В дачному селищі Березина всі вулиці паралельні і мають вихід на 3-й км Барського шосе. Крім однієї — вулиці Сонячної, яка відгороджена від дороги лісопосадкою.
Саме в кінці цього тупика, де живе пенсіонер Петро Войтович, 9 вересня розгорілась битва. Проти однієї з воюючих сторін — Петра Войтовича, — спільним фронтом виступили його сусіди — Іван Мазур та Олександр Чорний. Конфлікти між дачниками не дивина. Але на Сонячній була не просто бійка, а справжнє побоїще — із кровопролиттям, з втручанням міліції і допомогою медиків... Постраждалий у цій бійці Петро Федорович Войтович звернувся зі скаргою в газету.
Розмовляти з ним довелось у медичному закладі, де дачник нині проходить курс лікування.
- 9 вересня я почув звуки бензопили і вийшов на вулицю, — розповідав Войтович. — Бачу — Мазур і Чорний вирубують посадку, хочуть зробити проїзд на Барське шосе на користь собі. Це біля кафе «Едем». Потім я сказав їм: «Немає у вас документів. Чого ви лізете?» Я підійшов — вони мене відштовхують. Ну, я відійшов телефоном міліцію викликати, родичів попередити. А коли повернувся до них знову, Мазур схопив мене за праву руку, викрутив. А цей Чорний, з ким він вирубував посадку, мені бензопилою робочою, раз — і по животі! Зараз є подряпина. Вона зафіксована в судмедекспертизі. Потім мене кинули на проїжджу частину, тут, на Барському шосе. Я об асфальт головою вдарився. Приїхала міліція, а чоловіки продовжували далі вирубувати посадку.
Іван Мазур, пресвітер Церкви євангельських християн-баптистів, все сказане Войтовичем заперечує і каже, що сам захищався від Петра Федоровича:
- Того дня ми з сусідом, на спільне прохання мешканців вулиці, пішли прочищати чагарники. Олександр Чорний ввімкнув пилу і почав різати. Чую — щось просвистіло над головою, я аж присів. Дивлюся, Войтович з-за кущів почав кидати по нас камінням. Він вискочив, почав кричати: «Я тут хазяїн і завідую цією посадкою, ви не маєте права тут щось робити без мого дозволу». Я попросив у нього документи на право власності. А він на мене поліном замахнувся, хотів ударити по голові. Але я, захищаючись, підставив руку. І враз викрутив поліно разом з його рукою. Та Петро Федорович подовжував битися… Тут сусід підоспів. Оце правда! — наголосив Іван Мазур. — Я людина не конфліктна, бо живу за законом Божим, нікому не роблю зла. Бог усьому свідок. Що було далі, не знаю. Адже, щоб запобігти конфлікту, я пішов додому..
Сусіди по вулиці Сонячній поскаржились нашому кореспонденту, що Войтович не дає зробити наскрізний проїзд там, де він конче необхідний. Не хоче, щоб у нього попід вікнами машини їздили. А коли, буває, дачники викликають «швидку», водій не може знайти провулку Сонячного, адже до нього немає прямого заїзду, як у всіх паралельних вулиць.
- Войтович незаконно зайняв вулицю, яка є землею спільного користування, — підтримав думку сусідів Василь Катілов, голова Якушинецької сільради, якій підпорядковується селище Березина. — Прокладення дороги тут було заплановане ще 15 років тому. Петро Федорович самовільно звів там паркан, хоча не мав на це права.
Очевидно, цей конфлікт навряд чи можна буде вирішити без втручання громади. Тепер своє слово мають сказати всі мешканці вулиці Сонячної.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ПРЕСВІТЕР ЦЕРКВИ ПОБИВ ПЕНСІОНЕРА? Конфліктом з травмами закінчилась спроба вирубати посадку
"