Протягом усього дня народження та до глибокого вечора мешканці міста мали можливість танцювати із найтитулованішими хореографами України – Григорієм Чапкісом, Владом Ямою та Олександром Бобиком.
А фіналом святкового дня 12 вересня стало краще танцювальне шоу України – вінничани на площі Стуса побачили номери у виконанні фіналістів телепроекту «Танцюють всі!».
Під час офіційної церемонії відкриття святкувань меру міста Володимиру Гройсману вручили символічний ключ від Вінниці – срібний із позолотою геральдичний знак, який у часи середньовіччя означав, що місто має Магдебурзьке право. А губернатор Олександр Домбровський та голова обласної ради Григорій Заболотний подарували городянам старовинну ікону святого Миколая-Чудотворця та Біблію, які оберігатимуть Вінницю та її мешканців від будь-яких негараздів.
Свято продовжилось карнавальною ходою центральною вулицею міста. Атмосферу підсилювали різнокольорові дими, «фонтани» серпантину та конфеті. Після чого танець зацарював на танцполах Майдану Незалежності, площі Театральної та Фонтанної у парку ім. Горького. Кращий хіп-хопер країни Олександр Бобик та його театр танцю «Myway» влаштовували батли з усіма прихильниками цього танцювального напрямку, Влада Яму на найромантичнішій площі міста – Парижі, шанувальники фактично примусили влаштувати автограф-сесію. Непосидючий Григорій Чапкіс через свій талант педагога ледь не запізнився на головне вечірнє дійство – публіка вимагала від найповажнішого судді проекту «Танці з зірками» показувати усе нові і нові «па». На вечірньому дійстві вінничани побачили усіх 12 фіналістів шоу «Танцюють всі».
Крім танців, глядачів вразив музичний феєрверк. Городяни кажуть, що такі феєрверки зазвичай показують на карнавалах у Ріо, чи на відкритті Олімпійських ігор. Сподобався цьогорічний День міста і його гостям – відомому документалісту та телеведучому Анатолію Борсюку і керівнику львівського театру «Воскресіння» Ярославу Федоришину.
– У Вінниці щороку вигадують нову ідею та концепцію проведення Дня міста. Це дуже здорово, але вкрай складно. Цього року ідея про Вінницю, що танцює, мені видається надзвичайно класною. І взагалі, думаю, що Україна стає танцюючою країною, а Вінниця, можливо, стане столицею танцюючої країни, – сказав Анатолій Борсюк.
Фіналіста проекту «Танцюють всі» Олександра Лещенка ідея свята «Місто, що танцює» приємно здивувала. Йому лише 20 років, три роки тому він заснував шоу-балет «Foresight». Примітно, що його партнеркою спочатку по танцях, а потім і по створенню шоу-балету стала вінничанка Ліна Верес. Тому у Вінниці Олександр бував не раз.
Крім офіційної частини Дня міста, вінницька молодь влаштувала альтернативне святкування, назвавши його «Ніч міста». Перфоменс розпочався відеопоказом слайдів на тему «Стара Вінниця». Організатори показували старий фільм, знятий у 1925 році режисером Андрієм Гараніним, «Єврейське щастя». Екраном показу став старий будинок на Єрусалимці у Вінниці. Деякі кадри з фільму – танці, пісні відтворювались у реальному режимі біля споруди-екрану.
Цікаві факти з історії Вінниці розповідала етнограф Тетяна Кароєва, влаштувавши всім екскурсію найцікавішими місцями міста.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВІННИЦЯ ВІДТАНЦЮВАЛА І ЗНАЙШЛА "ЄВРЕЙСЬКЕ ЩАСТЯ". А феєрверк був, як у Ріо-де-Жанейро
"