Для українських спортсменів підготовка до турнірів і поїздка на змагання за власний кошт стає звичною практикою. В умовах фінансової кризи держава змушена економити на цій галузі. Відтак фінансування зменшилося. Понад те, держава не спроможна виділити навіть обіцяного. Впродовж чотирьох місяців 2009 року Кабінет Міністрів України заборгував національним збірним близько 6 мільйонів гривень.
“Фінансова криза торкнулася всіх сфер. Формально в нас не відбулося зменшення видатків. На тренувальні збори й участь наших атлетів у турнірах передбачено, як і торік, 150 мільйонів гривень, – розповів “Газеті” міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. – Однак з огляду на інфляцію, реально ця сума зменшилася відсотків на 30-40. Тому прискіпливо підходимо до формування збірних, участі в тих чи інших змаганнях, оптимізуємо видатки по Федераціях, чітко розставляємо пріоритети. Ми гідно переживемо цей рік, не втратимо позитивної динаміки”.
Днями Федерація легкої атлетики України розповсюдила інформацію про те, що через брак коштів змушена була ухвалити рішення про скорочення складу національних збірних країни. Йдеться не лише про юніорів, а й про головну “синьо-жовту” дружину, яка вже через місяць виступатиме в Португалії на чемпіонаті Європи, а в середині серпня вирушить на чемпіонат світу в Берлін. “Вирішили, що на Кубок Європи та чемпіонат світу поїдуть лише ті спортсмени, які потрапили до квоти, що для національних федерацій формують за підсумками попередніх змагань у кожному окремому виді легкої атлетики, – розповів інтернет-виданню turnir.com.ua президент Федерації легкої атлетики України Валерій Борзов. – Це 30 атлетів. Їхню участь у змаганнях частково оплачуватиме Міжнародна федерація легкої атлетики й організатори змагань. Зокрема, йдеться про проживання, харчування. Іншого виходу із ситуації просто не бачимо. Так, на Кубок Європи зі спортивної ходьби спортсмени поїдуть за гроші, які їм вдалося відшукати з інших джерел. Ми практично щодня подаємо запити про те, коли на наш рахунок надійдуть кошти, передбачені бюджетом, намагаємося контролювати ситуацію. Але наразі грошей немає”.
“Нам не фінансують тренувальні збори, навіть поїздки на змагання оплачуємо своїм коштом, кажуть, що пізніше повернуть ці гроші”, – розповіла “Газеті” олімпійська чемпіонка Пекіна з фехтування Ольга Харлан. Українські атлети також не отримали грошей на підготовку до чемпіонату світу з велоспорту. Про це “Газеті” розповів Євген Болібрух. Понад те, тривалий час не було впевненості в тому, що наші велосипедисти взагалі потраплять на світову першість. Але на поїздку в Польщу гроші таки знайшли. Щоправда, економія на підготовці принесла очікуваний результат – українці повернулися без жодної нагороди. А ось Валерій Борзов налаштований оптимістично. “Гадаю, ситуація не надто вплине на досягнення спортсменів, – запевнив президент АЛАУ turnir.com.ua. – Річ у тім, що серед тієї тридцятки – кожен п’ятий потенційний, якщо не медаліст, то фіналіст змагань. Отже, можемо розраховувати на шість-десять успішних результатів. Раніше збірну формували за принципом, коли до числа найсильніших, тих, хто міг увійти щонайменше до першої десятки, додавали так званих молодих і перспективних атлетів. Нині ж, на превеликий жаль, останніх доводиться відсіювати. Про це прикро говорити, але підтримання нинішнього іміджу команди відбувається за рахунок нашого майбутнього покоління”.
Юрій Павленко не приховує – в держави перед спортсменами борги. Міністр запевняє, що звертався до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням не допускати затримки виплат. “Якщо до фактичного скорочення видатків іще можна пристосуватися, то до затримок виплат не адаптуєшся. А таке в нас відбувається. Впродовж перших чотирьох місяців 2009 року держава заборгувала національним збірним за витрачені ними кошти на участь у змаганнях чи тренувальних зборах близько 6 мільйонів гривень. Сподіваюся, це питання невдовзі вирішать”, – каже Ю. Павленко.
Гліб Ваколюк
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Спорт на самофінансуванні"