Львівська область фактично готова до проведення 17 січня виборів президента України. У цьому “Газету” запевнив голова Львівської обласної виборчої комісії Ярослав Любенко. Залишилося, так би мовити, навести останні штрихи. Скажімо, змонтувати кабінки для голосування на виборчих дільницях.
За словами Я. Любенка, у вівторок виборчі бюлетені прибули до області, і їх почали розвозити в дільниці. А правоохоронці взяли виборчі дільниці під охорону – це передбачено законом. Ярослав Любенко запевнив, що все гаразд і з фінансуванням проведення виборів. Щодо самого дня голосування, то варто пам’ятати, що воно триватиме з 08.00 до 20.00 за київським часом.
Право проголосувати виборець отримує після пред’явлення внутрішнього або закордонного паспорта громадянина України. Особливістю цих виборів буде те, що особа, яка захворіла, матиме змогу проголосувати вдома. До таких людей прийде кілька спеціально відряджених працівників комісії в супроводі спостерігачів. Я. Любенко наголосив на необхідності толерантної поведінки на виборчих дільницях. Виборці не повинні створювати зайвого галасу, щоб не заважати перебігу голосування. Утім, за словами пана Любенка, певні проблеми під час голосування таки можуть виникнути. І передусім на дільницях, розташованих у гірській місцевості. Більшість із них розміщується далеко від окружних комісій, отож у разі погіршення погодних умов можуть виникнути труднощі з доставкою проголосованих бюлетенів в окружну комісію.
“Усе залежить від того, як спрацюють місцеві ради та чи зможуть вони оперативно розчистити дороги”, – зазначив Ярослав Любенко.
Боротьба з “двійниками” триває
Керівник моніторингово-аналітичної групи “Цифра” Назар Бойко розповів “Газеті” про інші проблеми з підготовкою виборів. За його словами, в деяких виборчих комісіях відбулися несподівані кадрові зміни – окремі члени дільничних виборчих комісій із різних причин відмовлялися від роботи. Як зазначив пан Бойко, передусім ідеться про представників Олександра Мороза, Сергія Ратушняка, Михайла Бродського та деяких інших кандидатів.
Як з’ясувалося, деяких представників зазначених кандидатів навіть не поінформували заздалегідь про те, що їх включили до складу виборчих комісій. За словами Н. Бойка, це робили для того, щоб створити штучну більшість у виборчих комісіях, однак масовими такі випадки не стали. Окремою проблемою цих виборів є так звані “двійники” або “кратники”.
За словами начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської ОДА Федора Алєйнікова, ця проблема так чи інакше характерна для всієї України – на вересень 2009 року виявлено 400 тисяч кратних включень у списки виборців. Причиною цього є міграції громадян, коли людину не зняли з реєстрації за попереднім місцем проживання, натомість включили до списку виборців за новим. До того ж, перелік виборців створювали на базі даних 2006 року, а тоді єдиної загальноукраїнської бази даних не було. Коли ж локальні бази даних звели в одну, то виявилися дублювання тих самих людей у різних регіонах. Утім, за словами Ф. Алєйнікова, нині таких дублювань небагато, тож значного впливу на підсумок виборів це не матиме. Олександр Сирцов
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Львівщина готова до вибору"