Від Вінниці до Карелії приблизно 2,5 тисячі кілометрів. Збірна команда, яка зважилась на екстрим, по Карелії сплавом річкою прямувала до Соловків. Три тижні жили в наметах, їли страви, приготовані на багатті. Це була своєрідна школа виживання в дикій тайзі.
Такий відпочинок стає дедалі моднішим. Бо ті, хто спробував командою вижити на грибах-ягодах й власноруч наловленій рибі, хочуть знову втекти у «російські джунглі». Їх вабить природа і можливість «тестування» друзів.
«Коли люди залишаються пліч-о-пліч й нема куди дітись один від одного, виявляється справжня сутність кожного», – каже вінничанин Микола Назаренко, який вже втретє піде підкорювати тайгу. Наприклад, у другому поході Микола відкрив у своєму другові прекрасного… завгоспа.
Ще перед стартом між членами команди розподіляють ролі. Окрім керівника, який відповідає за все і всіх від початку до кінця, обов’язково є лікар, завгосп, кухар, лоцман, костровий і… літописець. Останній щовечора нотує: що бачили, що їли. Завгосп суворо по нормах, розписаних ще вдома, видає продукти і пайки. З собою беруть крупи, сало й багато олії, бо на маршруті трапляється багато риби. Провізія - справа відповідальна! Все прораховується за калоріями й наперед складеним щоденним меню. Медик запасається не стільки антикомариним кремом, як ваніллю. Від її запаху тайгових комарів просто верне.
Мандрівник каже, що українців надзвичайно люблять навіть у тайзі - за щирість і надійність. Місцеві поводирі охоче погоджуються вести наші групи за менші гроші, ніж ті, що дають їхні співвітчизники. Хто ще з Вінниці рушає зі своїм поводирем, вже підрахували, що за теперішніми цінами подорож у Карелію з урахуванням харчів та екскурсії на Соловки обійдеться приблизно 3,5 тис. грн. Додому з Карелії в рюкзаку приносять не тільки враження і фото, а й рибу. Практика довела, що солону карельську рибу смакують з пивом щонайменше до новорічних свят. Втім, найкращий здобуток – це розрядка та враження.
«У кінці другого тижня подорожі починаєш цінувати те, що в тебе є в місті. Особливо це стосується сімейних. Вдалині, наодинці, стосунки переглядаються й міняються у кращий бік», - каже Геннадій Калінін й додає, що таких чистих річок, які просто кишать різноманітною рибою, кам’янистих круч і лісів, суцільно вкритих ягодами, безумовно, більше ніде не знайти.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ВИПРОБУВАННЯ КАРЕЛІЄЮ. Вінничанин водить тургрупи на… соловки
"