Львівська “Політехніка-Галичина” у стартовому матчі групового етапу Української баскетбольної ліги розгромила сімферопольських “Грифонів”.
Після першої чверті підопічні Валентина Вороніна перемагали з різницею у 16 очок – 26:10. Надалі господарі лише нарощували перевагу. На велику перерву команди пішли за рахунку 58:29. У підсумку відрив “політехів” становив 40 пунктів – 116:76. Найрезультативнішим у львів’ян стали Джерод Хендерсон і Володимир Гуртовий. Обидва баскетболісти набрали по 16 очок.
Наступного дня після протистояння один із лідерів “Політехніки-Галичини” Володимир Гуртовий відповів на запитання “Газети”.
– Як оціните гру із “Грифонами”?
– Дуже позитивно. У нас усе виходило, а тому перемога була легкою. Від початку поєдинку пішли у відрив, а потім не дозволяли суперникам його скоротити.
– В останньому матчі регулярного чемпіонату “Політехніка” поступилася саме “Грифонам”. Чому тоді програли?
– Ми недооцінили суперника. Це, мабуть, основна помилка. Крім того, дозволили “маленьким” гравцям із “Грифона” бомбардувати наш кошик із-поза периметру, вони “відчули” гру, після чого їх було вже складно зупинити. Потрібно було від початку жорсткіше грати з “маленькими”, тоді було б простіше.
– Два останні двобої із “Грифонами” – це лише один із прикладів нестабільності “Політехніки” цього сезону. Чому львівська команда так часто чергує яскраві матчі з невдалими?
– Мабуть, проблема в пошуку оптимального складу. Провідні гравці іноді “випадають”, їх можна зрозуміти – вони теж люди. А знайти рівноцінну заміну вдається не завжди.
– В якому турнірі перемоги давалися важче – в Суперлізі чи Українській баскетбольній лізі?
– В УБЛ складніше. Календар складено так, що кожного тижня проводимо по два протистояння, причому граємо через день. Емоційний запас складно розподілити на обидва герці, організм виснажується. В минулому сезоні виступали лише раз на тиждень, було простіше налаштуватися.
– А рівень суперників в якому турнірі був серйозніший?
– Команди УБЛ укомплектовано приблизно на одному рівні, а тому сюрпризів потрібно очікувати від кожної команди. Ми “проколювалися” в поєдинках із “Грифонами”, “Ферро-ЗНТУ”, “Говерлою”. Команди рівні, а тому грати цікавіше.
– Тренерський штаб “Політехніки” регулярно залучає американців. Зараз, до прикладу, за львівську команду грає Джерод Хендерсон. Наскільки складно американцям адаптуватися в новій країні?
– Джерод давно грає в Європі, тому до нас він уже прийшов адаптованим до європейського баскетболу. В Сімферополі, Дніпропетровську темношкірі легіонери справді грають в американський баскетбол. А в нашого Джерода розумні рішення, в нього регулярно виникають хороші варіанти командної гри. В нашій команді є англомовні гравці, тому в Хендерсона немає проблем ані поза майданчиком, ані в грі.
Розмовляв Гліб Ваколюк
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Команди рівні, а тому грати цікавіше"