![Будь-яка молода людина може стати корисною для свого міста](http://www.vmr.gov.ua/Pictures/DPages/news/P2Y99503719.jpg)
У 2009 році у місті почала реалізовуватися Програма підтримки молодіжних ініціатив та створення умов для самореалізації молоді у Вінниці. Ініціативою для розроблення Програми стало розпорядження міського голови Володимира Гройсмана «Про першочергові заходи щодо створення умов для самореалізації молоді у м. Вінниці «Молодіжна ініціатива - 5 кроків до успіху»».
За словами начальника відділу у справах сім'ї, молоді та туризму міської ради Руслана Анфілова, основна увага в заходах по виконанню програми приділялась пропаганді здорового способу життя та профілактиці негативних соціальних явищ в молодіжному середовищі, підтримці творчих ініціатив та сприянню розвитку змістовного дозвілля молоді, залученню молоді до громадського життя, розвитку молодіжного руху, створенню умов для виховання у молоді патріотизму до міста.
Найбільш ефективними заходами та проектами стали наступні:
- «Екстрім-парк» - активно підтримується розвиток нових форм молодіжної культури та активного розвитку. Вперше в Вінниці створено скейт-майданчик для активного відпочинку дітей, підлітків та молоді. Цей проект об'єднав всіх любителів молодіжної екстрім-культури. Молоді люди створили Вінницьку міську молодіжну громадську організацію «Вінницька федерація екстремальних видів спорту».
- «Безпека поведінки» - для підвищення безпеки та пропагування безпечної поведінки молоді на вулицях міста діє проект щодо патрулювання вулиць міста представниками мото-скутер клубу. Проведені спільно із ДАІ показові виступи серед підлітків із відтворенням аварійних ситуацій на дорогах, створені тематичні соціальні відео-ролики.
- «Пляжний патруль» - молоді люди протягом літнього періоду проводили патрулювання місць масового відпочинку вінничан біля води. Саме цей проект дозволив поступово покращити ситуацію з громадським порядком на офіційних пляжах міста та проведенням літніх культурно-оздоровчих заходів.
- «Музика на Парижі. Романтика» - проект, який дав можливість у вихідні протягом літа кожній молодій людині презентувати свої таланти. Творчу атмосферу проекту створювали самі учасники, наповнюючи програму проекту цікавими номерами та виступами.
- «Вуличні танці біля мерії» - найкращі студії сучасного танцю м. Вінниця об'єднали свої зусилля, щоб презентувати провідні напрямки сучасного танцю. Мета проекту - популяризація усіх можливих напрямків сучасного танцю в Україні та заохочення молоді до ведення здорового способу життя. У Вінниці проведені міжнародні змагання та Кубок України Української федерації сучасного танцю. Такого рівня змагання у місті проходили вперше.
- «Академія вінницької гостинності» - протягом літнього періоду молоді люди навчалися гостинності, прийому груп, проведенню екскурсій, супроводу делегацій. За підсумками найкращі учасники будуть направлені на професійні курси екскурсоводів.
«Програма підтримки талановитих дітей та молоді буде реалізовуватись й надалі, - розповідає Руслан Анфілов. - Планується організовувати туристичні походи для дітей, цікаві змагання та ігри, які сприятимуть інтелектуальному розвитку дітей».
На наступний рік молодіжним активом за підтримки міської влади планується новий захід, який можливо, стане новою традицією для студентства. Робоча назва - «Парад студентів». Випускники вінницьких ВУЗів у день випуску пройдуть вулицями міста до «Райдуги», де відбудеться урочистий концерт. Щоправда, формат проекту до того часу може і змінитись, - адже все залежатиме від побажань самої молоді.
Успішно діє Вінницька молодіжна рада з питань сприяння реалізації державної молодіжної політики, до складу якої входять представники майже всіх навчальних закладів міста.
Для здійснення заходів, спрямованих на зміну ризикованої щодо ВІЛ-інфікування поведінки та зниження рівня поширення ВІЛ-інфекції серед молоді створена служба по профілактичній роботі з ін'єкційними споживачами наркотиків. Здійснюється робота щодо соціальної адаптації та ресоціалізації молоді, яка звільнилась з місць позбавлення волі.
«Разом із тим, в молодіжному середовищі є проблемні питання. Перш за все, це поширення наркоманії, алкоголізму, СНІДу та інших негативних соціальних проявів, - каже Руслан Анфілов. - Нагальною також є проблема працевлаштування молоді, адже робочі професії не пропагандуються в країні, а в них є досить висока потреба».
Міський голова Володимир Гройсман зазначив, що за ініціативи Молодіжної ради він готовий зустрічатися з роботодавцями для того, щоб визначити квоти вакантних місць для працевлаштування молоді. «Ми, можливо, зробили з вами в одному з розділів сайту Вінницької міської ради банк даних робочих місць, - каже міський голова. - Можливо тут же будемо вказувати статус роботодавця, для того, щоб молода людина знала, чи запропонована робота є безпечною».
Окрім цього, найближчим часом Молодіжна рада разом з мером зустрінуться з керівництвом ВУЗів міста та студентами-іноземцями, щоб виявити коло проблемних питань, які наразі турбують молодь міста.
«Усій молоді є місце у місті Вінниці, але екстремістським проявам чи акціям місця у місті немає, - переконаний міський голова. - Ми не оцінюємо людину за її поглядами, а оцінюємо - за її діями. І будь-які дії, які є вандальними, ніколи в суспільстві підтримуватися не будуть».
Управління у справах ЗМІ
та зв'язків з громадськістю
міської ради
т. 59-50-66; 59-51-85;
59-53-10
Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Будь-яка молода людина може стати корисною для свого міста"