Виконавчий комітет Черкаської міської ради днями розставив усі крапки над «і» у питанні розміщення вивісок на території м. Черкаси, затвердивши відповідним рішенням основні вимоги до їх зовнішнього оформлення, порядку розміщення, експлуатації та відповідальності щодо недобросовісних власників. Контроль за розміщенням і утриманням вивісок на території міста покладено на департамент муніципальної інспекції та департамент архітектури, будівництва та землеустрою.
За словами заступника директора департаменту муніципальної інспекції Ольги Швець, питання упорядкування вивісок у Черкасах не нове. Єдине, що нині воно набуло більш окреслених і законодавчо оформлених форм. Оскільки віднині в Черкасах діятимуть єдині правила для всіх вивісок (як для нових, так і вже існуючих). Варто зазначити, що реалізовувати заплановані нововведення в місті почали заздалегідь.
Приміром, близько двох місяців тому міський голова Сергій Одарич доручив муніципальній інспекції привести до єдиного «мовного знаменника» усі вивіски в Черкасах. А саме: прибрати з фасадів будинків, вулиць обласного центру вивіски-суржики та вивіски іноземними мовами, замінивши їх на український аналог. За цей час інспектори вручили їх власникам близько 150 приписів щодо негайної заміни вивісок та приведення їх у відповідність до існуючих норм.
–За цей час перелік «забракованих» вивісок у Черкасах буквально «танув на очах». Адже щодня на виконання приписів відбувався їх демонтаж та заміна. І нині всі власники, які були попереджені, відкоригували свої вивіски, – говорить Ольга Владиславівна. – Відзначу, що суб`єкти господарювання з розумінням поставились до наших вимог: більшість підприємців одразу розпочала заходи із заміни вивісок, дехто зробив це після сплати штрафів за адміністративне правопорушення. Приємно, що муніципальній інспекції не довелось проводити примусовий демонтаж.
До речі, власники рекламних агенцій суворо попереджені про те, що вони теж нестимуть адміністративну відповідальність – за виготовлення вивіски не державною мовою. Що ж стосується несанкціонованих рекламних оформлень, встановлених без отримання відповідних дозволів, то для таких єдиним варіантом буде приведення їх у відповідність із законом.
Як розповідає Ольга Швець, для більшості власників цей процес не завдав особливих клопотів. Приміром, для магазинів «Делікат» (вул. Енгельса, 33), «Кераміка» (вул. Леніна-Шевченка), «Мішутка» (вул. Гагаріна, 47), «Егоїст» (бул. Шевченка, 195/1) довелось замінити всього одну чи кілька літер у назві. Більш складною і тривалішою була переробка вивісок супермаркету «Трали-вали» (окрім зареєстрованого бренду), чисельних вивісок «Самые вкусные семечки» (зараз це – «Найсмачніше насіння», «Смачна втіха»), світлової вивіски магазину «Фрирайд» (підвальне приміщення по бульв. Шевченка), рекламної вивіски асортименту магазину «Світ волосся» (бульв. Шевченка, 320) та інших.
Проте, за словами Ольги Швець, сказати, що в місті зовсім не залишилось російськомовних і суржикомовних вивісок, буде перебільшенням. Наприклад, досі не звільнена від подібних рекламних оформлень вітрина магазину «Кооператор».
–Оскільки більшість приватних підприємців, які є власниками тих горе-вивісок, на сьогодні виїхали і більше не орендують площі в «Кооператорі», з відповідними вимогами доводиться звертатись безпосередньо до керівництва магазину, – зазначає Ольга Владиславівна.
У той же час муніципальна інспекція звертається до всіх городян повідомляти про випадки появи нових вивісок, встановлених з порушеннями, за телефонами: 45-64-41, 45-82-16.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах вивіски «заговорили» українською"