До храму Різдва Пресвятої Богородиці у Мурованих Курилівцях щодня йдуть старі і малі - помолитись, сповідатись, отримати благословення. А поруч із храмом, на території колишнього церковного маєтку, розташовані магазин і кафе, де продають спиртне.
І не раз парафіяни та служителі церкви спостерігали негативні сцени, влаштовані людьми напідпитку…
А останнім часом паства пройшла справжнє випробування вірою. Перший випадок, як розповів настоятель храму і благочинний району отець Василь Балан, трапився влітку:
- Тоді під час церковної служби хтось почав грюкати у двері. Подивитись, що там, вийшов паламар і побачив декілька агресивно налаштованих хлопців. Ті почали лаяти його та жбурлятись пляшками. Потім стали ломитись у двері. Тоді вийшли декілька прихожан – міцні, дорослі чоловіки. Молодики втекли.
Отець Василь упізнав двох з них – місцевих хлопців. Колись їхня покійна бабуся була прихожанкою храму, і настоятель часто давав їй з церковного столу продукти для онуків. А ось так вони віддячили людям за доброту…
Наступний жахливий випадок трапився наприкінці січня. Тоді прибирати від снігових заметів церковне подвір'я прийшли двоє літніх прихожан та їхній 22-річний син. Аж раптом з'явились ті ж хлопці, які влітку нападали на людей, явно напідпитку і озброєні дерев'яними палицями. Викрикуючи образи, напали на прихожан і почали нещадно бити. Потім зірвали церковну браму, на якій був зображений хрест, і топтали його ногами та били палицями… Невідомо, скільки б тривала розправа, якби люди не викликали правоохоронців.
– Я саме повернувся з Вінниці і побачив скривавлених людей, зламані ворота. Хлопці кричали, що людей примушують у церкві робити, морально глумились. Побили добрих людей, які церкві допомагають чим можуть. Чоловікові ледь руку не зламали, жінці обличчя розбили та сина покалічили б важко, якби не батьки. А ворота навіщо було нівечити? Не тямили хлопці, що роблять і який гріх на душу беруть, – з сумом розповів священнослужитель. – Ми молились, щоб Господь їх простив і врозумив.
За словами начальника Мурованокуриловецького райвідділу міліції Валерія Жучковського, про безчинство біля храму повідомив один з побитих людей. Виїхавши на виклик, оперативна група міліції на чолі із заступником начальника райвідділу Олегом Маланюком затримала нападників після переслідування десь за 300-350 метрів від місця скоєння злочину. Вже потім у лікарні хлопці вели себе зухвало і нахабно, намагались дебоширити, що аж медики від них тікали. Як з'ясувалось згодом, вони дійсно перебували у стані алкогольного сп'яніння.
Наприкінці минулого тижня хлопці з матір'ю знову прийшли до храму. Цього разу, щоб покаятись і вибачитись…
– Казали, що в усьому винна оковита, не тямили, що робили. Хлопці з мамою також ходили до потерпілих прихожан, вибачались ледь не зі сльозами на очах. Їм пробачили. Чоловік, який найбільше потерпів, запевнив, що не тримає зла на хлопців. До мене вони казали: "Вибачте, будь ласка, тепер будемо допомагати Вам чим зможемо". Одному парубку 16 років, другому – 20, не знайшли свого місця у житті. Я окропив їх святою водою, пояснив, що двері храму завжди відчинені для усіх. Адже ніколи не пізно виправитись і почати усе з чистого аркуша, – зазначив отець Василь.
Як повідомив Валерій Жучковський, нині проти молодиків порушено кримінальну справу за статтею 296, ч. 2 Кримінального кодексу та пред'явлено обвинувачення. На час слідства хлопці, які раніше неодноразово потрапляли в поле зору міліції за хуліганство та вживання спиртних напоїв, перебувають на підписці про невиїзд.
А щодо сусідства кафе і магазину зі святим місцем настоятель зазначив:
- Магазин нічим нам не заважає, але прикро, що в кафе багато молоді та старших людей вживають допізна спиртні напої. А потім напідпитку мене бачать і відразу: "Батюшко, допоможіть, у мене біда…" Тверезими не йдуть, а тут згадують про Бога. Звісно, я усіх вислуховую, але це дуже неприємно…
У свою чергу, селищний голова Мурованих Курилівців Галина Цибульська розповіла, що кафе та магазин біля храму працюють без порушень:
- Заклад розташований давно і діє за всіма дозволами. Молодики, які вчинили тоді глум, вживали спиртне не в цьому кафе, а у центрі міста – в кого є потреба, все одно знайде, де напитись і побитись. А у магазині парафіяни завжди купують продукти для релігійних заходів - і хліб, і церковне вино та багато іншого. Єдине погано, що тут продають спиртне, не досить етично - поруч зі святим місцем. Але це питання потрібно врегульовувати на районному рівні з усіма контролюючими службами.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ПОГЛУМИВШИСЬ НАД ЦЕРКВОЮ, ХЛОПЦІ ПРИЙШЛИ З КАЯТТЯМ
"