Хіба що лінивий нині не говорить про грип і його можливі наслідки для кожного з нас. Як не дивно, але влада та медики мало що роблять, аби припинити паніку, яка охопила мешканців. Де надлишком інформації, де її нестачею в суспільстві нагнітають страх і непевність у завтрашньому дні. А це, як стверджують психологи, прямий шлях до поширення захворювання.
Оскільки те, чого люди так бояться, ймовірно може трапитися насправді, то “Газета” попросила кількох фахівців поділитися своїми думками стосовно нинішньої ситуації.
Марія Кухар, в. о. головного лікаря Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні:
Ситуація під контролем
– Незважаючи на те, що люди налякані інформацією про захворювання, вони ще не готові виконувати прохання медиків берегти себе й інших людей від інфекції. Одні носять маски, а інші ігнорують цю вимогу, хоча пошити її може кожен. А використання маски значною мірою запобігає поширенню хвороби.
У лікарнях нині вже немає такої кількості хворих, як це спостерігали ще кілька днів тому. Ситуація контрольована. Якщо ще недавно в приймальному покої не було де яблуку впасти, то зараз людей значно поменшало. Одна з причин цього – в суспільстві стало менше паніки.
Олександр Кіцера, професор кафедри оториноларингології Львівського національного медичного університету:
Не забувайте про народні методи захисту організму
– Я не прихильник радянської влади, але навіщо було знищувати все те, що добре працювало. Для прикладу, ліквідували державні аптеки, які повинні були б обслуговувати найбіднішу верству населення. Саме цих людей держава повинна забезпечити ліками поза бізнесом. Свого часу я був одним з ініціаторів відновлення шпиталю імені Шептицького. Але тепер дійшло до того, що Церква немає коштів для її утримання. І стаціонарне лікування для бідних людей, там, де воно колись було, тепер практично неможливе.
Щодо епідемії грипу, то не хотів би коментувати того, що мені не підпорядковане. Тому говоритиму про те, що залежить нині від самих людей. Перше, про що має йтися – дисципліна та самодисципліна. Це потрібно передусім для запобігання потрапляння вірусу до нашого організму. Річ у тім, що вірус, який “розгулює” в нас, і якого ми так боїмося, має одну особливість. Коли звичні сезонні віруси потрапляють до нашого організму майже винятково через дихальні шляхи, то вірус A/H1N1, чи так званий “свинячий” грип, проникає в організм трьома шляхами: через дихальні шляхи, кон’юнктиву очей і контактним шляхом.
Насамперед – запровадити масковий режим, усі люди повинні носити захисні пов’язки. Цього в нас не роблять навіть ті, які контактують із великими масами людей: продавці, водії у транспорті тощо. Зробити маску нескладно, треба зшити звичайну марлю у 4-6 шарів. Маска – це не тільки власна безпека, ходити в них мусить якомога більше людей, бо якщо такі засоби захисту використовує лише якась частина, то їх значення нівелюється.
По-друге, потрібно носити звичайні захисні окуляри, оскільки через очі також людина може заразитися.
І нарешті, по-третє: слід якомога частіше мити руки з милом.
Коли ж людина відчула, що захворіла, вона повинна якомога раніше звернутися до лікаря. Адже лікування препаратом “Таміфлю” найефективніше в перші дні захворювання. Це лікування варто проводити у стаціонарних умовах, оскільки це дуже серйозні ліки, які можуть у деяких випадках призводити до серйозних ускладнень. Дуже часто помирають люди, які не зверталися до медиків.
Далі. Ми маємо згадати народні засоби захисту організму від інфекцій, якими здавна користувалися наші предки: часник, цибулю, калину, малину. Добре вживати кислу капусту, яка містить багато аскорбінової кислоти, запарювати шипшину для укріплення організму.
Часник, окрім того, що він є добрим фітонцидом, ще й стимулює утворення в організмі інтерферонів. Це чудовий захисний фактор від вірусів. У деяких офісах ставлять у приміщеннях тарілки з дрібно порізаним часником, це захищає. І варто побільше пити різних вітамінних напоїв для підвищення опірності організму. Також слід якомога частіше прибирати, перевітрювати і кварцувати приміщення. Адже чистота – запорука здоров’я.
Надія Долішня, психотерапевт регіонального психотерапевтичного центру:
Продовжуйте жити нормальним життям
– Відомо, що коли людина чогось дуже боїться, вона підсвідомо приваблює це. Страх ослаблює імунітет і замість того, щоб боротися з недугою, людина витрачає всі свої сили вкрай непродуктивно. Мало того, люди нині активізували всі свої попередні страхи. Пацієнти, які приходять до нас, бояться всього. Бояться вийти на вулицю, бояться спілкуватися, вони перестають жити звичайним життям. Єдина думка – сидіти біля телевізора й чекати, що ще нового скажуть про хворих, скільки нових смертей з’явиться. І що більше в нас говорять про летальні випадки, то більше їх виникає.
Вважаю, нині лікарі повинні робити протилежне тому, що робить телебачення, а саме: долати страх серед людей, заспокоювати. Так, потрібно остерігатися, уникати контакту з хворими, а врешті вести здоровий спосіб життя.
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Живіть повноцінно!"