«Щороку в червні у школах традиційно звітують директори про виконану роботу і проходять вибори директора на наступний навчальний рік.
По-особливому пройшли вибори 17 червня 2009 року в нашій школі Шаргородського району. Навчальний заклад нараховує близько 200 учнів, 20 учителів, 7 техпрацівників. На вибори прийшли всі родичі, куми директора школи, сільський голова, депутати сільради – і всі вони мали право голосу... З великим подивом побачили тут одного техпрацівника школи, який цілий рік числився на роботі у школі, а жодного дня не був, та на вибори прийшов.
З доповіддю наш директор виступав довго. Він скупо розповів про свої заслуги, принизив учителів школи перед громадськістю села за те, що вони не допомагають створювати зону відпочинку на території (хоч це не входить до їхніх посадових обов’язків), похвалив техпрацівників за те, що вони працюють краще всіх і в школі, і в директора ... на городах. Нам, батькам, було боляче слухати образи в бік хороших вчителів, які разом з дітьми нашої школи зайняли 7 призових місць у районних олімпіадах з математики, хімії, німецької мови, економіки, інформатики, української мови, 3-є призове місце в обласній олімпіаді з німецької мови, 4-те в обласній олімпіаді з хімії. У нашій школі є шкільний автобус, але директор не дозволив, щоб він возив дітей на олімпіади. Тому вчителі разом з дітьми долали пішки відстань 3 км раненько, щоб встигнути на рейсовий автобус на Шаргород і взяти участь в олімпіаді. Похвала у звіті нашого директора була тільки кільком учителям, які є його друзями.
Але чому працю одних було проаналізовано, а інших – ні? Чому директор не проаналізував роботу шкільної бібліотеки за рік чи роботу шкільного лаборанта, який ніколи не приходив на уроки фізики? Чому директор не проаналізував роботу пилорами, яку буквально за тиждень напередодні Нового року звели на території нашої школи? Ми, батьки, працювали там безплатно, відробляли практику, а тепер там ріжуть дошки всім жителям села і сусідніх сіл за гроші, які невідомо куди йдуть... Хто нам дасть відповідь: до якого часу ми, батьки, будемо відробляти практику в школі, робити безкоштовно ремонти, а потім за це хтось буде отримувати премії?
Без відповіді залишається запитання, чому батькам, діти яких навчаються в школі, не надали слово, щоб вони могли висловитись і внести свої пропозиції? А роботу директора аналізували тільки депутати сільської ради і сільський голова, діти яких вже давно не навчаються в школі... А коли лічильна комісія оголосила результати, то директор обіцяв помститися тим, хто голосував проти нього. Але кожна людина має право на свій вибір, і плюндрувати його ніхто не має права, навіть директор школи.
Ми, батьки, хвилюємося за ситуацію, що склалася в школі. Нам боляче за наших дорогих учителів, які колись ще нас навчали, а тепер навчають наших дітей, а їх ображають на кожній лінійці.
Чи мав моральне право повестися так зі своїми колегами директор, який на високому рахунку в районі?
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
"ЧОМУ В НАШІЙ ШКОЛІ НА ВИБОРАХ директора обирали родичі, куми, сільський голова, депутати сільради?"
"