У 2009 році на Вінниччині почав діяти перший в нашій області міжнародний клуб православного туризму. Його назва – «Одигітрія», що з грецької мови означає «путеводительница» (рос.). В інших регіонах України, в Росії вже давно існують подібні клуби.
Вони організовують для активних вірян і тих, хто ще на шляху до віри цікаве, змістовне дозвілля, аби священнослужителі та миряни могли більше спілкуватися поза стінами храмів, поєднуючи цікаве дозвілля, яке не протирічить християнській духовності, з самим духовним життям. Це, зокрема, походи, сплави на катамаранах річками та інші заходи.
Початок своєї роботи вінницький православний туристичний клуб «Одигітрія» теж відзначив сплавом на катамаранах Південним Бугом у липні цього року. А нещодавно 30 його членів повернулись із цікавої і захоплюючої подорожі гірськими дорогами Криму.
– Передусім ми їхали на півострів, аби відвідати його древні печерні православні храми, – розповідає ініціатор створення клубу о. Костянтин Іванченко. – Для багатьох було відкриттям, що високо у горах досі збереглися кам’яні церкви з вівтарями, наскельними фресками та залишками захоронень. Але все залишилось таким, ніби зроблене вчора. Це сталося тому, що завойовникам – монголо-татарам, які були степовими народами, не потрібні були скельні укріплення.
Прочани піднімалися на вершини гір у древні скельні міста: Чуфут-Кале, Тепе-Кермен, Мангуп, Ескі-Кермен. Починаючи з VI століття, це були християнські поселення та фортеці. Високо в горах у скельних церквах паломники ставили принесені з собою ікони, свічки і служили молебні.
Жили православні-туристи у палатках на березі моря в селі Піщане неподалік Севастополя. Відвідали діючі храми та монастирі Сімферополя, Бахчисарая, Херсонеса, Інкермана та культові споруди на мисі Фіолент.
На Херсонесі (Севастополь) священики, що супроводжували групу – протоієрей Олексій Іродов та ієрей Костянтин Іванченко – співслужили літургію у соборі святого Володимира. А учасники паломництва змогли причаститися.
До Вінниці православні туристи повертались не лише сповненими невимовної радісної духовної наснаги, а і з великим матеріальним вантажем. А саме: для викладення підлоги у вінницькому храмі преподобного Лаврентія Чернігівського, який саме будується, привезли 260 кг кольорової морської гальки.
Збирали її у перервах між сходженнями. Які саме камінці потрібно збирати, пояснювала вінницька художниця Юлія Броварна, яка теж брала участь в подорожі. Вона розробляє проект підлоги у храмі, де будуть зображені картини Раю.
Про те, як пройшла перша подорож до Криму членів міжнародного клубу православного туризму «Одигітрія», всій Україні планує розповісти журналіст обласної телерадіокомпанії Олексій Литвинов. Про подорож він зняв документальний фільм, був безпосереднім учасником усіх сходжень і подорожей, має намір представити його в жовтні цього року в Києві, на фестивалі православних ЗМІ, в секції православного кіно «Покров».
– Учасники наших походів, окрім вражень, отримують відповіді на духовні запитання, відкривають нове у собі та світі,– каже керівник «Одигітрії» Марина Богданова. – На найближчих півроку заходи турклубу розплановані, і, з Божою допомою, сподіваємось на їхнє успішне втілення. Зокрема, 21 жовтня плануємо вирушити до святинь Кам’янця-Подільского і Чернівецької області.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
КОЛЬОРОВУ МОРСЬКУ ГАЛЬКУ для вінницького храму привезли з Криму члени православного турклубу "Одигітрія"
"