Третій рік діяльності обласної ради тривав в активному пошуку оптимального рецепту виходу з кризи. І, як засвідчив звіт голови обласної ради Григорія Заболотного, це вдалося. І хоча більшість рішень, які довелося приймати депутатам, мали гуманітарне спрямування, економіка не впала у «стагнацію», хоча й такі песимістичні прогнози існували.
До бюджетів усіх рівнів вдалося мобілізувати більше 854 мільйони гривень. Це на 25 мільйонів гривень більше, ніж минулого, «докризового» року. Та й урожай подоляни зібрали просто рекордний – більше 3 мільйонів тонн зерна. Область посідає одне з перших місць у державі з цілого ряду показників.
Для того, щоб депутати обласної ради пересвідчилися на власні очі у тому, як працюють їхні гроші, за кілька годин до початку чергової 26 сесії обласної ради 5 скликання для них була влаштована екскурсія за маршрутом: українсько-польське підприємство «Барлінек» – Аеропорт «Гавришівка» – підприємство «Віноблагроліс», тому звіт голови обласної ради був підкріплений фактами.
Перший об’єкт керівниками області обраний не випадково – у це підприємство свого часу було вкладено 75 мільйонів доларів інвестицій і тепер воно нарощує обсяги виробництва високоякісної підлоги та не менш якісного палива з тирси (пелет) для спеціальних котлів.
Щоправда, у першу чергу підлогою тішитимуться європейські споживачі, яким вона більше по кишені. Так само, як і економічно вигідним паливом, бо поки що в Україні спеціальних котлів виробляють обмаль. Одне добре: відрахування до бюджету надходять та й робочими місцями підприємство забезпечило 850 наших земляків.
На відродження аеропорту «Гавришівка» було витрачено значно менше коштів, всього 7 мільйонів гривень. Зате робота проведена значна. Для порівняння – що було і що стало – директор аеропорту Ярослав Мазурець продемонстрував високоповажним гостям фотографії кільканадцятирічної давності, тоді, коли цей об’єкт остаточно занепав. Що ж, Спілберг відпочиває... Дах був схожий на решето, у холі стояла вода, на електрокабелі живого місця не було, злітна смуга – у жахливому стані, все розкрадене і поламане. Тільки з одного приміщення довелося вивезти 40 вантажівок різноманітного сміття.
Минуло півтора року – і тепер аеропорт здатний працювати цілодобово у режимі міжнародних перевезень. Залишається втілити у життя цілком реальну мрію про налагодження регулярних рейсів «Вінниця – Сімферополь», «Вінниця-Анталія», «Вінниця – Хургада», різноманітних чартерів. Поки що ведуться переговори з Польщею про налагодження постійних рейсів. Якщо Вінницький аеропорт запрацює на повну потужність, то неодмінно стане основною гаванню для повітряних кораблів ще й для Житомирської, Черкаської, Хмельницької областей.
Нині ця обласна комунальна власність отримала відповідні сертифікати, переобладнала митний пост, встановивши новітній інфраскоп, здатний розпізнавати навіть з яких матеріалів виготовлені ті чи інші предмети. Нелегкою була робота з відновлення 2,5-кілометрової злітної смуги. Але й з цим вдалося впоратися, тепер Вінницький аеропорт здатний приймати навіть «Боїнги» та «Аеробуси» і цілком відповідає європейським стандартам. А те, що для більшості простих вінничан поки що аеропослуги не по кишені, на думку чиновників – явище тимчасове. Олександр Домбровський, у свою чергу, озвучив ще одну мрію – обладнати неподалік міжнародний логістичний та виставковий центр.
Депутати подивилися і на третій об’єкт, де «Віноблагроліс» виготовляє брикети біопалива. Для цього годиться тирса, солома та інші відходи. Такий вид палива дуже економічний і, зрозуміло, вигідний. Нині 5 комунальних закладів вже переобладнані на альтернативні види опалення. Процес триває. Та для повного щастя і економічного ефекту не вистачає одного – достатньої кількості грошей. Тому всі надії – на подальшу стабілізацію економіки і збільшення бюджетних надходжень, якими обласна рада зуміє розпорядитися по-господарськи, з користю для громади.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ВІДРОДЖЕНИЙ АЕРОПОРТ ТА ПОЛЬСЬКЕ КОНСУЛЬСТВО допоможуть зробити Вінницю столицею Подільського регіону. Так вважає керівництво області
"