Як “доглядати” за нирками? : 487633 : Здоровье

Здоровье Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Здоровье
Подробно

Як “доглядати” за нирками?

Відомо, що нирки відіграють важливу роль в організмі людини. Зокрема, вони підтримують рівновагу осмотично активних субстанцій у крові та тканинах, виводять кінцеві продукти азотистого обміну, органічні речовини, беруть участь у процесі метаболізму білків, жирів і вуглеводів, але цим їх функції не обмежуються.
Як “доглядати” і лікувати нирки – про це розмова з головним позаштатним нефрологом місь­ко­го управління охорони здоров’я, завідувачем нефрологічного відділення 5-ї міської комунальної поліклініки м. Львова Ольгою Петрівною Біленькою.
– Ольго Петрівно, хто найбільше страждає через захворювання нирок?
– Хвороби нирок і сечовивідних шляхів трапляються у людей різних вікових груп, але зазвичай – у людей працездатного віку.
Найчастіше людину уражають (друге-третє місця після гострої респіраторної інфекції і перше серед захворювань нирок) інфек­ції сечової системи. Вони зде­більшого виникають у жінок, чоловіки до 50 років хворіють набагато рідше. І лише в більш старшому віці ця диференціація зникає. Якщо ж говорити про іншу важливу групу захворювань нирок – гломерулонефрити, які мають імунний механізм запалення, то статевої диференціації майже немає.
Найчастіше ризик захворювання нирок виникає внаслідок таких чинників:
– перенесені гострі інфекційні захворювання (ангіни, грип, гострі респіраторні вірусні гепатити тощо);
– хронічні вогнища інфекції (тонзиліт, гайморит, простатит, туберкульоз тощо);
– цукровий діабет, захворювання крові, серцево-судинної системи, алергічні захворювання і реакції;
– тривале неконтрольоване вживання медикаментів (знеболювальні, антибіотики, протизапальні);
– зловживання алкоголем, куріння, наркотики тощо.
Небезпека захворювання нирок у тім, що воно може мати прихований (латентний) перебіг і виявитися, коли функції нирок вже порушені. Тобто на стадії ниркової недостатності. Значно краще, коли недуга проявляється у вигляді різкого болю в ділянці нирок, підвищеною температурою, порушенням сечовиділення. Тоді варто звернутися до лікаря, який надасть допомогу.
Часто хворі лікуються самостійно, приймають антибіотики. А коли через декілька днів неприємні відчуття зникають, людина вважає себе здоровою і припиняє лікування. Таке “видужання” небезпечне поверненням хвороби, яку надалі лікувати вже складніше, а перехід гострого процесу в хронічний може призвести до ускладнень. Насамперед слід пам’ятати, що хвороби нирок і сечової системи не можна лікувати самостійно. Без сумніву, цю справу слід довірити нефрологу. На завершальному етапі, коли всі симптоми недуги минули, аналізи нормалізувалися чи значно поліпшилися, можна вживати фітопрепарати, журавлину й інші природні засоби.
– Як дізнатися, що нирки хворі, якщо нічого не болить? До кого слід звертатися?
– За найменшої підозри необхідно звернутися до діль­ничного або сімейного лікаря, який скерує пацієнта на загальний аналіз сечі та загальний аналіз крові, ультразвукове обстеження нирок. Обстеження нирок необхідно проводити майже при всіх хронічних захворюваннях, при під­вищеному артеріальному тиску, при появі набряків. Якщо буде виявлено відхилення від норми, пацієнта треба скерувати до нефролога.
– Ольго Петрівно, дуже часто люди не звертаються до лікаря при захворюваннях навіть горла…
– Нерідко саме ангіна чи хро­нічний тонзиліт призводять до ускладнень. Тому після завершення лікування застуди слід пройти інші обстеження.
– Чи збільшилася кількість за­хворювань нирок за останні роки?
– Останнім часом спостерігаємо зростання захворюваності на інфекції сечової системи. Це пов’язано з багатьма причинами: з по­ліпшенням якості діагностики захворювань, з набутою резистентністю до антибіотиків, ростом гінекологічних захворювань, банальним переохолодженням. Часто до переохолоджень призводить мода, яка передбачає легкість в одязі, особливо серед дівчаток і молодих жінок. Гадаю, ситуація була б кращою, якби у школах більше уваги приділяли культурі здоров’я.
– Чи існують якісь особливості під час лікування нефрологічних захворювань?
– Лікування найбільш поширених інфекційних недуг сечових шляхів полягає у вживанні антибіотиків та уросептиків, згідно з посівом сечі на флору та чутли­вістю до антибіотиків. Якщо хронічний пієлонефрит перебігає з підвищенням артеріального тиску, то призначають медикаменти для його нормалізації.
– Скільки часу зазвичай триває лікування нирок?
– Однозначно відповісти на це запитання важко. Це залежить від складності захворювання, його перебігу. Наприклад, інфекцію сечової системи в стаціонарі лікують 10-14 днів, потім певний час відбувається амбулаторне лікування. Значно довше лікують гломерулонефрит – амбулаторне може тривати до року й більше. Хворі з гострими та з хронічними захворюваннями нирок повинні перебувати на обліку в лікаря для попередження подальшого виникнення можливих загострень.
– Часто роль лікаря беруть на себе аптеки…
– Працівники аптеки в жодному разі не повинні самостійно призначати хворому лікування. Найчастіше це відбувається так: хворий приходить в аптеку й говорить, що в нього, припустімо, запалення сечового міхура – цистит. Звичайно, в аптеці можуть порадити вживати декілька днів ніт­роксолін. Минає кілька днів і симптоми хвороби зникають – людина щаслива. Насправ­ді ж вона недолікувала хворобу. Як наслідок, недуга переходить у приховану стадію і проявляється вже з ускладненнями. Па­м’ятайте, навіть якщо в аптеці вам хочуть замінити препарати, то замі­ну слід узгодити з лікарем, який їх призначив.
– Після того, як хворі пролікувалися у вас, що далі? Яка роль санаторіїв, курортів?
– Хворі з гострим захворюванням нирок після стаціонарного лікування потребують диспансерного спостереження дільничними або сімейними лікарями терміном від двох до п’яти років. Хворі на хронічні хвороби нирок мають перебувати під постійним диспансерним наглядом, періодично лікуватися у стаціонарі під час загострень.
Слід пам’ятати, що санаторно-курортне лікування повинен призначати хворому лише лікар. При хронічному пієлонефриті радимо лікуватися слабо мінералізованими водами в Східниці, Трускавці, Моршині. Натомість хворим на гломерулонефрит рекомендуємо кліматолікування в санаторній зоні, яка за своїми характеристиками наближається до середземноморського клімату, зокрема на Південному березі Криму (Ялта).
– Що можна, а чого не варто вживати після захворювання нирок?
– Їжа має бути різноманітною з достатнім умістом білків, жирів і вуглеводів, високо вітамінізованою, екологічно чистою та збалансованою. Не слід зловживати гострими приправами та спеціями, алкогольними напоями, м’ясними наварами, консервами. Необхідно обмежити вживання солі. Шкодять печінці та ниркам солодкі та мінеральні води. Остерігайтеся фізичних перевантажень, переохолодження, а також високих температур. Дотримуйтеся режиму праці та відпочинку. Будьте оптимістом, цінуйте позитивні емоції.
Розмовляв Василь Худицький


Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Як “доглядати” за нирками?"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 13
Новых вестей вчера: 10

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта