Шанувальники французького кіно можуть порадіти: місцевий журнал «Афіша» зробив їм подарунок до Дня міста. З 10 по 24 вересня у сквері Козицького працює під відкритим небом фотовиставка «Французьке кіно».
– Представлені на стендах світлини зроблені відомими у Франції, дуже досвідченими фотографами, які працюють з кіноакторами. Це Кароль Білаїш і Фредерік Палєттіо, – розповідає Марія Храпачова, шеф-редактор регіональних проектів журналу «Афіша». – Світлини ми привезли з Києва, де виставка працювала торік восени. Їх подивилось близько мільйона киян. Більше жодне місто її не бачило. А тепер споглядає Вінниця.
– Хто представлений на фото?
– Це відомі актори Катрін Деньов, Жан Рошфор, Фанні Ардан, Жульєт Бінош, Ізабель Юппер. Є тут і режисери Джейн Біркін, Жан-Люк Годар, Аньєс Варда – кіномани їх знають, вони дуже визначні особи. Це не репортажні фото. Скоріше, ближчі до постановочних.
Обоє фотографів співпрацюють із відомим французьким журналом – флагманом всього передового, що є у французькому кіно, «Кальє дю сінема» (кінозошит). Кароль Білаїш співпрацює з цим виданням близько 20 років. У ньому зібрані фото як свіжі – 3-річної давнини, так і ті, яким по 20 років.
Знімків більше 20, під усіма є підписи. Вони розповідають про щось незвичайне і цікаве з життя героя фотографії. Ви знайдете тут влучні характеристики і інтригуючі відомості про зірок..
– А чому «Французьке кіно»?
– Бо київська редакція журналу давно і плідно працює з французьким культурним центром.
– Як виникла така ідея?
– Ми просто вирішили: якщо кіно, то французьке. Цікаві фотографи, з ними легко було домовитись про права на публікацію. Побачивши фотографії, ви дізнаєтесь, немов із перших вуст, про Францію і її «сінема».
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
"ФРАНЦУЗЬКЕ КІНО" У ВІННИЦІ. ТІ, ХТО В КАДРІ, Й ЗА НИМ
"