Це не жарт. Пропелер працює на батарейках, але на робочому місці Анатолій Ворона обходиться без диво-шапочки.
Її він привіз ще 4 роки тому зі службового відрядження у Польщу і надіває лише дома. Дома у спеку ходи хоч голий, а як бути, коли спека - твоє робоче місце? Скажімо, кондуктора. Голова профспілки працівників ТТУ каже, що заміри у салонах тролейбусів фіксують не менше +40. У теплицях “Вінницязеленбуду” ще до обіду термометр показує вище 70 градусів за Цельсієм. Тому квітникарі в ці спекотні дні поміняли режим роботи й ловлять досвітанковий момент, коли в теплицю ще можна зайти. А от що можуть поміняти продавці на базарі? Виявляється, воду на зелений чай за особливим рецептом. Максим, який на ринку “Лісопарк” з ранку до ночі рекламує двері, на кружку окропу одразу кладе два пакетики зеленого чаю, ложку цукру і шматочок лимона. Каже, що пити не хочеться півдня. Водіям і кондукторам п’ять років підряд у літню пору на кінцевих зупинках ставили 5-літрові бутлі із столовою водою, але в цьому році від цього привілею відмовились - криза.
Це всіх вінничан просить пам’ятати і головний лікар Вінницької міської станції швидкої допомоги Валерій Фіщук. Каже, щоб не зловживали сонцем і не доводили себе до стану, коли треба викликати “швидку”, й робили це з розумом. Є люди, які викликають бригаду по 50 разів (!) на місяць і таким чином не дають можливості надати допомогу тим, хто потерпів від скаженого сонця. У перший спекотний день “швидку” викликали 364 рази. Тепер, коли люди вже адаптувались, все ввійшло у норму - на сотню викликів менше. Щоб збалансувати ситуацію, “швидка” щоранку почала передавати відомості про виклики до лікарень, за якими закріплені пацієнти. Таким чином тамтешні терапевти й кардіологи одразу знають, що їхнім постійним пацієнтам стало гірше. Самим лікарям також непереливки, бо, як повідомив Валерій Фіщук, лише в одній із 30 автомобілів “швидкої” працює кондиціонер, але й він не справляється зі спекою, яку додатково наганяє специфіка оснащення лікарняного авто. Отож, щоб не потрапити до лікарняної “жарової шафи”, головний лікар “швидкої” традиційно радить зайвий раз без потреби не виходити на відкрите сонце й одягати щось на голову. Якщо немає шапочки з пропелером, як у Анатолія Ворони, то навіть пілоточка з газети буде пасувати краще, ніж сонячний удар і втрата свідомості посеред дороги.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ЛІТО, ЛЮДИ, СПЕКА: ХТО КОГО. Заступника мера Анатолія Ворону від спеки рятує кашкет із пропелером
"