Після отруєнь людей Джуринський отрутомогильник обнесуть колючим дротом й цілодобово охоронятимуть.
Склад невідомих та прострочених хімікатів у 12 кілометрах від села Джурин збудували понад 30 років тому. Туди звозили отруту з шести областей України. Зараз це найбільший у Європі отрутомогильник, який займає 4 га. Це десята частина хімікатів, які лежать по закинутих складах України.
Токсичні властивості пестицидів відносять до першого класу небезпеки. Тобто навіть дрібка такої речовини небезпечна для здоров'я людини. Про це тільки говорять, й констатують, що на утилізацію немає грошей. Санстанція час від часу робить контрольні заміри води й заспокоює місцеве населення, від чого випадків отруєння в Джурині не меншає.
Як розповів начальник головного управління економіки області Андрій Гижко, від Джуринського могильника завжди хтось отруюється. Якщо крадіжки міндобрива з метою підживити город поодинокі, то для фасування й продажу — масові. Тому отрутомогильник обнесуть колючим дротом, обсиплють земляним валом і збудують маленьку сторожку, в якій чотири охоронці по черзі нестимуть цілодобову варту. На такий запобіжний захід, за попередніми підрахунками, потрібно майже 200 тис. грн. Оскільки хімікати звозили до Вінниччини з 5 областей, їм, відповідно, надіслано листи з проханням взяти участь у фінансуванні охорони.
«Ми не тішимо себе, що отримаємо позитивну відповідь. Проте навіть якщо інші області відмовляться, ми будемо самі огороджувати могильник, бо це здоров'я наших вінницьких людей», - зазначив Андрій Гижко.
Разом з тим Міністерству АПК письмово ще раз нагадали про їхнє майно, яке зберігає селище. Проте, як зазначає його голова Сергій Гончарук, судячи зі всього, влада просто не знає, що робити із могильником, і придумала просто «геніальний» у своїй безвідповідальності вихід.
«Торік ми отримали від Фонду Держмайна пропозицію прийняти могильник на свій позабалансовий рахунок. Ми відмовились від такого «щастя». І ось у січні цього року фонд знову зробив настійливу пропозицію забрати могильник до себе. Нам прислали договір, за яким маємо власними коштами утримувати сховище і нести за нього повну відповідальність. Всі депутати селищної ради одноголосно відхилили це звернення», – розповів Сергій Гончарук.
Втім, травень настане швидше ніж хоча б огородять могильник, і селяни, як і щороку, поженуть до нього пасти худобу, бо вже вжились із отрутою під боком.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ОТРУТУ ВІЗЬМУТЬ ПІД ОХОРОНУ
"