Головна позитивна новина цих днів – виконком УЄФА, що проводив засідання на Мадейрі, затвердив остаточний перелік українських і польських міст, які прийматимуть ігри чемпіонату Європи з футболу 2012 року. У підсумку УЄФА затвердив усі українські та польські міста як приймаючі. І серед них – Львів.
Про те, які роботи в рамках підготовки до турніру залишилося виконати в нашому місті – в інтерв’ю з Олегом Засадним.– Пане Олеже, найперше хочеться вас привітати з рішенням виконкому УЄФА, за яким Львів потрапив у число приймаючих міст. Що саме вплинуло на рішення організації – реальний стан підготовки чи, можливо, якісь політичні моменти?– Для УЄФА, звичайно, важливі політичні моменти, воля уряду приймаючої країни. Однак так само важливим є те, як відбувається підготовка до чемпіонату в кожному з приймаючих міст. Тому щодо Львова й інших міст було визначено суворі терміни та перелік робіт до виконання. Ми все робили вчасно, тож очікували позитивного рішення. Хоча УЄФА висловив нам своїм рішенням повну довіру, і надалі повинні вкладатися в затверджені графіки.– Серед численних об’єктів, що їх готують до Євро-2012, безумовно, основними є стадіон і летовище. Які роботи залишилося провести там?– Проект спортивної арени курує місто, на відміну від аеропорту, який перебуває в державній власності. Нині там виконано 98% фундаментних робіт, те саме стосується колон рядів, де сидітимуть глядачі. У грудні розпочали роботу над ригелями таких рядів північного боку стадіону. Маємо експертні висновки міжнародного консультанта (“Аренаком”), що підтверджують відповідність усього, що було збудовано до сьогодні, вимогам УЄФА. Консультант завершує роботу над наступною частиною робочих креслень. Наступного року завершимо спорудження чаші стадіону та збудуємо дах. – Це щодо основної арени на вулиці Стрийській, проте у Львові має бути і кілька тренувальних полів.– Генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор відвідав один із тренувальних стадіонів – “Україну” – і визнав, що це поле все ж потребує незначної реконструкції. Ми подали фінансові гарантії власників стадіонів у Львові, регіоні й із сусідніх областей. До прикладу, під час чемпіонату в Австрії та Швейцарії тренувальні бази взагалі не розташовували в приймаючих містах. Тому позиція ФФУ та місцевого організаційного комітету – подати якнайширший перелік наявних стадіонів по всій Україні. Щодо Львова, то це вже згадана “Україна”, стадіон “Скіф” університету фізичної культури, “Сокіл”, який передано в оренду ФК “Львів”. Також ідеться про два об’єкти в області. Команди самі вирішуватимуть, який стадіон і готель обрати. На “Скіфі” ведуть реконструкцію, яку фінансує держава. Це місце стане тренувальною базою наших олімпійців, котрі, з огляду на схожість погодних умов, тренуватимуться у Львові до Олімпійських ігор у Лондоні 2012 року. Стосовно стадіону “Сокіл”, то інвестор ФК “Львів” уже здійснив підготовчі роботи та реконструює поле. – Але Євро – це доволі складний проект, до якого буде залучено не лише спортивні структури. Зокрема, йдеться про підготовку до першості медицини, міліції, служби з надзвичайних ситуацій.– Служби, які ви назвали, мають свою державну вертикаль, підпорядковуються відповідним міністерствам. Ми маємо вимоги УЄФА стосовно згарантування безпеки стадіону та безпеки у фан-зоні. Те саме стосується медичного забезпечення. Усі відповідні служби враховують чемпіонат у своїх планах на наступні роки, закладають певні кошти на оновлення та поповнення парку, обладнання, підвищення кваліфікації працівників. Передбачають, що до нас приїде багато вболівальників, отож цілком можливе залучення ресурсів сусідніх областей. Саме медична концепція Львова стала зразком для інших міст, вірю, що це стосуватиметься й концепцій інших служб.– Наскільки наші правоохоронці готові до роботи з фанатами, передусім іноземними?– Під час чемпіонату у Львові перебуватимуть представники поліції тих країн, команди яких гратимуть у нашому місті. Вони ж проводитимуть додаткові навчання до чемпіонату. Також частину роботи з гарантування безпеки виконуватимуть представники приватних структур – стюарди. В місті буде облаштовано місце для тимчасового утримування небезпечних фанів на випадок проявів хуліганства. І навіть у цих місцях їм забезпечать можливість переглядати матчі. Хочеться заспокоїти львів’ян. Чемпіонат – це насамперед надзвичайне міжнародне футбольне свято, приклад усезагальної ейфорії та братерства, де проблеми з уболівальниками трапляються вкрай рідко. Всі налаштовані святкувати, тому ми не повинні створювати тут суворі умови військово-комендантської години.– Нині багато уваги приділяють підготовці готелів, передусім високого класу. Однак, напевне, більшість уболівальників житимуть у не надто дорогих готелях, а частина з них узагалі ніде не ночуватиме, оскільки перебуватиме в місті транзитом. Скільки таких готелів готують для шанувальників футболу?– Враження, що в нас готують тільки дорогі готелі, є помилковим. Річ у тім, що УЄФА висувало вимоги про прийняття цільових груп своєї організації, тобто про міні-штаб-квартиру УЄФА в кожному з приймаючих міст, про розміщення команд, рефері, служб допінг-контролю, спонсорів союзу та міжнародних ЗМІ. Це робота, яку видно документально – укладено угоди між власниками готелів і офіційним представником УЄФА в Україні. Однак була робота і щодо інших об’єктів розміщення. Фактично було створено базу даних усіх об’єктів розміщення, які є у Львові, в його околицях і дорогою Львів – Київ. Також брали до уваги об’єкти навколо резервних аеропортів. Тобто розглядали різні варіанти руху вболівальників. Ця база нараховує 750 об’єктів розміщення. Також описано систему паркінгів, буферних зон, де вболівальники, які приїхали на чемпіонат, зможуть залишити особистий транспорт. Буде створено кемпінги та фан-селища, де розміщатимуться фани однієї команди. Не знаю, чи якесь інше українське місто настільки добре собі уявляє, що відбуватиметься під час чемпіонату – Львів продумав усі сценарії розвитку подій. – Отож на скількох уболівальників можемо розраховувати у Львові під час Євро-2012?– Усе залежить від того, які команди гратимуть у Львові. Є команди, фани яких їздять масово, натомість в інших фани не такі активні. Також не знаємо, наскільки активними будуть українські та польські вболівальники, які захочуть відвідати Львів під час чемпіонату. Але УЄФА передбачає, що в наших двох країнах інтерес до події буде в рази вищим аніж, скажімо, в Австрії та Швейцарії. Є різні сценарії. Від 100 до 450 тисяч уболівальників у день проведення матчу і приблизно 30 тисяч гостей у дні, коли у Львові матчу не буде. Усього ж першість триватиме 28 днів. У підсумку це дає 1,5-2 млн. людей упродовж усього чемпіонату. Це багато, але повірте, така подія матиме тривалий ефект – зростання кількості туристів на 30-40% у наступні роки.
Розмовляв Олександр Сирцов
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Львів очікує півтора-два мільйони вболівальників"