П'яту річницю «помаранчевої» революції колишній міністр внутрішніх справ України Микола Білоконь точно зустріне не вдома, у Могилівці Жмеринського району.
Адже 22 листопада, яке так круто змінило його генеральську долю та змусило тікати до сусідньої Росії, навряд чи святковий день календаря нашого відомого земляка… Та в рідному селі міністра нині його згадують лише добрими словами, дякують за проведений газ і скаржаться на розбиті за останні роки дороги. А ще жаліють як сина, що через велику політику не зміг у квітні приїхати на похорони матері. Ну і про зниклий човен Білоконя знає вся Могилівка! Бо де це бачено, щоб головного міліціонера країни (в недавньому минулому — прим. авт.) банально обікрали?
Де хата мами колишнього міністра в селі, знає кожен, і біля місцевого магазину до неї дають чіткий дороговказ: «Ось там вона, красавіца!»
Але гостинно відкрита хвіртка будинку №19 по вулиці Осипенко, гавкання пса та два чорних домашніх коти на ганку дещо насторожили… Невже в будинку Білоконів хтось живе? Може, родичі? Чи це Микола Вікторович таємно повернувся на батьківщину? Бо ще 1 квітня на похоронах матері екс-міністра, кажуть, чекала засідка…
- Хата стоїть пуста! Микола в Москві, його сестра Валя живе у Селищі, а я доглядаю за господарством ще з весни, — розповіла Тетяна, сусідка родини Білоконів.
- А хіба сестра міністра не виїхала до Києва?
- Та ні, хто вам таке сказав? Тут вона мешкає, по сусідству! Кожні вихідні з чоловіком приїздить до маминої хати. То онука з зятем на машині була. Яблука вони минулого тижня зривали, город викопали, гарбузи зібрали… А якщо і буває Валентина Вікторівна в Києві, то, мабуть, до малої дитинки їздила, провідати найменшу рідню…
- А міністр коли востаннє тут був?
- Вже і не згадаю… Бо на похоронах його не було, хоча дуже чекали на нього… Значить, не зміг! Але хату мамі дуже добру побудував. Дорогу в село заасфальтував, але її вже розбили за ці 5 років. Газ у селі є, і за це йому вся Могилівка дякує!
- А як так сталось, що човна вкрали?
- Це було ще весною. Він був там в кінці городу біля Бугу прикований ланцюгом, і вночі раптом загавкали пси. Я все чула, бо живу прямісінько навпроти їхньої хати… Звісно, що вночі дивитись, хто там і що, я не пішла. І вже вдень виявилось, що човна поволокли по картоплі прямо до річки… Після цього приїхав дільничний і з ним ще кілька чоловіків, обійшли тут все, опитали людей і через три дні його повернули… Кажуть, хлопчики взяли рибу половити… Але коли дізнались, чий це човен, то миттю повернули — подалі від гріха.
- А що сталось із мамою міністра, що вона так рано пішла?
- Вона була ще о-го-го, але впала і зламала суглоба. Операцію їй зробили, поміняли суглоба на штучного, та після цього вона так і не оправилась. Їй було за 70, але себе вона обходила, мала господарство, квіти ось які посадила. Звісно, донька і я їй допомагали, але жінка вона була дуже добра, чуйна і в селі ніхто поганого про неї не скаже…
- Ви за «сторожовку» хати Білоконя гроші отримуєте?
- Так, вони мені платять за це, бо ми давно сусіди і довіряємо один одному. І їм добре, і я не шукаю додаткових заробітків — перейшла через вулицю і пораюсь біля їхньої хати. Чи довго це буде? Хату продавати вони не збираються, хоча і переїздити сюди теж не хочуть — у них гарна хата в Селищах. Може, Миколу чекають? Може, він тут житиме на пенсії?
Бо він мужик на всі 100! Дай Бог йому здоров'я і нехай повертається додому… Дорогу ж вже розбили і немає до неї нікому ніякого діла. Я в політиці не розбираюсь, але він хороша людина — в селі його люблять, і, може, після виборів щось перевернеться — і він приїде в Україну, додому, до маминої могили?
Нагадаємо, що 48-річного генерал-лейтенанта міліції, кандидата юридичних наук Миколу Білоконя призначив міністром МВС у 2003-му тодішній Президент Кучма. Народився генерал у Могилівці Жмеринського району, з 1975 по 1994 рік працював у міліції, розпочинав свою кар'єру з посади інспектора відділу карного розшуку і дослужився до начальника організаційного відділу міліції громадської безпеки МВС України. В 1981 році закінчив Київську вищу школу міліції, а в 1992-му — Академію МВС.
З 1994-го по 1996-й рік Микола Білоконь працював у центральному апараті МВС України, а згодом на посаді першого заступника начальника Головного управління адміністративної служби міліції МВС. З 1999-го по 2001-й очолював управління МВС у Кіровоградській області. До призначення міністром внутрішніх справ Білоконь з листопада 2001-го року був заступником голови Адміністрації тодішнього Президента — керівником Головного управління з питань судової реформи, діяльності військових формувань у правоохоронних органах.
Після перемоги Віктора Ющенка на виборах 2004-2005-го р.р. наш земляк виїхав до Росії і там, за останньою інформацією, нині обіймає посаду радника міністра внутрішніх справ Російської Федерації. Відповідно Микола Білоконь має службове авто, кабінет, секретаря та заробітну плату. Йому також відновили звання генерал-полковника міліції, але вже російської.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
У ЕКС-МІНІСТРА БІЛОКОНЯ ВКРАЛИ ЧОВНА, але у Москві він отримав посаду та авто з мигалкою
"