У місті Вінниці у червні 2008 р. зареєстроване Територіальне об'єднання організацій профспілок Національного форуму організації профспілок України у Вінницькій області.
Водночас з цим розпочав свою діяльність обласний офіс з надання безкоштовної юридичної допомоги в трудових спорах, створений у зв'язку з рівнем зростання кількості випадків порушень прав працівників підприємств і організацій.
Пріоритетними цілями організації є: захист прав та інтересів працівників та службовців, недопущення та попередження випадків порушень положень трудового законодавства з боку роботодавців та розбудова дієвих і ефективних профспілок сучасного європейського типу.
– Офіс з надання юридичної допомоги створено торік. Скажіть, будь ласка, він дійсно працює чи існує лише на папері? – цікавимося у голови Територіального об'єднання Олексія Старостіна.
– Можу вас запевнити, –каже Олексій Леонідович, – що офіс дійсно існує, і активно працює. Він знаходиться за адресою: м. Вінниця вул. І. Бевза, 34, офіс 202, тел. 577-291. З початку створення до працівників офісу постійно звертаються громадяни, щодо яких роботодавцями були допущені грубі порушення норм трудового права. При такій складній економічній ситуації в країні ми прийняли рішення допомагати всім без винятку, а не лише членам наших профспілок. Співробітники офісу допомагають таким відвідувачам оформити скарги у відповідні інстанції або судові позови та представлять їх інтереси в суді. Зараз розглядаються в судах 5 колективних та близько 15 особистих позовів, на яких присутні за відповідним дорученням наші юристи.
27 квітня ми оприлюднили чорний список із 10 підприємств області, де порушуються права працівників. Хотілось зупинитись на кількох із них, по яких вже проведена конкретна робота. Це № 3 в списку — ПП «Вінагромілк» с. Широка Гребля. У числі перших, хто звернувся до нашого робочого офісу, були працівники цього підприємства. На сьогодні вже є рішення суду про стягнення заборгованості по заробітній платі на користь працівників та розпочалась виплата через рахунки виконавчої служби. Не найкраща ситуація по підприємству із чорного списку №4 — ПП «Санте» с. Красносілка Бершадського р-ну (цукровий з-д). З вересня людям не тільки заборгували заробітну плату, а й не сплачуються податки з неї і відрахування до відповідних фондів. Представник власника І.В. Петришин раніше обіцяв розрахуватись з працівниками, а тепер навіть не з'являється на своє підприємство, взявши кредит в одному із банків під заставу цукрового заводу. Вказане у сукупності з бездіяльністю власника підприємства та місцевих органів управління може призвести найближчим часом до соціального конфлікту. Працівники неодноразово направляли скарги до різних владних інстанцій та органів прокуратури, але щоразу отримували стандартні відписки або неотримували взагалі. Після отримання такого сигналу ми неодноразово відвідували підприємство, розібрались у ситуації та визначили шляхи виходу із неї. Нами підготовлені запити до різних інстанцій, у тому числі, й до Генеральної прокуратури України, складений й направлений до Бершадського суду колективний позов про стягнення заборгованості.
Найпростіша справа, якою ми займались, це урегулювання трудового спору між адміністрацією ПП «Жмеринський маслосирзавод» та трудовим колективом. Після проведення 20-хвилинних переговорів з керівництвом підприємства було досягнуто домовленостей щодо вирішення всіх проблем.
Наразі ми отримали колективну скаргу від працівників ТОВ «Зоря Поділля» одного з сіл області. Найближчим часом ми виїжджаємо до цього села, аби розібратись у ситуації та прийняти рішення щодо подальших дій.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
5 КОЛЕКТИВНИХ ТА 15 ОСОБИСТИХ ПОЗОВІВ до підприємств-боржників подали незалежні профспілки. Одну справу трудовий колектив вже виграв
"