Минулої суботи у військово-мисливському клубі «Петрик» проходили перші у Вінницькій області міжобласні змагання континентальних лягавих собак.
За звання найкращого боролися мисливські собаки з Рівного, Черкас, Миколаєва, Кривого Рогу, окремі представники були з Одеси та Києва. Втім, першість на змаганнях виборов наш Вінницький курцхаар-клуб, а титул «Польовий переможець» виборов курцхаар Гранд Джон Террі та його власник Валерій Лобчинський.
Ідея влаштувати турнір належить голові Федерації мисливського собаківництва Вінницької області Олександру Домашковцю.
Оцінював українських лягавих у Вінниці Микола Бондаренко. Він був головним суддею на змаганнях. Між українськими мисливцями часто можна почути розмови про те, що Микола Бондаренко – непідкупний суддя. Він пояснив нашим журналістам, що лягаві собаки прославились своїми здібностями на полюванні ще задовго до появи зброї.
– Коли ще порох не був винайдений, собаки, які шукали здобич, вже були. Їхнє завдання було – знайти птицю, зупинитись і лягти перед нею, показуючи власнику, що здобич тут. Мисливець брав сітку і накривав птицю разом з собакою, – розповів Микола Бондаренко. – Тепер у світі нараховується понад 500 порід лягавих собак. Згодом люди почали розуміти, що лежачого собаку в траві не видно. Тому вирішили виховувати тварин таким чином, щоб вони не лягали перед птицею, а просто зупинялися. Тепер лягаві не лягають перед здобиччю, через це інколи навіть знімають бали на змаганнях. Їх зараз розділили на континентальних та острівних. У Вінниці відбувалось змагання континентальних лягавих, всі собаки на чемпіонаті були від німецьких заводчиків. За всю мою практику суддівства я вперше побачив в Україні пудель-пойнтера, ця собака шокувала усіх дальністю чуття птиці. Можу сказати, що вінницькі собаки одні з кращих в Україні.
- Такі змагання дуже важливі для мисливців та власників лягавих собак, оскільки без дипломів, які засвідчують чуття собаки та швидкість, мисливець не має права розводити потомство свого собаки. Загалом за щеня курцхаара (німецької короткошерстої собаки) в Україні треба заплатити від 250 до тисячі доларів. А вже зрілий собака з дипломами в середньому коштує чотири тисячі доларів. Для декого розведення лягавих – це бізнес. Але для більшості мисливців вони – перші помічники у полюванні та надійний захист у небезпеці. Адже під час полювання мисливець разом з собакою сплять під однією ковдрою і часом навіть їдять з однієї тарілки. Тому мало хто з мисливців наважується продати свого собаку, – розповідає президент ГО «Подільський курцхаар-клуб» Ігор Троян.
У Вінницькій області нараховується 52 курцхаари. Одинадцять з них дипломовані, сім дипломованих входять до числа Вінницької ГО «Подільський курцхаар-клуб». Інші собаки недипломовані, власники таких просто з ними не займаються, тому такі тварини стали «диванними», тобто домашніми.
Власник унікального в Україні пудель-пойнтера - Володимир Помазан з Кривого Рогу – задоволений дипломом третього ступеня своєї собаки, адже вона ще зовсім молода. Їй 2,5 року. Пудель вразив суддів дальністю свого нюху. Тепер Володимир зможе розводити потомство від своєї собаки.
Але через те, що в нашій країні собак такої породи нема, мисливець планує поїхати до Німеччини і купити там самця. Володимир зізнався, що це задоволення – не з дешевих, але для свого найкращого друга йому грошей не жаль. Планується, що наступного разу у Вінниці проведуть змагання вже національного рівня.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ЄДИНИЙ В УКРАЇНІ ПУДЕЛЬ-ПОЙНТЕР отримав свій перший диплом у Вінниці
"