Інформація про виконання бюджету занадто оптимістична : 496075 : Бизнес

Бизнес Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Бизнес
Подробно

Інформація про виконання бюджету занадто оптимістична

Багато з того, що діється в українській економіці – таїна за сімома печатями. Уряд навмисно не подає даних про ВВП, повернення ПДВ і лише нещодавно оприлюднив інформацію про виконання бюджету за перший квартал цього року. Згідно з даними Держказначейства, за січень-квітень без урахування власних надходжень бюджетних установ до спеціального фонду держбюджету бюджет виконано на 81,7 відсотка планових показників. Про те, наскільки реальним є цей показник і як виконуватимуть бюджет надалі, “Газета” з’ясовувала в директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина.
– Як ви оцінюєте показники виконання бюджету?
– Якщо взяти до уваги, що багато галузей економіки ледь-ледь працюють, а загалом вона впала на 30%, люди перебувають у не­оплачуваних відпустках і немає надходжень до бюджетів різних рівнів, у тому числі до Пенсійного фонду, то вони виглядають достатньо добре. Щоправда, лише в тому разі, якщо ці дані відповідають дійсності.
– Тобто вони, на вашу думку, можуть бути завищеними?
– На жаль, нині відбувається дуже суттєве звуження інформації про економічний стан країни. Починаючи від того, що нам не подають динаміку ВВП, перестали подавати поточну інформацію про виконання бю­джету та немає інформації про обслуговування зовнішнього боргу. Що менше публічної інформації, то гірші, судячи з усього, справи у влади, зокрема в уряду. Та інформація про виконання бюджету, яку нам подають, може бути дещо оптиміс­тичнішою, ніж є насправді. Тому що є натяки на зарахування бюджетних платежів майбутніх періодів чи проблеми з відшкодуванням ПДВ.
– На вашу думку, як може розвиватися ситуація з виконанням бюджету в подальшому? Чи є змога поліпшити надходження, зокрема через акцизи на алкоголь і тютюн, які от-от почнуть діяти?
– По-перше, невідомо, коли ці акцизи почнуть діяти. Цей закон іще не підписано, а їх упрова­джують не від сьогодні. Основний бюджетоутворювальний канал – промисловість. Поки вона не запрацює, поки люди не почнуть отримувати нормальну зарплату, доти не буде ні нормального наповнення податкових джерел, ані відрахувань у Пенсійний фонд із фонду заробітної плати. Є шанс поліпшити виконання бюджету, але це напряму залежить від того, коли почне нормально працювати промисловість.
– А що мав би зробити уряд для того, щоб запрацювала промисловість?
– А що уряд зробив для того, щоб запрацювала промисло­вість? Можете навести приклад?
– Фактично нічого.
– От бачите, ви самі відповіли на це запитання. Антикризову програму Кабмін розробляв у листопаді. Тепер виносять нову антикризову програму на розгляд Верховної Ради, а сьогодні (у понеділок, – “Газета”) з’явилося повідомлення, що її відмовилися розглядати, тому що минув час.
– Усе ж таки, які закони потрібні для подолання еконо­міч­ної кризи?
– Передусім необхідно знижувати податковий тиск, але це рішення треба було ухвалити ще в листопаді, тоді податковий тиск можна було б знижувати вже від січня. Зробити це тепер нереально. У всьому світі в жовтні-листопаді всі країни, які розглядали антикризові закони, зробили фіскальне стимулювання. Чи це було зниження податкового тиску, чи спеціальні канали фінансування окремих галузей – причому нових, перспективних, скажімо, зниження оподаткування екологічних нових автомобілів. Це дійсно те, що давало розвиток промисловості.
У нас утрачено час для цього. У листопаді відбулася перша зустріч “великої двадцятки”, під час якої чітко говорили про те, щоб не допускати розширення протекціоністських заходів. Ми ж вирішили йти власним шляхом і то піднімати акцизи на імпортні товари, то знижувати їх. Тепер залишили два види товарів, на які підвищують акцизи, – холодильники й автомобілі. Однак це все одно залишається на рівні шарахання туди-сюди. Півроку втрачено.
– Попри те, що бюджет не виконують, уряд не має наміру переглядати його. Чому?
– Так, а також не планує змінювати прогноз ВВП. Єдиний, хто прогнозує зростання економіки цього року – наш уряд, і ми не можемо його змусити змінити свій прогноз. Так само й бюджет. Кажуть, його переглядатимуть у травні. Та не переглядатимуть його! Все, що треба зробити Кабміну, – виконувати свої зобов’язання перед МВФ. Це може стати основою для змін. Тоді в нас справді щось змінюватиметься, це побачать міжнародні фінансові інституції і зможуть допомогти нам ресурсами. Хоча не знаю, наскільки результативно використають ці ресурси, але це вже інше питання.
Ви правильно кажете: уряд не має наміру переглядати бюджет, а також макроекономічні показники. Нам кажуть: усе добре. Втім і в жовтні казали, що криза нас обійде стороною. Не можу відповідати чи давати якісь рекомендації, які нікому не потрібні. До них ніхто не дослухається.
– Як уплине виконання бю­джету на ситуацію на валютному ринку?
– Тут можуть бути суперечливі тенденції. Економічна нестабільність завжди є дестабілізаційним чинником для національної валюти. Тож не відкидаю, що за поганих економічних умов гривня слабшатиме. Проте є й інший варіант. Оскільки погано працює економіка, людям не виплачують зарплату, їхня купівельна спроможність знижується, то, по суті, громадяни не мають за що купувати валюту й нав­паки – виноситимуть ті за­ощадження, які мають, щоб обміняти їх на гривні й купити хліб. А це чинник посилення національної грошової одиниці.
Не готовий нині сказати, які тенденції переважатимуть. На мій погляд, було б краще, щоб ми не мали другого сценарію – зміцнення валюти на тлі зменшення купівельної спроможності. Нехай краще люди отримують зарплати та мають змогу не просто існувати, а й купувати трохи валюти, якщо вони дійсно цього потребують. Нехай буде слабка девальвація гривні, яка сприятиме експортерам, а влада нехай займається “відсіканням” валютних шоків. Тоді можна було б вважати, що ситуація на валютному ринку нормально прогнозована. А втрата купівельної спроможності та стримування курсу гривні – це один із найгірших варіантів.
Розмовляв Володимир Хрущак


Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Інформація про виконання бюджету занадто оптимістична"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 7
Новых вестей вчера: 6

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Январь 2025

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта