Одного інтегрального показника надійності банку не існує : 487634 : Бизнес

Бизнес Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Бизнес
Подробно

Одного інтегрального показника надійності банку не існує

Одного інтегрального показника надійності банку не існує

Банківська криза так чи інакше зачепила чи не кожного громадянина України: хтось не знає, як йому зараз повернути кредит, в іншого депозит “застряг” у проблемному банку, частина людей отримує зарплату че­рез банківську картку…
Зрештою, той факт, що почали “завалюватися”, здавалося б, потужні та надійні банки з першої десятки, взагалі негативно впли­нув на клієнтів. Словом, запитань зараз більше, ніж достатньо. І стосуються вони і того, як діяти в конкретній ситуації, і чи є надія на “оздоровлення” бан­ківської системи загалом і конкретних банків зокрема. Бодай частину з цих запитань ми поставили начальникові управ­ління Національного банку України у Львівській області Марії Могильницькій.

– Пані Маріє, що спричинило кризу в банківській сфері – ситуація в економіці України та світу, прорахунки банкірів, недовіра населення чи щось інше?
– Кожен із перелічених чинників більшою чи меншою мірою мав і має вплив на ниніш­ню ситуацію в банківській системі країни. Хотілося б відзначити, серед іншого, й ступінь відкритості економіки України, що зробило її вразливою до кризових явищ. Значна частина виробництва (у вартісному виразі) орієнтувалася на експорт. Водночас останніми роками збільшився в рази імпорт. Зменшення попиту та зниження ціни на продукцію українського експорту, а також обмеження доступу українських банків до зовнішніх запозичень суттєво скоротили надходження в Україну іноземної валюти, що призвело до девальвації гривні. Відповідно, позичальники бан­ків, які мають валютні кредити, не змогли обслуговувати свої борги. Крім того, головні кредитори вітчизняної банківської системи – громадяни нашої держави почали втрачати довіру до банків, що спричинило значний відплив коштів із системи, який не припиняється. І це також поглиблює кризу.
– Нині одна з основних проб­лем, з якими зіштовхуються клієнти банків, – повернення кредитів. Які основні шляхи її вирішення, як чинити, коли фінустанова підвищує відсоткову ставку – погоджуватися платити, звертатись у НБУ чи до суду?
– Збільшення відсоткових ставок за кредитами можливе лише за умови надання позичальником у кредитному договорі відповідних повноважень банку. При цьому фінансова установа зобов’язана чітко обґрунтувати причини такого перегляду. В іншому разі (за відсутності обґрунтувань) і за відсутності в банку повноважень щодо зміни відсоткової ставки, позичальник має право оскаржити дії фінустанови в суді.
– У багатьох випадках банки передають справи про несплату кредитів колектор­ським фірмам. Чи НБУ від­стежує цей процес, наскільки це законно?
– Надання інформації третім особам можливе лише за згодою позичальника, що має бути обумовлено в кредитному договорі. Варто зазначити, що до пов­новажень Національного банку України не належать функції контролю за виконанням договорів між банками та їх клієнтами. До компетенції установ Національного банку України не входить також контроль за діяльністю колекторських фірм.
– Проводити одночасно кредитні канікули та повертати депозити – взаємовиключні речі. Ви заявляли, що може йтися про пошук взаємоприйнятного компромісу. У чому він полягає?
– Надання кредитних канікул (перерва у сплаті суми за обслуговування боргу на певний термін) належить до сфери домовленостей між клієнтом і банком. Водночас такий крок здійснюється лише за умови наявності в банку резервних фінансових ресурсів. На жаль, пропозицію щодо аналогічних депозитних канікул (перенесення терміну повернення) вкладники не сприймають, вважають це одним із симптомів погіршення фінансового стану банку. Компроміс між вкладником і позичальником полягає в узгодженні за посередництва фінансової установи термінів повернення депозитів із термінами погашення кредитів.
– Якщо у клієнта завершився депозитний договір, а банк під різними приводами відмовляється його повертати, що мав би в цій ситуацій зробити клієнт?
– У депозитному договорі наявні розділи “Відповідальність сторін” і “Порядок повернення коштів”. Клієнтові необхідно перш за все чітко виконати ті процедури, які передбачає документ. У разі невиконання банком умов за договором, клієнт має право звернутися до суду для примусового стягнення заборгованості банку, а також інформувати НБУ про недотримання банком чинного банківського законодавства для застосування заходів адекватного впливу.
Трохи інша ситуація щодо банків, де введено тимчасову адміністрацію. У разі введення тимчасової адміністрації мораторій накладають шляхом зупинення виконання зобов’язань за виплатою вкладів, термін виконання яких настав до моменту введення тимчасової адмі­ністрації. Вимоги за депозитними договорами, строк виконання за якими настав після введення тимчасової адміністрації, не підпадають під дію мораторію, банки мають задовольнити їх у встановлені договорами терміни.
– Кілька днів тому на зборах акціонерів банку “Родовід” ухвалили рішення про перехід фін­установи в державну влас­ність. Імовірно, аналогічні рішення ухвалять й інші комерційні банки, які потрапили у складне становище. Чи має держава достатньо фінансових ресурсів, аби стати ефективним інвестором таких фінансових установ.
– Рішення про перехід банку в державну власність насамперед повинен ухвалити уповноважений державний орган. Зокрема, зважаючи на наявність відповідних ресурсів, а також низку інших чинників. У бю­джеті на 2009 рік заплановано 44 млрд. грн. для оздоровлення банківської системи. Варто за­уважити, що введення держави в склад акціонерів є не правилом, а винятком.
– Криза суттєво підірвала довіру до банківської системи, адже на межі банкрутства опинилися доволі потужні та надійні банки. Якими критеріями повинні зараз керуватися громадяни, обираючи банк чи то для кредиту, чи то для депозиту?
– Громадяни мають обирати самі. Але при цьому повинні розуміти: якщо триматимуть за­ощадження вдома, то це не допо­може ні банкам, ані, врешті-решт, нашій економіці.
На жаль, одного інтегрального показника надійності банку на сьогодні не існує і, напевно, не може бути. Кожна фінустанова має свої особливості функ­ціонування та галузі, в які вона спрямовує ресурси. Щокварталь­но та щорічно банки зобов’язані оприлюднювати свої фінансові звіти, які загалом дають змогу почерпнути інформацію про стан банку. Також допомогою у виборі фінансової установи мають бути рейтинги й офіційні сайти банків в інтернеті. При цьому рекомендуємо вкладникам звертати увагу перш за все на розмір власного капіталу банку, співвідношення його з активами банку, частку вкладів населення в пасиві банку, термін перебування банку на ринку.
Розмовляв Олександр Сирцов


Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Одного інтегрального показника надійності банку не існує"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 16
Новых вестей вчера: 15

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта