18 вересня в залі засідань міської ради відбулась нарада працівників служби у справах дітей та працівників міліції з заступниками з виховної роботи ВНЗ І-ІІ рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів з питань профілактики та попередження бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх.
Одним із головних завдань служби у справах дітей є координація зусиль органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, установ та організацій незалежно від форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та профілактики правопорушень серед дітей, а також надання практичної та методичної допомоги, консультацій з цих питань тощо.
Причини поширення соціального сирітства, бездоглядності, зростання кримінальної активності неповнолітніх не можна розглядати як незалежні фактори, - вони взаємопов'язані. Протягом 8 місяців 2009 року неповнолітніми та за їх участю на території міста було скоєно 96 злочинів (за аналогічний період минулого року 107), що на 10,3% менше. Із загальної кількості злочинів, які вчинили неповнолітні, 57 (торік - 55) відносяться до категорії тяжких, середньої тяжкості - 30 (у минулому році - 43).
З числа неповнолітніх, які скоїли злочини, віком від 14 до 15 років - 20 (торік - 21), віком 16-17 років - 56 (минулого року - 93). З них: учні шкіл - 37 (торік їх було 25), учні ПТУ- 7 (у минулому році - 12), вузів та технікумів - 6 (у 2008-му -.15), не навчались і не працювали - 26 (торік - 61), повторно скоїли злочини - 13 (у минулому році - 11), в стані сп'яніння - 11 (у 2008-му їх було 9).
Однією з причин злочинності серед неповнолітніх фахівці називають зниження рівня відповідальності батьків за розвиток і виховання дітей. Спостерігається стала тенденція щодо збільшення проблемних сімей (у 2005 р. таких родин було 88, 2007 р. - 104 сім'ї).
«Аналізуючи статистичні дані про дітей, які проживають у сім'ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків, встановлено, що переважна більшість дітей проживає у неповних сім'ях (72%), у багатодітних сім'ях (34%), із загальної кількості батьків працюють офіційно 7%, неофіційно - 21%, не працюють взагалі - 72% батьків, - розповідає старший оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Вінницького міського управління міліції Оксана Бахмат. - 35% дітей із таких сімей протягом року стають «соціальними сиротами»».
Оксана Бахмат запропонувала у вінницьких професійно-технічних училищах встановити скриньки довіри, де б неповнолітні могли б залишати звернення до міліції про будь-яке правопорушення.
Найбільше злочинів фіксується у нічний час, тому служба у справах дітей внесла пропозицію - включити до Програми «Вінниця - місто, дружнє до дитини», яка зараз готується міською радою, пункт щодо обмеження перебування дітей на вулицях міста у нічний час без супроводу батьків. Час буде визначатися залежно від віку дитини та пори року.
Третину усіх злочинів скоюють неповнолітні, які не навчаються та не працюють. Кожний навчальний заклад готує для служби у справах дітей соціальний паспорт, де вказується кількість дітей, які мають різний статус (діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, з девіантною поведінкою, діти, які виховуються у неповних сім'ях та ін.), щоб контролювати - скільки дітей на даний час залишаються незайнятими або ж ідуть з навчальних закладів просто на вулицю. Начальник відділу захисту прав дітей міської служби у справах дітей Людмила Марценюк зазначає, що безпідставно виключити дитину з навчального закладу неможливо Якщо ж неповнолітній вирішив піти з навчального закладу за власним бажанням, то на звороті заяви дитини має бути обов'язково погодження батьків із зазначенням їх контактних телефонів.
Управління у справах ЗМІ та зв'язків
з громадськістю міської ради
т. 59-50-66, 59-53-10, 59-51-85
Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Вінниці зменшилась кількість злочинів, які скоювались неповнолітніми"