У Кривому Розі завершився чемпіонат України з боксу. Представники Львівщини на цьому турнірі вибороли лише одну медаль – у вазі до 54 кілограмів найкращим був Георгій Чигаєв. За словами заслуженого тренера України Романа Семенишина, якщо ситуація з фінансуванням боксу в нашій області не зміниться, повернути собі славу боксерського регіону буде дуже проблематично.
Чому Львів утратив лідерські позиції...
У фінальному поєдинку Георгій Чигаєв здолав Віталія Волкова з Миколаєва з рахунком 12:7. До слова, збірна Миколаївської області в неофіційному командному заліку посіла перше місце. На другій позиції за кількістю здобутих нагород донеччани, третя в командному заліку Вінничина.
“Команда Львівської області виступила стабільно. Впродовж останніх п’яти років ми традиційно здобуваємо одну медаль, – розповів “Газеті” Роман Семенишин. – Лише Георгій Чигаєв здатен вибороти для Львова нагороду. Взагалі для нього в Україні немає конкурентів, що й засвідчив останній національний чемпіонат. Сподівалися, що Андрій Зензелюк теж “зачепиться” за місце на п’єдесталі, але у чвертьфіналі він програв досвідченішому Олександрові Стрецькому”.
За словами Романа Степановича, Львів не може похвалитися великою кількістю призерів національного чемпіонату через банальну причину – брак фінансування. Коштів бракувало й до економічної кризи, й у час колапсу. “В Миколаївській області фінансування на хорошому рівні, всі спортсмени та тренери отримують солідні оклади, мають хороші умови для підготовки, – розповідає Роман Семенишин. – У Львові ж атлети не мають стимулів для успішних виступів. Наші юніори традиційно виборюють медалі на всеукраїнських змаганнях, але згодом обирають іншу сферу діяльності, оскільки в боксі не бачать перспективи. За винятком Георгія Чигаєва, львівські боксери не мають змоги виїздити на тренувальні збори, навіть на змагання не завжди можуть приїхати. Звідки за таких умов у нас можуть бути нагороди дорослого чемпіонату України?”
Роман Семенишин не бачить приводів для оптимізму. Каже, що про поліпшення фінансування любительського боксу Львова наразі не йдеться. Керівництво обласної Федерації намагається знаходити кошти, але їх помітно не вистачає.
Українці претендуютьна статус законодавців моди в боксі
Старший тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський задоволений якістю боксу на національному чемпіонаті. За його словами, бої були яскравими та феєричними. “Давно не бачив таких видовищних фіналів на чемпіонаті України, – розповів “Газеті” Дмитро Дмитрович. – Несподіванкою можу назвати хороший виступ Дениса Козерука з Вінниці (вагова категорія до 48 кілограмів), харків’янина Олександра Гвоздіка (вага до 81 кг). Прикро, що такі хороші боксери, як Олександр Усік і Денис Пояцика, виступають в одній ваговій категорії (до 91 кг). Вони обоє дуже талановиті, але двох боксерів з однієї категорії ми не зможемо взяти на чемпіонат світу, когось потрібно буде “відчепити” від збірної. Загалом я задоволений чемпіонатом України. Недарма дехто каже, що Україна в аматорському боксі стає законодавицею моди. Хотів би відзначити також високий рівень організації змагань. Рівень проведення відповідав якості боксу”.
За словами Дмитра Сосновського, відразу після завершення чемпіонату України, у квітні, одна частина вітчизняної збірної (приблизно 11 осіб) вирушить до Туреччини, де разом із турецькою командою проведе тренувальні збори. А інша частина команди поїде до Алушти. Головним цьогорічним іспитом для нашої збірної стане чемпіонат світу.
В аматорському боксі не обійшлося без скандалу
У центрі конфлікту вкотре опинився Сергій Дерев’янченко. Восени 2008 року він зі своїм наставником звинувачував керівництво Федерації та збірної в упередженому до себе ставленні. Мовляв, його чомусь не допустили до виступів на чемпіонаті Європи. Тепер Дерев’янчека умовно дискваліфікували на рік. Причиною такої штрафної санкції стало перебування боксера на оглядинах у німецькій боксерській організації Universum box promotion. “Сергій Дерев’янченко поводиться просто по-хамськи, – розповів офіційному сайту ФБУ Дмитро Сосновський. – Хочу наголосити, що ми абсолютно не проти оглядин, але все це треба робити, попередньо узгодивши з нами. Ми всі поєднані у збірній певними зобов’язаннями. І якщо боксер порушує ці норми, то змушені накладати на нього певні санкції. Напевно, не всі знають, що нещодавно нове керівництво AIBA затвердило нові правила. Раніше ми мали змогу тренуватися з професіоналами в одних спортивних залах. Тепер Міжнародна організація любительського боксу суворо заборонила це. Тобто, якщо боксера-любителя помітили під час тренування в одному залі з професіоналами, то його потрібно карати”.
Гліб Ваколюк
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Кривому Розі билися аматори"