Подарувати справжнє свято для дітей, котрих обділила доля, та допомогти людям, що опинились в скрутному становищі, може кожний, хто не пошкодує однієї копійки. Саме так вважають волонтери благодійного фонду «Бригантина», які вже не вперше організували поїзду до дитячого будинку.
У кімнаті відпочинку Буднянської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату стоїть гамір та дитячий сміх. Сьогодні у дітей справжнє свято, адже у гості до них завітали з подарунками. Восьмирічній Маринці найбільше подобаються ляльки, однак і від новенького конструктора дівчинка також у захваті. Розповідає, що грається з друзями завжди дружно і через іграшки ніхто не свариться. Ким хоче стати в майбутньому – дівчинка ще не вирішила, однак знає напевно, що хоче навчати маленьких діток.
Таких дітей, як Маринка, у Буднянській школі-інтернаті Шаргородського району перебуває наразі 96. За словами директора закладу Людмили Василівни Осадчук, діти з легкою розумовою відсталістю потребують особливої уваги. Навчаються тут за спеціальною програмою учні від 6 до 16 років. На базі кожного класу обладнаний кабінет, функціонує мініляльковий театр, простора актова зала та кімната відпочинку. Також діти мають змогу навчатися у столярних та швейних майстернях, де опановують свої майбутні професії. Дівчатка в основному шиють, в’яжуть, вишивають. Їхні роботи неодноразово посилали на виставки. А в цьому році творчі доробки Віки Ковальчук навіть зайняли перше місце на обласному конкурсі.
У школі-інтернаті перебувають діти з легкою розумовою відсталістю з трьох районів: Шаргородського, Тиврівського та Жмеринського. У більшості учнів існують проблеми з вимовою, тому з ними займається логопед Галина Іванівна Обуховська. Дітей навчають правильно розмовляти, давати зв’язні відповіді, навчають читати, розвивають артикуляційний апарат, пам’ять, мислення.
Як би важко не було, але забирати дитинство у тих, хто перебуває в школах-інтернатах, не можна. Всі вони заслуговують на любов, увагу та піклування. Саме з такою ідеєю в 2007 році була розпочата акція «Одна копійка». В місцях найбільшого скупчення людей – магазинах, аптеках, супермаркетах встановлені скриньки, в які відвідувачі цих закладів систематично кидали одну копійку.
– Таким чином, ми можемо відвідувати школи-інтернати два-три рази на місяць, – каже Дмитро Дідик, директор благодійного фонду «Бригантина». Зараз по місту встановлено 32 скриньки, але незабаром їхня кількість збільшиться майже вдвічі. Акція триває уже третій рік. За цей час вдалося зібрати 214 тисяч гривень, які пішли на допомогу дітям-сиротам Вінницької області. Також ми закупили помпу за 36 тисяч гривень для дітей, хворих на цукровий діабет, та передали її в обласний ендокринологічний диспансер. Щомісяця фонд передбачає три разових матеріальних допомоги людям, які цього потребують, на їжу чи операцію. Кошти дійсно використовують за призначенням, і чим більше людей долучаться до благородної справи, тим суттєвішою стане допомога.
Для дітлахів Буднянської школи-інтернату на 8,5 тисячі гривень придбали футбольні, баскетбольні м’ячі, скакалки, бадмінтон, шашки, шахмати, конструктори, розвиваючі інтелектуальні та настільні ігри, нову гарну літературу з ілюстраціями. Волонтери залюбки допомагали опановувати дітям нові ігри, грали з ними у футбол та запускали повітряних зміїв.
За словами Дмитра Дідика, волонтери благодійного фонду «Бригантина» об’їздили чимало шкіл-інтернатів. В першу чергу надають допомогу тим, хто найбільше її потребує. Взагалі планують відвідати 31 школу-інтернат, тож усі небайдужі до благодійності люди можуть приєднуватися.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
214 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ПО ОДНІЙ КОПІЙЦІ зібрали за три роки вінничани для дітей-сиріт
"