П’явки існують мільйони років, так само, як крокодили або таргани. Деякі вчені вважають цих червів гармонізаторами енергетичного балансу в організмі людини, оскільки вони коригують не тільки обмінні, а й біоенергетичні процеси. Народна медицина успішно використовує цю властивість п’явок у боротьбі з чималою кількістю захворювань. Докладніше про це – в розмові з Павлом Черненком, лікарем-анестезіологом вищої кваліфікаційної категорії.
– Чому вирішили лікувати п’явками?
– На курсах із підвищення кваліфікації побував у колег, які також займаються озонотерапією в комплексі з гірудотерапією. Перш ніж комусь рекомендувати, випробовую на собі ефективність нетрадиційних методик. Оскільки в мене було варикозне розширення вен, інші проблеми, то вирішив пройти в них курс гірудотерапії. У такий спосіб оцінив ефект, який приносить ця методика лікування, і вирішив зайнятися нею у своїй клініці. Й уже шість років у комплекс оздоровлення зараховую лікування п’явками.
– Розкажіть, будь ласка, про цей метод докладніше.
– У природі існують 400 видів п’явок, проте в медицині використовують лише один. Кажу це для того, щоб люди знали: медичних п’явок ніхто по болотах не збирає. Цих червів вирощують на сертифікованих фермах за спеціальною методикою, створюють їм піврічний карантин голодування, щоб відбракувати слабких або хворих тваринок. У медичних центрах п’явок використовують тільки раз, як одноразові шприци. Це означає, що вони не можуть перенести якісь захворювання.
Здебільшого п’явок застосовують для того, щоб поліпшити кровообіг в організмі людини. Під час одного сеансу ставлять від 5 до 10. Кожна з них висмоктує від 3 до 5 мілілітрів крові. Крововтрата невелика й не в цьому її ефект. Ефект у тому, що ця тваринка своїм секретом уприскує в організм близько 100 різних біологічно активних речовин, зокрема гірудин, які впливають на людину. Тому цю процедуру рекомендують переважно пацієнтам із порушенням кровообігу, зі спазмами судин, атеросклерозом...
– Із чого зазвичай розпочинають лікування п’явками?
– Перший сеанс розпочинають із визначення спеціальних антропогенних чутливих зон, своєрідного тесту на алергію, що допомагає визначити чутливість пацієнта до п’явок і їх секретів. Ранка від укусу може кровити від 12 до 24 годин, проте не потрібно робити ніяких припікань і подібних процедур. Кров зупиняється сама. П’явок кладуть на спеціальні зони, які коригують енергетичні й біохімічні потоки, обмінні процеси в організмі. Курс лікування становить шість-вісім сеансів.
– Чи для всіх це підходить?
– Звичайно, як і в кожній методиці, є покази і протипокази. Абсолютний протипоказ – захворювання крові з порушенням згортання. Не бажано застосовувати цей метод лікування пацієнтам зі зниженим артеріальним тиском, з анеміями, з геморологічними проблемами, з підвищеною ламкістю судин або зі зниженою кількістю тромбоцитів у крові. Протягом трьох-чотирьох місяців після кесаревого розтину також слід утриматися від такої методики лікування. Вагітним жінкам і дітям до семи років не рекомендовано гірудотерапію. Онкологічні захворювання – так само протипоказ.
Утім є абсолютні й відносні протипокази. Коли лікар володіє методикою професійно, кількість протипоказів зменшується, бо він знає, як зробити так, щоб не зашкодити пацієнтові.
– Як діє п’явка?
– Перша дія – протизапальна. При хронічних захворюваннях, гнійних інфекціях, фурункульозах, гайморитах, синуситах. П’явки активізують місцевий кровообіг, активують процеси обміну речовин. Відбувається це на другому етапі гірудотерапії, коли підходимо до проблемної зони людини чи то при запаленні суглоба, чи при остеохондрозі, чи при запаленні легень тощо. Виставляємо п’явки на спеціальних точках, які, до того ж, є біологічно активними. Тваринки стимулюють ці зони, які, своєю чергою, впливають на певні органи. Використовують акупунктурні точки, які застосовують у традиційній китайській медицині.
– Нині відбувається перегляд методів лікування. Вчені давно звертають увагу на необхідність зменшення медикаментозного втручання в організм й активації, стимуляції його природних захисних можливостей.
– Наш організм – дуже складна біологічна система. І на сьогодні є дані, що ми отримуємо від батьків записані в генах алгоритми боротьби з тими хворобами, які мав наш рід. Тобто в організмі записано алгоритми самовиліковування, самостабілізації.
Для чого ж тоді потрібна медицина? Щоб допомогти організму реалізувати ці можливості – впоратися з хворобою самотужки, а не заміняти імунну систему. Розглянемо СНІД. Чому складно вилікувати від нього? Через відсутність імунітету до цього захворювання, відсутність в організмі механізму боротьби з ним, бо наші предки не хворіли на цю недугу. І вся медицина з її найновішою технікою та препаратами не може змоделювати штучний імунітет. Людина стає беззахисною, і всі найдорожчі ліки не можуть захистити організм.
– Чому ви дійшли висновку, що треба лікувати по-іншому?
– Працював реаніматологом в інфекційній лікарні, рятував людей, які перебували в критичному стані, на межі. В молодості вважав, що треба вводити якнайбільше ліків. Тепер, здобувши досвід, став лікарем-мінімалістом, поміркованим у застосуванні доз медикаментів. Через 30 років роботи з пацієнтами, які перебувають на межі між життям і смертю, знаю, що, застосувавши невелику кількість препаратів, можна досягнути значно кращого результату, ніж коли вводити максимальні дози.
Гірудотерапія – одна з лікувальних методик, яка може не лише допомогти в лікуванні певних захворювань, а й забезпечити комфортніше існування невиліковно хворим. А здебільшого її застосовують під час лікування судинних патологій, атеросклерозу, бронхіальної астми, порушення обміну речовин. За раціонального і професійного застосування лікування п’явками дає хороші і стійкі результати. Бо поліпшення кровообігу сприяє нормалізації обміну речовин, зменшенню кількості токсичних продуктів в ураженій зоні, активізації ферментних процесів. У вирішенні конкретної проблеми бере участь кілька систем організму. Система кровообігу, легенева система, печінка, яка знешкоджує токсичні речовини й нирки, які виводять ці сполуки з організму.
– Можете сказати, що мали позитивні результати?
– У нашій клініці лікування відбувається в комплексі: озонотерапія, гірудотерапія плюс детоксикаційна терапія. Тобто не можу сказати, що котрогось із пацієнтів ми вилікували лише п’явками. Наприклад, до пацієнтки у важкому стані, яка вже 40 років хворіє на астму легенів, застосували в комплексі гірудотерапію й отримали хороший результат. Вона почала відкашлювати, гарно дихати, тобто її стан суттєво поліпшився. Під час лікування хворих із цукровим діабетом з ангіопатією нижніх кінцівок, так званою діабетичною стопою, що може призвести до ампутації, теж застосовуємо п’явки.
Гірудотерапія може допомогти великій групі людей із проблемою сучасного способу життя, тобто гіподинамією. Через роботу за комп’ютером, пересування в автомобілях, виникають проблеми шийного відділу хребта. Там відкладаються солі, що призводить до звуження судин, погіршення мозкового кровообігу, тонусу судин мозку тощо. Таким пацієнтам ми також ставимо п’явки в комірцевій зоні, і їхній стан поліпшується.
Хворі з артрозами й артритами також відчувають полегшення. Гірудотерапія має знеболювальний ефект. Основою болю є спазм, погіршення кровообігу, коли це трапляється, медіатори сигналізують про біль. П’явка, поліпшуючи кровообіг, усуває больові відчуття.
– Кажуть, колись п’явки були засобом від старіння.
– А що таке старіння? Це – сповільнення процесів обміну в організмі. В молодому віці ці процеси відбуваються активно. Що старшими стаємо, то більше сповільнюються обмінні процеси. Під час гірудотерапії ферменти, які потрапляють в організм, додатково активують обмінні процеси, залози внутрішньої секреції – і статеві, і травні. Тому також присутній ефект омолодження.
– Як відбувається лікування?
– Спочатку визначаємо основну проблему, з якою боротимемося. Добираємо відповідну схему лікування. Процедури розбиваємо на необхідну кількість сеансів. Спершу ставимо п’явки на так звані адаптогенні зони, що їх регулюють здебільшого біоенергетично, – поблизу куприка, печінки, нирок. Тобто на ділянки, які дають поштовх організму. Відбувається біоенергетичне регулювання, активація детоксикаційної зони (печінки) й системи виділення (нирок). Під час наступних сеансів “підключаємо” проблемні ділянки. Якщо це легені, то є спеціальні точки над цими органами. Якщо серце – над серцем. Якщо, припустимо, в пацієнта застій у ногах, руках, у шиї чи голові, то ставимо на інші відповідні точки, поперемінно з адаптогенними зонами. Тобто підходимо до проблеми комплексно: вплинули на проблемну точку, відійшли, щоб активувати очищення й енергетичні можливості. І так поперемінно. Залежно від сприйняття хворого, проводимо два-три сеанси на тиждень, не більше. Проводимо п’ять-сім, до 10 сеансів, потім робимо перерву та, якщо не досягнемо результату, рекомендуємо через три-чотири місяці повторний курс гірудотерапії.
– Хто звертається у вашу клініку?
– Здебільшого люди віком після сорока років із хронічними проблемами. Іноді батьки, які пройшли в нас курс, приводять своїх дітей, знаючи їхні проблеми. Тому що молоде покоління хворобливіше. В батьків були кращі продукти, чистіше повітря й активніший спосіб життя. Можу стверджувати це, бо знаю випадки, коли в реанімацію потрапляло тримісячне немовля з кровоточивою виразкою шлунка, п’ятирічна дитина з ішемічним інсультом. Не можу сказати, що гірудотерапія – панацея. Однак у комплексі з іншими методами лікування вона дуже дієва.
Розмовляв Василь Худицький
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Медичних п’явок використовують лише раз, як одноразові шприци"