Напевне, кожен із нас колись чув про «привороти» та «порчі». Особливо популярними вони стали тепер, коли люди від атеїзму відійшли, а до Бога багато хто йде манівцями… Та і Божа благодать як на блюдечку не з’являється… А різного роду чаклунки, віщунки і т.п. обіцяють здійснити потаємне одразу. Хочеш коханого — приворожи. Хочеш когось звести зі світу — наведи «порчу».
Професійні екстрасенси відверто застерігають українців, що сьогодні у нас в державі 30 відсотків шлюбів — на приворотах… а скільки «порчі» та всякої нечисті — і не перерахувати.
А для того, щоб усе це здійснити, треба якісь речі суперниці чи жертви привороту зашити в особисті речі чи в подушку. Багато хто із нас не вірить, що так вчинити могли саме із ним, мовляв, це стосується кого завгодно, тільки не мене…
Так думала і я, поки не поспілкувалась з вінницьким підприємцем Андрієм.
Чисткою подушок Андрій Вакулюк займається лише кілька місяців, але вже встиг зібрати цілу колекцію дивних речей.
«У нас є спеціальна коробочка, в яку ми кладемо те, що найбільше дивує,- розповідає Андрій.- Там шматок зеленого скла розміром два на чотири сантиметри і різноманітні цвяхи, монети».
Трапились навіть дві монети царської Росії. Але ніхто з власників подушок знайдене у них «добро» не забирає. Кажуть, краще викиньте самі. Підприємець викидає. Господарі пояснюють це тим, що брати в руки підозрілий для подушок вміст не хочуть.
«Ми не робимо ніяких магічних обрядів над знайденими речами, – продовжує Андрій. - Я лише молюсь вранці і ввечері, й Бог мене захищає».
Пісок, земля, сухі миші, зерно в асортименті й навіть вугілля — це те, що, крім вище переліченого, знаходять у багатьох подушках, які люди приносять на чистку. Були знахідки й чудернацько змотаного й зв'язаного в клубки пір'я. За версією Андрія, ці речі, особливо якщо подушка з села, швидше за все, не пов'язані з магією. Адже якщо подушка лежала на горищі, миші могли наносити в неї зерна, а згодом й самі там померти. Проте як крайній варіант не виключаються і витівки злих людей.
«Чаклування на Україні і на Вінниччині зокрема, досить поширене явище, – не заперечує Андрій. – Ми збираємо колекцію, щоб показувати людям, що може бути в їхніх подушках. І це факт».
Проте чистити подушки фахівець рекомендує не стільки з античаклунською метою, як для гігієни. Адже тим, що в подушці, людина дихає по 9 годин щоденно під час сну. А це не лише пил, а й інфекції, які залишаються після хвороби, й бактерії, які розносять домашні тварини. Відтак, задля спокою й здоров'я пересипати й дезінфікувати пух рекомендовано хоча б раз на два роки.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ОБЕРЕЖНО, ЗАЧАРОВАНІ ПОДУШКИ! У хімчистках з подушок вінничан дістають скло, цвяхи, монети, дохлих мишей та інші привороти
"