Тепер Львівська обласна рада мало чим відрізняється від Верховної. Тут так само блокують трибуну та вимикають живлення системи голосування. Масштаби, звичайно, не ті, однак тенденції дуже схожі.
У вівторок, 23 червня, Львівська обласна рада мала розглядати питання про реєстрацію депутатом ЛОР Михайла Бакая, який мав би замінити у фракції УНП Галину Юрків, яка раніше змінила свою партійну орієнтацію та перейшла до бютівців. За цей демарш пані Юрків позбулася депутатського мандата. Відтак УНП і БЮТ дуже довго, в тому числі й у судах, з’ясовували цю правову колізію. Врешті-решт обласна виборча комісія таки зареєструвала Михайла Бакая депутатом. Власне, на вівторковому засіданні пан Бакай мав розпочати виконувати обов’язки нардепа. Це спричинило обурення в залі – фракція БЮТ заблокувала трибуну, згодом двічі вимикала живлення системи голосування. Тож за реєстрацію Михайла Бакая депутати голосували руками, як це бувало у старі-добрі часи.
Ситуація з реєстрацією пана Бакая тільки розігріла депутатів, які вже почали вимагати крові головної бютівки облради – Людмили Козак. Отож на порядку денному постало питання про відставку її з посади заступника голови обласної ради. Єдине, на що спромоглися в цій критичній ситуації бютівці, – покинути сесійну залу, залишивши в ній Михайла Задорожнього спостерігачем за перебігом подій. У підсумку в таємному голосуванні взяв участь 71 депутат, із них 69 проголосували за відставку Людмили Козак.
Утім один з основних “переможців” подій того дня, голова фракції УНП та однофамілець бютівки Богдан Козак у коментарі “Газеті” зазначив, що депутати ЛОР не готувалися до такого радикального повороту подій: “Ми хочемо, щоб в обласній раді стало менше шоу”. За спостереженнями пана Козака, принаймні ще один екс-бютівець – депутат облради Остап Федоришин, який раніше покинув цю фракцію, – взяв участь у голосуванні. А от що буде далі, і чи претендуватиме його фракція на вакантну посаду заступника голови облради – чіткої відповіді Богдан Козак не дав. Мовляв, це питання ще не обговорювали, має відбутися погоджувальна рада. Натомість депутати облради, за словами пана Козака, тепер зайнялися конструктивною роботою – уважно слухають інформацію губернатора про перебіг підготовки області до Євро-2012.
Утім експромт хороший лише тоді, коли він заздалегідь підготовлений. Отже, цього разу внаслідок чисельності фракції БЮТ відбулось об’єднання всіх інших фракцій, переконаний політолог Юрій Шведа. Підсумки голосування він вважає цілком логічними – той, хто хоче перехитрити всіх, переграє себе. Так сталося і з БЮТ – його непомірні кадрові апетити й намагання взяти під свій контроль обласну раду врешті-решт об’єднали всіх інших політичних гравців. А от щодо подальших кроків, то тут у теперішніх союзників такої єдності вже не буде – або ж депутати прийдуть до єдиної кандидатури на посаду заступника голови облради, або ж буде якась інша домовленість про розподіл посад у керівництві облради.
А щодо БЮТ, то його формували як опозиційну структуру, тож заява бютівців про перехід в опозицію є таким собі поверненням до звичного стану. Проблема в тому, що за останні роки цей блок перетворився з опозиційної сили на провладну, тому в його лави пішли всі, хто хотів отримати місця у владі. Саме ці люди найближчим часом покидатимуть лави БЮТ – вважає політолог.
Стосовно Людмили Козак, то, найімовірніше, її кар’єра розвиватиметься лише в рамках самого блоку, де вона зможе зберегти за собою важливі позиції. Натомість за межами партії “зоряний час” бютівки, схоже, минув.
Олександр Сирцов
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "БЮТ програв бійку за обласну раду"