Голова облдержадміністрації Олександр Черевко на нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств повідомив, що з минулого року залишилися ряд невиконаних фінансових зобов’язань державного бюджету перед регіоном. Це загрожує недофінансуванням ключових сфер життя області, включаючи і захищені статті бюджету.
Заробітна плата за грудень виплачена в повному обсязі. По інших захищених статтях кредиторська заборгованість складає 1,8 млн.грн. В цілому по місцевих бюджетах області управлінням Державного казначейства не виконано більше 8 тисяч платіжних доручень на загальну суму 29 млн.грн. Загалом кредиторська заборгованість на 01.01.2010 року складає 45 млн.грн. по загальному фонду місцевих бюджетів та 12 млн..грн. по спеціальному. Залишились непроплаченими ряд важливих видатків, в тому числі розрахунки за виконані роботи. Не проведено розрахунків за спожиті пільговими категоріями населення комунальні послуги, за ремонт приміщень управлінь соціального захисту, за послуги, надані медичним, освітнім закладам, закладам культури.
Якщо кошти не надійдуть, місцеві бюджети не матимуть змоги виконати накопичені боргові зобов’язання, що може призвести до судових позовів і блокування рахунків бюджетних установ, особливо в частині капітальних видатків, заборгованість по яких становить біля 19 млн.грн.
Не повною мірою місцеві бюджети отримали субвенції на пільговий проїзд та послуги зв’язку, погашення різниці в тарифах (відповідно до постанови КМУ №193 ). Не надійшли також 7 млн.грн. на фінансування заходів із запобігання поширенню та лікування грипу типу А/Н1N1.
Крім того, кошти, які надійшли на рахунок області у другій половині грудня, вдалося використати тільки частково, решту довелось повернути до державного бюджету. Окремі суми взагалі надходили 29 грудня, щоб 30 грудня бути повернутими до держбюджету.
Про всі ці проблеми Олександр Черевко та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади інформують Секретаріат Президента, Уряд і Міністерство фінансів.
Губернатор передбачає, що в наступному році область матиме змогу фінансувати переважно видатки на зарплату та енергоносії, оскільки бюджет урядом взагалі не сформований. Під загрозою нефінансування опинилися соціальний захист незахищених верств населення та медицина. А управління фінансами і надалі здійснюватиметься у жорсткому ручному режимі. Востаннє таке відбувалось в області 12 років тому.
– Усе це є наслідком непрофесійної бюджетної політики уряду, – зазначає голова облдержадміністрації. – Проблеми, про які ми говорили упродовж минулого року, наздогнали нас на початку нового. Крім того, підприємствам області не повернуто 474 млн. грн.. ПДВ. Значні суми податків сплачено до бюджету наперед. А це – обігові кошти місцевих підприємств, товаровиробників.
Олександр Володимирович наголошує, що надзвичайно важливо в цих умовах виконувати бюджетний кодекс і формувати реальний бюджет.
– Нині в бюджет включається політична складова. А це призводить до нераціонального, неконцентрованого використання державних коштів. Скажімо, на будівництво обласної дитячої лікарні у 2006 році були виділені 30 млн. грн.. Два наступних роки об‘єкт не фінансувався. І лише 2009 року ми отримали 8 млн. грн. із 50-ти, які просили. Це лише один приклад. Бюджетна політика в державі давно потребує змін.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Голова облдержадміністрації інформує про невиконання Казначейством платіжних зобов’язань"