Мощі покровителя Вінниці Святого Миколая та «Страсну» ікону Богородиці з Комаргорода зустрічала Вінниця на День міста.
Обидві святині у Вінниці вперше. Найбільша частка мощів улюбленого багатьма, дуже швидкого на допомогу Святителя Миколая прибула до нас з Одеського Свято-Іллінського чоловічого монастиря.
– У нашому монастирі, заснованому 110 років тому святим Гавриїлом Афонським, перебуває понад 600 мощів святих угодників Божих, зокрема, св. Гавриїла Афонського та Іоанна Предтечі, — розповідає ігумен цього монастиря Адріан. — До Вінниці з Одеси вперше привезли мощі Святителя Миколая — покровителя Вінниці. Знаємо, що тут перебуває найдревніша чудотворна ікона святого Миколая у Миколаївській церкві.
Ще одна святиня — образ Богородиці «Страсна» з с. Отченашівки (тепер у складі села Комаргорода) Томашпільського району. Іконі більше 100 років. Її написали на святій горі Афон у 1903 році на замовлення графині Шувалової, яка разом з чоловіком Петром Балашовим мала великі земельні наділи в 4-х губерніях, в тому числі й на Вінниччині. На іконі є напис, що писана вона для сільського храму Отченашівки для благодатної помочі, покрову і заступництва людей. Дивом ікона пережила богоборчі часи. Храм у 1917 році розбили, іконостас спалили, а «Страсну» ікону, в зв'язку з тим, що вона була велика і з міцного матеріалу, забрали «на колгосп». Довгі роки православний сільський чоловік Іван Герега переховував «Страсну» у себе на горищі. Й тільки на початку 1990-х років ікона повернулася у свою Покровську обитель с. Отченашівки, для якої й була написана, і є головною святинею храму. Більше того, 26 серпня 2005 року після водосвятного молебню з акафістом Богородиці тодішній настоятель храму та прихожани побачили, що ікона мироточить. Присутні не повірили, а вже після молитви побачили крапельки мира, схожі на росу, які всіяли образ. «Росинки» утворювали краплі і скочувалися донизу.
З цього часу благодатна ікона Божої Матері почала являти Свою небесну поміч багатьом, хто приходить до Неї у скорботах та хворобах.
Через два тижні після цього прийшла у церкву бабуся, у якої помирав син. Вона просила, щоб безнадійно хворого дозволили принести до ікони. З благословення настоятеля чоловіка привезли на акафіст Пресвятій Богородиці, який він прослухав лежачи. Його піднесли, приложили до ікони і винесли з храму. Через деякий час люди бачили цього чоловіка абсолютно здоровим, він їхав на велосипеді.
Ікона «Страсна» — одна з найбільш шанованих на Вінниччині й відома зціленнями, які являє Пресвята Богородиця через цей образ, далеко за межами нашої області.
- Все, що нам дає Господь, всі зцілення і благодіяння Божі повинні нас навертати до того, щоб ми жили по-Божому, були подібними Богу, і своє життя прирівнювали до Христового, до вічності, в іншому разі ніякої користі з цих чудес не буде, – каже отець Іоанн, настоятель Свято-Покровської церкви Отченашівки.
Обидві святині біля Воскресенського храму зустрічали архієпископ Вінницький та Могилів-Подільський Симеон з сонмом духовенства, голова облдержадміністрації Олександр Домбровський, керівники обласних управлінь та прихожани. Хресним ходом мощі святителя Миколая та «Страсну» ікону Богородиці пронесли вулицею Соборною до Свято-Преображенського Собору.
Святині у Вінниці перебували чотири дні. Своєю присутністю вони підкреслили урочистість Богослужіння у день святого Симеона Стовпника (14 вересня), чиє ім'я в монашому постризі носить наш Владика. На Богослужінні цього дня у Соборі були присутні більше 10 архієреїв УПЦ, а наступного дня вони служили у Браїлівському жіночому монастирі з нагоди 20-річчя відновлення обителі.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
МОЩІ СВЯТОГО МИКОЛАЯ, ПОКРОВИТЕЛЯ ВІННИЦІ - У НАШОМУ МІСТІ
"