Хто в Європі найрозумніший? Виявляється, саме наші «ботаніки» – 8 учнів вінницьких шкіл та їхній граючий тренер Ігор Кривошея.
Адже на останньому, 10-му Математичному кубку Європи в столиці Франції (28-31 травня) юні подоляни серед команд із 42-х країн отримали 7 найвищих нагород (медалей та дипломів) і посіли перше місце у неофіційному заліку!
– Наше мінімальне завдання – золоті медалі, – сказав перед відльотом із Києва до Парижа тренер своїм учням. – Але ж це так важко. Будемо боротись до останнього… І ми боролись як могли і вибороли 2 золоті, 3 срібні медалі та цілу кипу престижних дипломів за призові місця.
– А які змагання були найважчими?
– Легких задач не було – бракувало часу на участь в усіх змаганнях, серед яких «Євромат», «Комбінована логіка», «Математичне ралі Парижа», конкурс імені Люїса Керола»… А найскладнішим був, мабуть, калькументаль – усне розв’язування задач за 15 секунд! І нічого – вінничани взяли 5 призових місць.
– Це правда, що збірна Вінниччини з математики входить до вищої ліги?
– Так, завдяки вдалим виступам у попередні роки наша збірна входить у так званий «Євромат» – вісімку кращих команд Старого світу.
– Серед 8 переможців п’ятеро хлопців та троє дівчинки – це так треба, чи мужики розумніші?
– По-перше, у команді, за правилами, має бути мінімум двоє дівчат, а у нас їх аж три красуні та розумахи. А, по-друге, ніхто не заперечує чоловічу першість серед математиків, але наші Марійка та Альона навіть отримали спеціальні призи за найвищий коефіцієнт складності розв’язаних задач і оригінальність розв’язання…
– Чи встигли діти побачити Париж і Францію за 4 дні Кубка Європи?
– Програма змагань була вкрай насичена, але не побачити Нотр-Дам, Тріумфальну арку, вежу Ейфеля, Версаль, Лувр, Гранд Опера та Діснейленд ми не могли собі дозволити. Тому після підняття на Ейфелеву вежу на екскурсії по головних пам’ятках французької столиці діти провели цілий день у Діснейленді та встигли поспілкуватись із суперниками та накупити сувенірів для друзів і рідних. Хлопці навіть встигли посидіти у справжньому тойотівському боліді “Формули-1”!
– Скільки часу пішло на дорогу до Парижа?
– Цього разу ми не плелись дві доби туди і дві доби назад автобусом, а летіли літаком за кошти обласної ради… Для багатьох членів команди це був перший політ та перший закордон!
– Хто із переможців відзначився особливо?
– Всі молодці, але 8-річний Владислав Скомаровський одразу з трапа літака після золотої медалі у Парижі серед учнів 3-х класів виборов звання кращого гравця із 9 забитими голами на футбольному турнірі в Ужгороді (5-7 червня) у складі вінницької «Ниви-Світанок». Як йому вдається таке поєднання математики і футболу – знає лише він і його батьки!
– Владику, що було найважчим серед тих задач? – запитали ми у молодшого Скомаровського.
– Все було складне, а головне – потрібно дуже швидко відповідати. Я і відповідав, бо добре готувався – розв’язував задачі перед Парижем щодня. Виходить, що тренування допомогло.
– У футбол встиг пограти у Франції?
– Ми жили в університетському містечку, і там були класні поля та м‘ячі, так що все Ок!
– Футбол твоїй математиці не заважає?
– Зовсім ні, бо і тут, і там рішення потрібно приймати миттєво, на швидкості та без помилок. Якщо це тобі вдається, ти забиваєш гол чи розв’язуєш задачу на «відмінно».
– Про що ти мрієш?
– Зараз я відпочиваю – у мене канікули, як у всіх дітей, а у серпні тато обіцяв подорож до Греції, де, кажуть, є все…
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
НАШІ ЮНІ МАТЕМАТИКИ СТАЛИ КРАЩИМИ В ЄВРОПІ
"