Спочатку рейсів із паломниками-хасидами у вінницького аеропорту напередодні єврейського 5770-го Нового року мало бути 16! Потім надійшла звістка, що їх не буде взагалі…
Але, кажуть, до процесу підключилась вінницька діаспора в Ізраїлі та допомогла організувати перший економний рейс через Вінницю та сусідню Йорданію для здешевлення витрат паломників. І ось минулого четверга в обід та пізно вночі одразу два чартерних рейси із йорданської Аккаби таки привезли до Вінниці 330 ізраїльтян і лише одного паломника не пустили через відсутність візи...
А як наш комунальний аеропорт зустрічав перший у своїй новій історії повноцінний міжнародний чартер - треба було бачити і чути! Паломники не цілували українську землю, але навіть танцювали на радощах під хасидський марш у виконанні вінницького ансамблю «Брідж» прямо на виході із паспортного контролю!
Чесно кажучи, такого «мальчишника» у Вінниці ніхто не очікував, бо на борту 172-місного аеробуса МакДуглас в цей день були одні чоловіки – паломники та суто чоловічий екіпаж без стюардес…
- Для Вінниці – це справжній прорив, бо минулого року рейси із паломниками із цілого ряду причин до нас так і не прибули! — зізнався головний рабин Вінниці Шауль Горовець. – В очікуванні літака я через хвилювання навіть заспівав традиційно-вітальну єврейську пісню під музику спеціально запрошених музикантів. Так би мовити для зняття стресу і тренування голосу… І ось вони вже з нами в самому центрі хасидських святинь! Бо до Умані від аеропорту «Вінниця» усього 160 кілометрів, Меджибожа – 90, Бердичева – 80… А Брацлав – рукою подати. Якщо ці два рейси ми приймемо по вищому класу, то я вам гарантую, що наступної осені їх буде мінімум 10! Бо у Борисполі гостям потрібно щонайменше годину чекати на паспортний контроль та отримання багажу, а Вінниця комфортно зустріла паломників за якихось 10-15 хвилин.
- Все просто супер! Так швидко і добре я в Україну ще не літав! — зізнався дуже модно одягнутий в «Армані» та «Лівайс» паломник Аві. – Бо до аеропорту в Аккабі я дістався своїм авто за 15 хвилин, у повітрі ми були менше 3-х годин і вже за півтори години наші автобуси прибудуть до Умані. А як класно ми пройшли вашу Вінницьку митницю та перевірку паспортів, я вже не кажу, бо одного разу у Львові наших друзів після приземлення протримали більше 2 годин! Тому я вже люблю Вінницю і всім в Ізраїлі розкажу, як ви нас із хасидською музикою приймали.
До речі, найстаршим пасажиром першого рейсу був дідусь із довгими сивими пейсами віком далеко за 70 із внуком і шестикутним чемоданом для традиційного хасидського капелюха. А наймолодшому із 5-ти підлітків-паломників – усього 14… Але в кожного з них в багажі, окрім книг, кошерних харчів та сувенірів, були цілі кипи записок із святковими побажаннями, які до Умані передають хасиди зі всіх країн світу, котрі не могли приїхати!
- Головне, щоб не пропав жоден чемодан і їм все сподобалось! Тоді щовересня успіх нашому аеропорту забезпечений! — із полегшенням зітхнув після вдалого прийому рейсів заступник начальника комунального летовища «Вінниця» з безпеки Ігор Грабовецький. – Політ виконував літак авіакомпанії «Роза Вітрів» і все пройшло за планом – без несподіванок. Скажу більше, ми дуже ретельно готувались до цієї історичної події і сподіваємось, що це лише початок регулярної експлуатації нашого аеропорту.
Стосовно першого туристичного чартеру із Вінниці, то, за словами директора мережі туристичних агенцій «Укрвіза» Сергія Онуфрійчука, він вже запланований на 12-13 червня 2010-го року:
- Ймовірно, спершу це буде рейс на Туреччину на 90 пасажирів. — сказав він. – І попередній запис на нього ми вже розпочали. А якщо чесно – то не один я мрію про регулярний великий Боїнг із Вінниці на Анталію.
Цікаво, що другий рейс із хасидами приземлився в нашому аеропорту тільки о пів на третю годину ночі 18-го числа, але пісень і танців на бетонці летовища було ще більше. Кажуть, що про вдалу посадку у Вінниці паломників -першопрохідців вже говорить весь Ізраїль.
«Бо таки да…!»
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
330 ХАСИДІВ ТАНЦЮВАЛИ НА БЕТОНЦІ "ГАВРИШІВКИ"
"