Тоді начальник сектору карного розшуку капітан Василь Первак, оперуповноважений карного розшуку старший лейтенант Віталій Деркач, інспектор сектору інформаційних технологій лейтенант Вадим Гавриляк після занять з фізичної підготовки поїхали на міський пляж.
Вода була тепла, але ще ніхто не купався, хоча на пляжі людей було достатньо. Скупавшись, десь о 9.45 ранку чоловіки перевдягались і збирались їхати на службу, аж раптом...
– До нас підбігла жінка і почала кричати: «Хлопці, ви з міліції, допоможіть, будь ласка, хвилини 3-4 тому на відстані десь 10-12 метрів від берега пірнув чоловік і не випірнув». Ми, ще роздягнуті, відразу кинулись у воду, жінка вказала нам на приблизне місце – і почали шукати. Хвилини дві перевіряли ногами дно, як стало глибше – пірнали, але спершу нікого не знайшли, – розповів Василь Первак. – Там досить мілка піщана коса, глибина до двох метрів. Але пірнув Віталій і каже, що є хтось на дні – це і був утопленик. А потерпілого вже відносило течією до шлюзів греблі, і якби він потрапив туди... Віталій витягнув тіло, ми втрьох перевернули його на спину, бо чоловік вже був синій, без свідомості, не дихав... Ми швидко витягнули його на берег до лавки, поклали на землю, і я відразу почав надавати йому медичну допомогу – штучне дихання, непрямий масаж серця, аби привести до тями. Що треба робити у такій ситуації, я знав, адже у нас постійно проводяться заняття з медпідготовки. До свідомості утопленик не приходив, але ми продовжували надавати допомогу.
І завдяки зусиллям правоохоронців невдовзі утопленик почав подавати ознаки життя!
– Ми весь час робили масаж серця, до берега вже їхала «швидка допомога», аж у чоловіка з рота пішла піна, потім вода, він закашлявся і почав дихати, хоч і до свідомості так і не прийшов. Також ми відчули від потерпілого запах алкоголю. Як чоловік втопився та хто він – спершу не вдалось дізнатись. Подальшу допомогу надавали вже працівники «швидкої». Усі події відбувались десь протягом десяти хвилин. А поки ми доїхали до відділу міліції, то про цю ситуацію знало вже все місто. Слід сказати, що тоді ніхто з відпочивальників, крім нас, не поліз у воду, – розповіли чоловіки.
Потерпілого, 53-річного жителя Ладижина, доставили до реанімації. З’ясувалось, що чоловік у місті не живе, тримає хату і господарство у селі, сам інвалід третьої групи. Нині він поступово одужує у міській лікарні.
– Я та хлопці вважаємо, що це не подвиг, а обов’язок – надати допомогу людині і врятувати її. Раніше нам доводилось надавати допомогу в ДТП до приїзду лікарів, а от таке вперше, – кажуть міліціонери.
– Що тут можна сказати, хлопці дійсно герої. Тому ми будемо клопотати перед керівництвом ГУМВС області про заохочення наших працівників, – зазначили в.о. начальника Ладижинського міськвідділу міліції капітан Андрій Северин та його помічник з кадрового забезпечення майор Руслан Кривенький.
За словами заступника начальника ГУМНС області Юрія Чухрія, кандидатури правоохоронців будуть подані управлінням МНС на всеукраїнську акцію «Герой-рятівник року». А от чи згадає колись ладижинець своїх рятівників, чи подякує їм?
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
З ЛАДИЖИНСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА і фактично з... того світу дістали утопленика міліціонери
"