Лише за даними 2007 року, в країнах ближнього та далекого зарубіжжя перебуває на заробітках від 1 до 5 млн. громадян України, за неофіційною статистикою - цілих 7 млн. Вінниччина – у п’ятірці лідерів, де на душу населення найбільше заробітчан, особливо в Італії.
Якщо припустити, що в кожного другого з них на території України залишилися батьки чи інші близькі родичі, то сфера впливу остарбайтерів розповсюджується на кількість від 2 до 10 мільйонів громадян нашої країни.
Наприкінці минулого року було багато сподівань, що криза поверне чимало наших співвітчизників назад додому, до своїх рідних. З одного боку, нібито непогано для рідних. З іншого – що може їм запропонувати наша розхристана і кризою, і політиками держава?
Повернення не сталось. У цьому ж році почалось чимало розмов про те, як заробітчани зароблятимуть собі пенсію. Першою країною, з якою починала домовленості Україна про зарахування страхового стажу, який наші співвітчизники набули під час роботи за кордоном, була Італія. Потім пішли переговори й з іншими країнами. На сьогоднішній день діє лише угода від 13 березня 1992 року про те, що при призначенні пенсій передбачене врахування стажу, набутого на території будь-якої з держав, які підписали угоду після 13. 03.1992 р. А також стажу, набутого на території колишнього СРСР до 13. 03. 1992 року.
Але зараз уже 2009 рік, і необхідні нові гарантії. Хто їх зможе дати?
Останнім часом (воно й не дивно – от-от вибори!) знову почались розмови про те, що від України пішли пропозиції, аби усі, хто працює за кордоном, платили єдиний податок. Але, знову ж таки, точної статистики, скільки там наших, немає. Остарбайтери поділяються на легалізованих і нелегалізованих. Перші платять офіційний податок там, за кордоном, тож пенсія буде перераховуватись їм з-за кордону, коли вони повернуться жити на батьківщину. А нелегалізовані будуть добиватись, щоб легалізуватись і платити податок там. Крім того, хто знає, що таке єдиний податок у нашій країні, той знає, що за роки праці виплачуватиметься лише мінімальна пенсія – такі відрахування у Пенсійний фонд. А пенсія, зароблена за кордоном, може бути такою ж у числовому значенні, але значно кращою, бо у валютному еквіваленті.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ІТАЛІЙСЬКО-ПОРТУГАЛЬСЬКИЙ СТАЖ. Яку пенсію зароблять собі наші "остарбайтери" за кордоном?
"