Громадська організація «Подільський курцхаар-клуб» обіцяє – скоро вздовж вінницьких доріг гулятимуть благородні фазани та клюватимуть зерно. Для цього потрібно просто навчити наших мисливців угорського етикету.
Мрія розводити екзотичну птицю у керівника Подільського курцхаар-клубу зародилася кілька років тому. Але реалізувати її члени клубу змогли тільки в цьому році. Фазанам лише п’ять місяців. Їх розводять для перших в області змагань з полювання на фазанів, які відбудуться у жовтні цього року.
Купували курчат фазанів елітних порід у Львові за кошти мисливців, що входять до Подільського курцхаар-клубу. Кожен член клубу робив внесок 1500 гривень. Спеціально був облаштований вольєр у Літині. Його особливість полягає в тому, що стеля зроблена не з металевої сітки, а з тканинної, адже фазани під час польоту можуть пошкодити собі крила та голову об жерстяний верх. Придбали 165 фазаненят. Хоча їм зараз тільки 5 місяців, пір’я птахів вже виграє яскравими кольорами райдуги.
Керівник ГО «Подільський курцхаар-клуб» Ігор Троян розповідає, що фазани за природою канібали, і можуть з’їсти один одного, якщо в організмі не вистачатиме сірки. Тому мисливці кожного ранку додають до корму трішки харчової сірки. Втім, незважаючи на нормальне харчування, битву за виживання у літинському вольєрі програла одна пташка. Її з’їли сильніші птахи.
Ігор Троян зауважив, що фазанам ще недовго залишилось жити у вольєрі. Коли курчата виростуть, їх випустять у поля військово-мисливського клубу «Петрик», де будуть проводитися змагання з полювання на фазанів між мисливцями України. Аби уберегти птицю від браконьєрів, будуть встановлені жорсткі норми по відстрілу фазанів.
– У природі на одного півня фазанів потрібно 6-8 курок. Якщо на полі буде один півень, цього повністю достатньо, аби курка знесла два десятки яєць і висиділа 10-15 фазанів, – розповідає Ігор Троян. – Але браконьєри стріляють тільки півнів. Потрібно наголосити на тому, що півні та кури фазанів дуже відрізняються за окрасом пір’я – півні мають благородніше та яскравіше забарвлення. Якби у нас мисливці були такими ж благородними, як в Угорщині, то на Вінниччині фазани ходили б узбіччями дороги і клювали зерно. Ми будемо виховувати наших мисливців так, щоб і нашими дорогами гуляли фазани.
Керівник клубу розповідає, що м’ясо фазана – найсмачніше з усієї птиці й є особливою стравою на новорічному застіллі. А розведення такої пташки не потребує особливих зусиль. Їдять вони майже все. Особливо люблять клювати кукурудзу, а найулюбленішою стравою фазанів є звичайні лопухи.
Коли у вольєр потрапляє хоча б один лист, всі фазани швидко на нього злітаються і не залишають від лопуха ні сліду. Незважаючи на свою канібальську природу, літинські фазани з задоволенням позують перед фотокамерою і красуються своїм різнобарвним пір’ям перед людьми.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ЕЛІТНІ ФАЗАНИ-КАНІБАЛИ ЖИВУТЬ У ЄДИНОМУ НА ВІННИЧЧИНІ ФАЗАНАРІЇ В ЛІТИНІ
"