У рукотворність цих двох див інженерної думки та техніки важко повірити, а тому краще побачити всю грандіозність споруди нещодавно запущеної Дністровської ГЕС та колосальний дротовий перехід через вируючу річку.
До речі, здійснили унікальний «штурм» 800-метрового Дністра вінничани, і за останні роки в Україні це незаперечний рекорд в енергетичному будівництві.
– Цей проект ще у 2006-му році розробили львівські фахівці, а 200 працівників нашого підприємства крок за кроком його реалізували і успішно здали в експлуатацію! — розповів виконавчий директор Вінницького консорціуму «Енергобуд» Олександр Медведський. — Масштаби нас не лякали. Але за ці три роки довелось застосувати одразу кілька унікальних технологій, яких дотепер в Україні ніхто не робив.
Зокрема під дванадцять веж було викопано і залито 4,5 тисячами кубометрів бетону спеціальний котлован — монолітну фундаментну подушку глибиною 6 метрів на обох берегах Дністра. Причому, Домодєдовський (Московська область) завод електроопор спеціально для нас виготовив 35-метрові вежі, що дорівнюють висоті 9-поверхового будинку! А загальна вага кабелів, протягнутих над Дністром, склала 70 тонн!
Як їх переправляли через річку? Спершу через Дністер запускали човен із «лідером» — тонким направляючим дротом і, сперечаючись із течією, розмотували бухту кабелю.
Цей перехід є найбільшим змонтованим в Україні за роки незалежності! Бо ще довший — кілометровий - перехід існує поблизу Запоріжжя і був збудований ще за часів Союзу.
Завдяки рекорду вінницьких енергетиків 40-кілометровою лінією 22 грудня 2009 року, в День енергетика, вдалось з'єднати Дністровську ГЕС, Ладижинську ТЕС і вийти на перспективну підстанцію у місті Барі…
Але, як не дивно, цього успіху нашим землякам вдалось досягти не стільки за державної підтримки, а, скоріше, наперекір цілій низці проблем — технічних і фінансових.
Бо, як відомо, із будівельниками Дністровської ГЕС держава досі повністю не розрахувалась і загальні борги по цьому стратегічному об'єкту перед усіма підрядниками нині складають 50-60 мільйонів гривень… Так що сподіватись на повторення чи побиття у найближчому майбутньому цього рекорду вінничан навряд чи можна. При існуючих тарифах на електроенергію і залишковому принципу фінансування галузі цей 800-метровий перехід вже названо фахівцями «трудовим подвигом».
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
РЕКОРДНИЙ ПЕРЕХІД ЧЕРЕЗ ДНІСТЕР ЗДАЛИ ВІННИЦЬКІ ЕНЕРГЕТИКИ
"