Медичні інструкції радять за найменшого нездужання викликати додому лікаря або ж вирушати до нього на прийом. І в жодному разі не займатися самолікуванням. Але варто побувати в будь-якого медичного працівника, як сімейний бюджет затріщить. І це при тому, що лікар приписав вам лише декілька позицій дорогих ліків, процедур. Мало хто здогадується, що на нас просто заробляють, пише newsland.ru.
Особливо страждають від псевдодіагнозів мешканці великих міст. Ми поговоримо про кілька “недуг”.
Синдром хронічної втоми
Наймодніший діагноз для мешканців мегаполісів. Божевільний ритм міста наганяє втому на всіх: банкірів, менеджерів, студентів і домогосподарок. Найбільш схильні до цього синдрому жінки, їхня частка становить 80%.
Серед ознак цього захворювання: постійна втома, небажання працювати після відпустки, зниження рухової активності. Спостерігається депресія, проблеми з пам’яттю, лихоманка й навіть хворобливість лімфовузлів. У США з таким діагнозом надають лікарняний. У нас пропонують методи медицини Тибету, відвідання сеансів психотерапевта, кисневі коктейлі, БАДи. Лікування тривале й дороге.
Перш ніж увірувати у свою безперервну втому, не зайве пройти обстеження і здати аналізи – скажуть вам знайомі лікарі. За їхніми словами, ваші сили може “підточити” якась інфекція. Або ви просто багато нервуєте, берете на себе велику відповідальність – ось організм і бунтує. Спіть, гуляйте, повноцінно харчуйтеся – звучить банально, але це працює. І більше позитивних емоцій! Нове хобі, давно запланована подорож...
Авітаміноз
На недостатність вітамінів страждають усі, переконують нас лікарі. І фармацевтична промисловість не дрімає, випускаючи все нові й нові препарати. Розчинні, різноколірні, жувальні – вітаміни потрібно пити впродовж року, інакше буде ну дуже погано, запевняють медики. Проте мало хто знає, що постійне вживання вітамінних засобів, а надто їх надлишок може призвести до значно серйозніших наслідків, аніж їх недостача.
Підвищений холестерин
Як, у вас він хіба не підвищений?
Підвищений холестерин – це справді ризик для розвитку атеросклерозу та серцевих недуг. Перевірити його рівень можна, здавши аналіз крові на ліпідний профіль, який підкаже, скільки хорошого (високої щільності) і поганого (низької щільності) холестерину у вашому організмі. Але це може бути правилом лише після 40 років.
Якщо рівень холестерину в крові зашкалює, чудо-йогурти – не панацея. Просто змініть характер харчування і спосіб життя. Трохи менше вуглеводів і насичених жирів, більше овочів і фруктів, риби і цільнозернових продуктів, прогулянок на свіжому повітрі, посильного фізичного навантаження – і живіть довго і щасливо.
Гарднерельоз
Улюблена “страшилка” лікарів приватних гінекологічних клінік для недосвідчених пацієнток. Насправді гарднерельоз, що викликає рясні сірувато-білі виділення з неприємним запахом, є... дисбактеріозом піхви. І може виникнути на тлі простуди, зміни клімату, вагітності, стресу, прийому антибіотиків, якими цей-таки гарднерельоз намагаються лікувати. Чим тільки погіршують ситуацію.
Що робити? Звертатися лише в добре зарекомендовані медичні центри, бажано державні, й лише тоді, коли вас справді щось турбує. Якщо, звичайно, не хочете стати довічним пацієнтом однієї з численних нині й недешевих гінекологічних клінік.
Хелікобактер пілорі
Іще одна “страшилка”. Але цього разу лікарів-гастроентерологів. Багато хто з них переконаний: саме ця бактерія, що мешкає в шлунку, викликає виразку й гастрит. Насправді з цією теорією погоджуються не всі лікарі. Чимало з них вважає: абсолютного значення Helicobacter pylori надавати не варто.
І знову – не панікуйте. Спершу пройдіть обстеження (якщо вам часто дошкуляють печія і неприємні відчуття в ділянці шлунка). Та навіть якщо цю бактерію виявлять, не поспішайте жменями вживати антибіотики. Нині є інші, менш шкідливі та дієвіші способи впоратися з гастритом і виразковою хворобою. Головне – знайти досвідченого лікаря.
Зашлакованість
Шлаки – справжній бич нашого століття. Інтернет пістрявить оголошеннями про “миттєве очищення організму”. “Почиститися” тепер пропонують і у звичайній поліклініці. Найцікавіше, що ніхто ці токсини в очі не бачив і не може чітко відповісти: які ж вони?
Що робити? Якщо у вас немає проблем зі стільцем, ніяке “очищення” вам не потрібне. Якщо у вас закрепи, дисбактеріоз, лікар може запропонувати гідроколоноскопію, але тільки якщо для цієї процедури немає протипоказань. У кишківнику можуть бути доброякісні пухлини, поліпи, дивертикули, за яких гідроколоноскопія небезпечна. Крім того, в разі дуже частого застосування цієї процедури з кишківника виводяться життєво необхідні речовини (жирні амінокислоти, корисні бактерії, вітаміни групи В і К), порушується його мікрофлора. Надмірне захоплення ліками може призвести до порушення стільця, підвищеного газоутворення.
Препарати з жовчогінним ефектом теж не такі прості, як видається. У поєднанні з каменями в нирках вони можуть спричинити закупорку жовчних проток і некроз підшлункової залози. Воно вам треба? Без УЗД органів черевної порожнини жодних ліків, трав’яних настоїв краще не вживати. Інакше до уявних проблем зі шлаками додадуться реальні.
Василь Худицький
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Мода на лікування: дорого й навіть шкідливо"