23 червня 1994 року в нашій країні було створено особливий спецназ «Альфа». Вірніше, цей підрозділ існував вже багато років, але у складі спецслужби незалежної України в цей день юридично був затверджений його статус.
«Альфу» не побачиш на вулицях під час охорони громадського порядку чи інших міліцейських заходах. Адже у неї досить широкі й у той же час специфічні завдання – припинення терактів та злочинів, що носять насильницький характер і створюють загрозу національним інтересам держави, охорона працівників СБУ, осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві тощо. Вони ніколи не «світять» у пресі або на телебаченні, перед пересічними громадянами свої обличчя, імена та прізвища на службі й навіть після виходу на пенсію – така специфіка служби. У цьому році українським та вінницьким «альфівцям» виповниться 15 років.
Стати бійцем «Альфи» у декілька разів важче, аніж звичайним співробітником СБУ. Кандидат обов’язково повинен мати за плечима армійську службу або військову кафедру, вищу освіту, бути відмінним спортсменом, кандидатом чи майстром спорту. Дуже прискіплива медична комісія, тривала перевірка особи кандидата, перевірка його психологічної стійкості. Далі - жорстке випробування спортивних, бійцівських та психологічних якостей. Тут однієї сили та витривалості замало, кандидатові на службу потрібні бойовий дух та поклик серця служити у «Альфі» та за всяку ціну досягти мети. А далі – служба, безперервні тренування, робота над собою.
На рахунку підрозділу «Альфа» Вінницького обласного управління СБУ чимало складних операцій. Навіки вписане у славну історію підрозділу затримання у березні 1999 року в Одеській області банди, яка протягом декількох років буквально тероризувала Піщанський, Крижопільський, Чечельницький райони Вінниччини. Банда підозрювалась у скоєнні низки замовних вбивств, розбійних нападів. У результаті операції «альфівців» Вінниччини, Одещини, Миколаївщини, Херсонщини були затримані 15 злочинців, вилучена зброя, гранати, речові докази скоєння злочинів. У цих же буремних 90-х боєць вінницької «Альфи» затримав у Києві кілера. Також на бойовому рахунку наших спецназівців затримання фальшивомонетників у Тульчині, рекетирів у Погребищі, охорона одного вінницького мера, на життя якого було скоєно замах, затримання наркодилерів, які торгували у Вінниці екстазі. З більш свіжих фактів - затримання у минулому році членів своєрідного наркосиндикату, який організував киянин. Він професор і через Інтернет «запропонував свої послуги» «певним хлопцям». Згодом вони організували виробництво особливо небезпечного наркотика – метадону.
Виробляли його у Києві, а далі кур’єр віз наркотик, запакований у звичайний торт, до одного з райцентрів Вінниччини. Звідти наркотики розходились «бажаючим клієнтам», але оперативники СБУ та спецназівці «Альфи» закрили «метадоновий» шлях. Також «альфівці» затримали у Могилеві фургон із контрабандою близько двох мільйонів доларів і багато іншого. В цьому році з незаконного обігу наші спецназівці вилучили вже близько 20 тисяч гривень, п’ять кілограмів наркотиків. Cлужба у «Альфі» дуже ризикована і важка. На жаль, у 1998 році під час виконання службових обов’язків трагічно загинув співробітник спецпідрозділу 39-річний Олександр Оніщук. Нині в управлінні СБУ працює його донька, яка пішла стопами батька…
В «Альфі» служать професіонали. Хоча у спецназівців є певне розділення спеціальностей – наприклад, комп’ютерна, інформаційна, зв’язкова тощо, кожен боєць одночасно вправний рукопашник, стрілець з усіх видів зброї, снайпер, водій будь-якої техніки, володіє водолазною, медичною, парашутною, альпіністською та десантно-штурмовою підготовкою. І все ж головна сила «Альфи» – колективізм: кожен співробітник тут не один фахівець сам по собі, а гвинтик механізму могутньої бойової машини – вміння працювати у колективі, вміння підтримати плече товариша. І обов’язково дотримуватись законності та принципу не нашкодити людині. Навіть якщо він злочинець, спецназівці повинні його затримати так, щоб не покалічити і одночасно не дати можливості скоїти якісь лихі дії. До речі, за 15 років бійці вінницької «Альфи» лише один раз застосовували зброю, і то попереджувальний постріл у повітря, а нарікань на їхні дії не було жодного разу. Спорт у великій пошані в «Альфі», серед бійців є майстри спорту з рукопашного бою, боротьби самбо, інших єдиноборств, неодноразові переможці та призери змагань по Україні, СНД, Європі.
Кожна сильна людина – по-своєму особистість. Такими особистостями є бійці «Альфи» – невидимий зовні, проте могутній щит захисту для законослухняних людей і потужна зброя проти злочинців.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ВІННИЦЬКА "АЛЬФА" ЗАТРИМУВАЛА РЕКЕТИРІВ, кілерів та охороняла вінницького мера після замаху на його життя. 23 червня цього року легендарному спецназу СБУ виповниться 15!
"