Американський кастинг українських претендентів : 545451 : Политика

Политика Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Политика
Подробно

Американський кастинг українських претендентів

Віце-президент США Джозеф Байден перебував в Україні з двома місіями. Перша й головна – “яструб Обами” запевнив, що задеклароване американ­ським президентом “перезавантаження” стосунків із Росією ніяк не вплине на ставлення Штатів до нашої держави. І друга – не менш важлива, хоч офіційно й не озвучена – представник Білого дому провів, так би мовити, “кастинг” кандидатів у президенти.
Принаймні в рамках робочого візиту відбулися зустрічі з п’ятіркою фаворитів президентської кампанії, а саме: Віктором Ющенком, прем’єром Юлією Тимошенко, головою Верховної Ради Володимиром Литвином, лідером опозиції Віктором Януковичем і рейтинговим нардепом Арсенієм Яценюком. Подейкують, мета “кастингу” – визначитися, з ким Вашингтону краще працюватиметься, а відтак, може, й підтримати “свого” кандидата, не лише морально.
Однак навіть якщо така підтримка буде, навряд про це оголошуватимуть публічно. Річ у тім, що після кампаній 2004-2006 року будь-які зов­нішні втручання в українські волевиявлення сприймають украй негативно в самій країні. Навіть до заяв про симпатії Росії чи США до того чи іншого кандидата в нас ставляться радше як до чорного піару. Докладніше про причини зустрічі Джозефа Байдена з фаворитами президентської кампанії, їхні ймовірні наслідки та зовнішній вплив на результати українських виборів – у розмові з політичними експертами: політологом, заступником секретаря РНБО Дмитром Видріним, головою правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимиром Фесенком і президентом Центру соціальних досліджень “Софія” Ан­д­рієм Єрмолаєвим.
– У межах візиту в Україну Джозеф Байден зустрівся з кандидатами в президенти. Це означає, що США ще не визначилися зі “своїм” претендентом?
Дмитро Видрін:Я багато років працював із колегами зі Сполучених Штатів і знаю, що жодного разу в них не було “свого” кандидата. Є так звана американська парадигма, суть якої в тому, що ви вибираєте самі, а ми працюватимемо з тим, хто переміг. Вони, безумовно, можуть мати якісь симпатії до якихсь кандидатів, однак ці симпатії жодного разу не втілювалися в якійсь фінансовій чи адміністративній підтримці. Хіба що може бути трошки моральної. Але оскільки вони – лю­ди досвідчені, мають досвід не ли­ше політичний, а й психологічний, то, думаю, зустрічі Байдена з кандидатами мають на меті створити психологічну картину тих людей, які претендують на президент­ське крісло, щоб знати, чого очікувати від самої кампанії.
Володимир Фесенко: США – не Росія, у них немає завдання підтримувати когось одного з кандидатів. Америка може підтримати переможця. Звичайно, в американців на цих виборах будуть симпатії, хтось буде ближчим за ментальністю, сві­тоглядом, політичною свідоміс­тю. Я навіть думаю, що вони вже мають свої вподобання на цьому волевиявленні. До речі, це може навіть проявитися в тому, з ким вони зустрічалися. Водночас Америка дуже прагматично підходить до цього процесу. Гадаю, Байден, окрім головної мети цього візиту – підтвердження того, що Україна і Грузія залишаться у сфері стратегічних відносин, – провели таку собі розвідку щодо кандидатів і рекогносцировку, а потім підтримають переможця.
Андрій Єрмолаєв: Думаю, некоректно з боку експертів мас-медіа говорити про підтримку, оскільки в останніх кількох кампаніях зовнішній уплив був в епіцентрі критики. Спроби й Москви, й Вашингтона вплинути на внутрішню політику України стали предметом не лише внутрішніх, а й міжнародних скандалів. Тому, гадаю, цього разу й американська адміністрація, і Москва, і Брюссель будуть значно обережнішими в питаннях про підтримку кандидатів. Але можна сказати одне: адмі­ністрація США буде зацікавлена у зміні еліт в Україні. Маю на увазі – у зміні владних еліт, ос­кільки є певне розчарування, критичне ставлення до нинішніх політичних сил. Однак відвертої, прямої допомоги кандидати не отримуватимуть. Відповідно, і відвертої ідеологічної допомоги. Байден дійсно зустрівся з п’ятір­кою фаворитів цих президент­ських перегонів, однак, думаю, американці будуть надзвичайно обережними.
Інша річ, що американська адміністрація буде зацікавленою в збереженні прозахідної ідеології зовнішньої політики України. Тут очікую певного дуалізму: з одного боку, після початку зближення Москви й Вашингтона США не заважатимуть поглибленню економічної співпраці нашої держави та Росії, а з іншого – Білому дому надзвичайно важливо зберегти геополітичну толерантність України, тому буде загальне побажання її прозахідного курсу. Буде менше розмов про НАТО, але більше про європейський курс. Відтак в економічному плані Сполучені Штати будуть зацікавлені в просуванні РФ в Україні та в поглибленні спів­праці, а в зовнішньополітичному плані буде побажання хоча б зберегти прозахідну риторику.
– Існує думка, що Барак Обама під час візиту в Росію домовився з Дмітрієм Мєдвєдєвим про якусь спільну позицію щодо української президентської кампанії. Наскільки це ймовірно?
Д.В.: Це малоймовірно, бо вони знають, що в нашому світі дуже складно щось приховати. А якби була така домовленість і якби вона потрапила, скажімо, в інтернет, то виник би величезний скандал світового рівня. Таке нині не потрібно ні Мєдвєдєву, ні Обамі. Тому, як на ­мене, існують мізерні шанси на те, що взагалі йшлося про це, й надмізерні, що вони про щось домовилися.
В.Ф.: Не поділяю цієї думки. Вважаю, навпаки буде теза або заява, що “перезавантаження” відносин із Росією не відбуватиметься за кошт інтересів чи стосунків США з Україною та Грузією.
А.Є.: Таке формулювання питання є спекулятивним, тому що підтримка внутрішньої по­літики іншої сторони не може бути предметом переговорів. У перемовин є офіційний порядок денний, а про що лідери спілкуються неформально… Вони розмовляють про все, тут діапазон дуже широкий – від особистих уподобань, хобі й філателії до українського президента В. Ющенка. Не відкидаю, що консультації щодо внутрішньої політичної ситуації в Україні були. Але навряд це стало предметом домовленостей. Радше за все, це був обмін думками. Й у Москви, й у Вашингтона є особливі позиції щодо Києва, й тут конкуренція збережеться. Інша річ, що вона буде не такою гострою, як раніше.
– Як зовнішня підтримка США чи Росії може вплинути на підсумки виборів в Україні?
Д.В.:Нині, на щастя, існує мізерний вплив і Сходу, й Заходу. 99% вирішують у нашій державі й лише невеличкий відсоток можна віддати на якісь симпатії та моральну підтримку. Це такий самий уплив, як трибун на футбольний матч: якщо команда грає добре, то допомога глядачів не потрібна, а якщо погано, то ніякі вболівальники не допоможуть.
В.Ф.:Не радикально. Росія завжди ретельніше і прямо впливає на наші вибори. На цьому волевиявленні, думаю, буде так само, хоча трохи менше, ніж 2006 року. А от США завжди це роблять за лаштунками, опосередковано й вони просто наполягатимуть на тому, щоб виборчий процес відбувався демократично, прозоро. Однак водночас вони домовлятимуться з усіма фаворитами – на своїх умовах.
А.Є.: Почнімо з того, що наприкінці ХХ століття підведено риску під суверенністю національних демократій. Нова хвиля лібералізму, яку всі пережили у 1980-1990 роки, знищила не лише економічні, а й політичні кордони. Кожна виборча кампанія у впливовій державі чи тій, яка перебуває у фокусі уваги, – завжди міжнародна. Достатньо згадати, що останні вибори в США взагалі були світовими. І в цьому сенсі українське волевиявлення також є своєрідною міжнародною кампанією.
У випадку з Україною зов­нішній вплив завжди був креативним, тому що українські по­літики самі ставлять на перше місце зовнішньополітичні питання. І саме тому від поведінки зовнішніх гравців значною мірою залежали ефективність кампанії і поведінка кандидатів. Однак, думаю, цього разу кандидати будуть вимушені змінювати порядок денний. Ми менше говоритимемо про НАТО, ЄЕП, але більше – про кризу, політичну реформу, соціальну стабіль­ність. Отже, для виборців і кандидатів питання зовнішнього чинника втратить важливість, і, відповідно, в зовнішніх сил поменшає можливостей упливати на перебіг кампанії своїм авторитетом. Що більше зовнішньополітичних проблем і що більше дезорієнтоване суспільство, то більша залежність. Мені здається, після зовнішньополітичних зловживань 2004-2006 років україн­ська політика стала інтравертнішою, тому вплив буде, але менший і не такий креативний, як два-три роки тому.
Розмовляла Ірина Гамрищак


Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Американський кастинг українських претендентів"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 86
Новых вестей вчера: 46

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Декабрь 2024

>>
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта