За статистикою, в середньому доросла людина хворіє на гострі респіраторні вірусні інфекції двічі, а дитина – тричі на рік.
Чому нас атакують вірусні інфекції і як їм протистояти? Про це розмовляємо з директором Усеукраїнського центру грипу, професором Аркадієм Фроловим.
– Причиною ГРВІ є віруси. Грип лише один із них, але, мабуть, найскладніший, небезпечний і непередбачуваний. Більшість вірусів респіраторної групи здатна тривало, іноді й довічно перебувати в ураженому організмі. Це ускладнює профілактику грипу та ГРВІ.
– Що сприяє поширенню вірусних інфекцій?
– Існує низка передумов: екологія, погане харчування, стреси, слабкий імунітет... До того ж, близько 95% населення має імунодефіцит. Тобто фактично ми приречені на вірусні інфекції.
– Наскільки грип небезпечний?
– Він небезпечний і непередбачуваний своїми наслідками, такими, наприклад, як менінгіт, енцефаліт, пневмонія. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, менінгіт в останні роки розвивається під час грипу в 40 разів частіше, ніж попереднього десятиліття.
– Що ж робити, аби вберегти себе і своїх близьких від грипу?
– Поки вакцинація залишається найефективнішим методом боротьби з грипом на стадії його профілактики. Щеплення від грипу в нашій країні платне. На жаль, в умовах кризи люди часто відмовляються від нього. А хворіти зараз дуже дорого. Ціни на імпортні ліки зростають разом із курсом долара.
– Що можете порекомендувати тим, хто все-таки занедужав? Як раціоналізувати свої витрати в непростий час кризи в боротьбі з ГРВІ та грипом?
– Щоб звести до мінімуму витрати на лікування, важливо розпізнати хворобу на ранній стадії. Вона починається з високої температури та сильного головного болю. Може виникати і біль у м’язах, різь в очах, слабкість, сонливість. У такому стані варто пити якнайбільше рідини: гарячий чай із медом, малиною чи лимоном, настої лікарських трав – ромашки, липи.
Усупереч поширеному переконанню, не варто “збивати” температуру, яка є нижчою за 39 градусів! При підвищенні температури наш організм виробляє власний антивірусний білок інтерферон. На цьому етапі хвороби не слід вживати ліки “швидкої допомоги”. Вони лише усувають частину симптомів (знижують температуру, знеболюють), але не борються із причиною недуги – із самим вірусом. Унаслідок такого неправильного лікування можливі серйозні ускладнення.
Як основне лікування рекомендував би застосовувати противірусні препарати. Приміром, “Амізон” компанії “Фармак”. Він не тільки знімає біль і запалення, “збиває” високу температуру, поліпшує самопочуття, а й стимулює вироблення інтерферону – головного захисника організму від вірусів. Під його дією віруси цілком утрачають здатність приєднуватися до кліток людського організму. Через це інфекція не може поширюватися далі. Цей препарат дійсно лікує від грипу, а не тільки усуває його зовнішні прояви. Крім того, його можна використовувати і як профілактичний засіб, наприклад, якщо в родині вже хтось занедужав.
За несприятливої екологічної ситуації, тотального імунодефіциту, незбалансованого харчування в боротьбі з грипом, навряд можна обійтися без таких ліків. Утім один принцип в ефективному протистоянні небезпечному “всенародному” вірусу все-таки залишається незмінним: відчули перші симптоми хвороби – викличте лікаря!
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Грип потрібно лікувати, а не усувати симптоми"