СУДОВА ЕПОПЕЯ ПРО ВИКРАДЕННЯ КАРТИН НЕ СКОРО ЗАВЕРШИТЬСЯ… : 548771 : Местные новости

Местные новости Винница : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Винница и область : Последние новости > Местные новости
Подробно


СУДОВА ЕПОПЕЯ ПРО ВИКРАДЕННЯ КАРТИН НЕ СКОРО ЗАВЕРШИТЬСЯ…

У музеях України зберігаються цінності на мільярди доларів. А, може, ми лиш так думаємо? Може, насправді замість оригіналів там вже давно бережуть майстерно виготовлені підробки цих цінностей?

Якщо дивитися з фінансової точки зору, то картина вартістю мільйон гривень, яка висить у музеї, і мільйон гривень, котрі зберігаються у сейфі банку, нічим не відрізняються. У першому і другому випадку вартість одна і та ж – мільйон.

Чому я порівняв музей з банком? Та тому, що, за великим рахунком, функція у них одна і та ж – зберегти цінності людей і держави. А тепер поглянемо, як же ці дві установи виконують свою найпершу заповідь? Ви можете собі уявити таке: хтось позичив у банку мільйон гривень, дома зробив з них власноручно чи на принтері, в залежності від таланту, дублікати купюр і повернув банку мільйон таким чином підроблених грошей? А можете собі уявити, що банківський працівник, який має доступ до грошей, таке втяв – підробив, скільки йому треба, гривень, оригінали купюр забрав, а замість них у сейф поставив підробки, «фуфло»? Таке й уявити неможливо. Навіть у наших, далеко не ідеальних банках.

А що ж у музеях? Судова справа, яка слухається у Крижопільському суді ось уже кілька місяців, яскраво свідчить про те, що у музеях можна витворяти такі фокуси у неймовірних масштабах! Отже, цінності, які зберігаються у музеях, мають систему захисту на кілька порядків гіршу, ніж у найгірших банках. Чому? За це треба «дякувати» Верховній Раді, яка й по сьогоднішній день не спромоглася законодавчо створити систему захисту музейних цінностей, аналогічну за своєю надійністю до банківської, хоч у музеях нерідко цінності зберігаються більші, ніж у банках.

Доходить до смішного. В Ямпільському і Уманському музеях шахрайським чином, шляхом підробок, були поцуплені картини. Звинувачується в цьому не хто-небудь, а еліта правоохоронних органів двох районів, директор музею і директор водоканалу. Вже близько року суди б’ються над відповіддю на запитання: була «груповуха» чи ні? Хто поцупив, якої вартості ті картини? І відповісти не можуть. Як в одному, так і в другому музеї не було і немає у штаті таких, здавалося б, невід’ємних спеціалістів як мистецтвознавці.

Ви собі уявляєте, щоб у банку на ключових посадах працювали не банківські працівники, а, наприклад, дипломовані фахівці з бальних танців? В Ямпільському музеї завідувачкою фондів є агроном. В Уманському, де зберігається близько 4000 картин, лише одна людина має музейну, але все ж не мистецтвознавчу освіту! Всі інші, починаючи від екс-директора М.Вихристюка, який зараз сидить надійно на лаві підсудних, образно кажучи, дилетанти – хто звідки: хто зі школи, хто з виробництва, хто з армії… А там же зберігаються раритети, твори унікальні, колосальної вартості! Ні у першому, ні у другому музеї немає спеціаліста з авторських прав. Тому й не дивно, що ніхто порушені авторські права і не збирається захищати. Деякі картини і досі знайти не можуть. Цікаво, що заяви адвокатів про те, а скільки ж у цих музеях було і є оригіналів, а скільки підробок – теж документальної відповіді не знаходять. Ви собі уявляєте, щоб таке було в якомусь із банків з грошима? У музеях все тримається на пресловутій моральності, чесному слові музейників і тому подібних гуманітарних категоріях, а не на документальній базі.

Ось і хай спробує суддя Валентина Федорівна Глушкова у цій каламутній воді беззаконня, правового нігілізму, професійної невідповідності, убогості системи захисту музейних цінностей дати відповідь на головне запитання: хто ж злочинець у цій справі?

Кому вигідний такий стан системи захисту музеїв? Звичайно ж, злочинцям! Ось чому в наші музеї чесні і порядні люди так неохоче віддають на зберігання свої культурні цінності. Ось чому вони бідні, аж сині і животіють на грані можливого.

Чергове засідання у справі про викрадення картин цього разу було означене, так би мовити, потужним журналістським десантом аж із Києва. Його представляли два телеканали — СТБ і «1+1». Напередодні судового засідання у Крижополі знімальні групи працювали в Ямполі. Тут вони «копали» не лише в музеї, відділі культури, а й СБУ. Найголовніше, що вдалося їм роздобути – гіпотезу про те, що головний фігурант справи, колишній начальник Ямпільського водоканалу пан Прилипко, який визнає свою вину в деяких епізодах справи, збирається відкривати автозаправку. Телевізійники запитали його, чи дійсно він це збирається робити. Відповідь пана Прилипка була обтічною, але він не заперечував, що незабаром така заправка може з’явитися на світ Божий. За які «шиші» — ніхто не уточняв, бо всім і так ясно.

Майже цілий день знімальні групи працювали у рідному селі пана Прилипка – Порогах, де, згідно з матеріалами кримінальної справи, картини зберігалися у гаражі батьків екс-водоканальника тривалий час, поки вишукувалися майстри з копіювання їх. Мати і батько підсудного в один голос заявляли, що не вірять у те, що їхній син злодій, ясна річ, про зберігання картин у своєму помешканні вони нічого не знають.

Цікаво, що телевізійники вимушені були, як кажуть, відволікатися від головної теми – вислуховувати і знімати десятки людей у Порогах, які скаржилися на те, що в селі немислимо великі тарифи на воду – по чотири гривні і п’ятдесят копійок за кубометр!.. Як у пустелі. Це якщо маєш лічильник, а якщо ні – плати по п’ятдесят гривень з кожної людини. Жалілися десятки порожанців і на немилосердне життя, яке їм продовжує влаштовувати закордонний молдовський гранітно-щебеневий кар’єр, котрий знаходиться за 300 метрів від села, при повній байдужості нашої влади. Чи скоро піднімуться і ці порожанські проблеми на рівень розгляду кримінальних справ у суді – покаже час. Але, схоже, вони не менш актуальні, ніж картинна епопея.

За кільканадцять хвилин до судового засідання телевізійники, образно кажучи, накинулися з мікрофонами на підсудних, які зайняли своє законне місце, як дисципліновані відмінники у школі, вчасно. «Натиску» об’єднаних сил двох телеканалів першим з підсудних не витримав екс-директор Уманського музею пан Вихристюк і... втік з-під об’єктивів телекамер із зали суду. За ним побіг і пан Мельник, екс-заступник начальника уманської міліції, зник і пан Прилипко. Як не дивно, зі всієї четвірки залишився на лаві підсудних під пильним зором телекамер лиш екс-начальник райвідділу СБУ пан Віязловський, що може свідчити багато про що. Він охоче давав пояснення і наполягав, що не визнає пред’явлених звинувачень.

Адвокати, ясна річ, не тікали з-під телекамер. Захисник пана Прилипка Олег Плаз сказав зокрема таке: «Справа в тому, що він (Прилипко) картини купував, а не крав». «А картини з Ямпільського музею він теж купував?» - запитала адвоката журналістка телеканалу СТБ Наталія Соколенко. «Ні… Скориставшись нагодою, він замінив картини…»

«А хто був організатором, чи все в цих двох музеях виявилося спонтанно?» – докопувалася журналістка телеканалу «1+1» Валентина Доброта. Адвокат пана Прилипка відповів на це, мовляв, ці події не можна об’єднувати, що картини зберігалися в його підзахисного і він їх повернув, вони не були продані.

Прокурор відділу військової прокуратури Центрального регіону України Денис Валерійович Шаблюков, який представляє у суді звинувачення, свою позицію висловив однозначно. Він вважає, що вина підсудних повністю доведена досудовим слідством. «Вважаю, що обвинувальний вирок буде по цій справі», – заявив він журналістам.

Останнє судове засідання завершилося заслуховуванням свідка Юрія Гопака – головного інженера Ямпільського водоканалу, який виконував розпорядження з виготовлення рамок для підроблених картин музею, та новими клопотаннями підсудних. Коли продовжиться розгляд цієї справи — суд ще не вирішив. Суд підтвердив свою заборону на будь-який сторонній аудіо- чи відеозапис справи. Суддя пояснила таке рішення тим, що звукозаписуючі пристрої журналістів можуть зашкодити офіційному аудиозапису, а відтак справа адвокатами може бути опротестована. Між тим, цифровий диктофон, яким намагався здійснювати запис у судовому засіданні кореспондент «33-го каналу», практично аналогічний тому, який застосовував відомий майор Мельниченко у кабінеті Президента Л.Кучми. Отож, зрозуміло, що ніяких перешкод роботі якоїсь, а тим більше судової апаратури, він не дає. Схоже, що суддя, яка дуже обережно веде справу, вирішила перестрахуватися на всяк випадок. Ця заборона значно ускладнює роботу журналістів. А відтак суспільство не отримує достатньо інформації про такий важливий судовий процес.

P.S. Музеї країни захищають ще радянські недосконалі закони. Якщо такий стан не буде докорінно змінений сучасною законодавчою базою, то Україна може втратити і ці цінності, як вона вже втратила багато свого іншого національного багатства.


Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "
СУДОВА ЕПОПЕЯ ПРО ВИКРАДЕННЯ КАРТИН НЕ СКОРО ЗАВЕРШИТЬСЯ…

"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 15
Новых вестей вчера: 10

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Винница



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта