Якби знав, де впадеш, солому постелив би : 485281 : Здоровье

Здоровье Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Здоровье
Подробно

Якби знав, де впадеш, солому постелив би

Якби знав,  де впадеш,  солому постелив би

У медицині рятівною соломинкою для запобігання захворювань є щорічні профілактичні медичні огляди населення. А відтак за доброї волі та послі­довності пацієнтів такі огляди допомагають запобігти при­крим захворюванням.
Як саме? Про це розмова з Любомирою Луцевич, завідувачем поліклінічного відділення №1 Першої міської клі­нічної лікарні імені князя Лева, позаштатним спеціалістом місь­кого управління охорони здоров’я сімейної медицини.
– Любомиро Володимирівно, фахівці кажуть: попере­джений, а отже, озброєний. Це про профілактичні огляди?
– Саме так.
– А якою є позиція населення?
– Коли за прем’єрства Павла Лазаренка вийшла постанова про впровадження платних послуг у системі охорони здоров’я, лише тоді населення почало усвідомлювати, що медичні послуги мають якусь вар­тість. Люди дещо задумалися над своїм здоров’ям і витратами на лікування.
Підприємствам також було вигідно, щоб їхні працівники були здоровими. Адже, крім того, що через Фонд соцстрахування вони оплачують лікарняні листки, в перші п’ять днів лікарняні оплачують із фонду підприємства. До того ж, нині під час влаштування на роботу претендентів обов’язково скеровують на медичні огляди. Це можуть бути найпростіші огляди: електрокардіограма, флюорографія, огляд у терапевта. У разі скерування на підприємства зі шкідливими умовами праці список обстежень значно довший. На мою думку, зараз ми підійшли до такого періоду, коли всі – громадяни, працедав­ці й держава – стали зацікавленими у здоровій людині.
Нерідко керівництво підпри­ємств іде назустріч своїм пра­ців­никам, виділяє певні години, коли ті можуть організовано пройти медичні огляди. І це спрацьовує, бо іноді ми виявляємо такі патології, на які людина могла б не звернути увагу ще багато років. Наприклад, цукровий діабет, гіпертонічну хворобу тощо. А коли особа при­ходить у медичний заклад, відхилення виявлять.
– І люди приходять?
– Усе залежить від характеру. Є такі, яких хоч убий, але вони не погоджуються йти до лікаря. А інші – хлібом не годуй, а дай обстежитися. Деякі пацієнти дуже люблять лікуватися, дотримуються лікарських рекомендацій.
– У якому віці люди починають усвідомлювати вартість свого здоров’я?
– Напевне, в пенсійному віці. Але це тому, що пенсіонери мають більше часу турбуватися про себе. Проте нерідко не хочуть виконувати приписи. Але вже сама розмова з фахівцем про можливі ризики буде корисною, може вплинути на спосіб життя пацієнта.
Важливо, щоб мешканець звернувся саме до свого сімейного лікаря чи терапевта і розповів, що його турбує. Навіть якщо нічого не болить, важливо знати свої ризики захворювань. Є низка обстежень, які повинна пройти раз на рік на­віть здорова людина. У цьому разі вам дадуть скерування на флюорографію, електрокардіограму, загальний аналіз крові й сечі, цукор крові. Для чоловіків після 40 років необхідна консультація в уролога, а жінок – у гінеколога. Сімейний лікар також з’ясує, чим хворіли ваші батьки, що дозволить виявити групи ризику. Після цього він може скерувати до офтальмолога, невропатолога, інших спеціалістів. Якщо людина працює у шкідливих умовах, то лікар може дати скерування на додаткові обстеження. І в такий спосіб виявляє загальну картину вашого здоров’я.
– З якого віку слід починати щорічне обстеження свого здоров’я?
– Від самого народження і впродовж життя.
– Які сьогодні найбільші проблеми зі здоров’ям у населення?
– Найбільша проблема серед дорослого населення – серцево-судинні захворювання, легенева патологія, онкологія, дедалі актуальнішими стають алер­гічні недуги, туберкульоз, який трапляється навіть серед доволі забезпечених громадян.
– Що означає бути поінформованим?
– Лікарі повинні виявити й розпочати коригування стану людини вже під час виявлення передумов недуги, наприклад, проблеми з тиском. Передумовами гіпертонічної хвороби є ожиріння, підвищення вмісту холестерину у крові, гіподинамія, куріння та ще декілька чинників. Наявність їх іще не свід­чить про хворобу, але може приз­­вести до неї. Лікар радить кинути курити, дотримуватися певної дієти, розпочати займатися плаванням, щоб запобіг­ти гіпертонії, інфаркту чи інсульту.
Іще одне доволі поширене захворювання – глаукома. Нещодавно вийшов наказ Міні­стерства охорони здоров’я, щоб усім пацієнтам, які звертаються в поліклініку, вимірювали не лише артеріальний, а й очний тиск. Але й пацієнти самі повинні проходити профілактичні огляди. Найменші неприємні відчуття – слід звернутися до лікаря.
– Пані Любомиро, як повинні поводитися люди, які дізнаються про наявність у себе патології?
– Коли людина здорова, вона не має жодних обмежень. Тільки-но вона дізнається, що щось не так, розчаровується, адже відтепер їй доведеться в чомусь себе обмежувати. Особ­ливо падають духом лю­ди, які ніколи не хворіли, і раптом у них виявляють якусь патологію. Реакція буває різною: одні не звертають уваги, інші сумують, впадають у депресію. Треті – роблять висновки, що най­більш похвально. Знаючи характер людини, сімейний стан, інші чинники, лікар мусить знайти індивідуальний підхід до кожного, щоб переконати особу дотримуватися рекомендацій. І тут добре зарекомендували себе сімейні лікарі, які володіють широкою ін­формацією про мешканця, особливості, родину тощо.
– А далі – тривале лікування?
– Лікування буває різним. Деякі недуги можна вилікувати впродовж кількох місяців, інші потребують більше часу. Це стосується кардіології, серцево-судинних захворювань. Існує хибне уявлення, що гіпертонію слід лікувати лише тоді, коли в людини фіксують криз, а далі можна про неї забути. Насправ­ді гіпер­тонія вимагає постійного планового лікування під контролем лікаря. Лише так можна застерегтися від ін­фаркту й інсульту.
Зараз почастішали випадки легеневої патології, зокрема, хронічних обструктивних брон­хітів, бронхіальної астми. Часто вони зумовлені курінням. Пос­тійні відхаркування курці сприймають як норму, але насправді це не так. Такій особі обов’язково слід перевірити функцію зовнішнього дихання. І не просто слухавкою, а провес­ти дослідження. З’ясувати за допомогою додаткових апаратів, який об’єм повітря проходить через легені. Бо мало хто знає, що бронхіальна астма – це обернене захворювання. Щоб його лікувати, бронхи слід роз­ширити, а хронічні обструктивні бронхіти вражають саму стінку бронха, ця недуга незворотна. Лікувати такі бронхи дуже складно. І людина повинна всіляко допомагати лікареві в цьому.
Якщо виявити недугу якомога швидше, лікування буде ефективнішим. Але й панікувати не варто. Наука йде вперед, і можли­вості медицини швидко зрос­тають. Враховуючи стан навколишнього середовища, незадо­вільну якість харчування, зростання напруження, стреси на роботі та вдома, людям треба якомога частіше контролювати та коригувати стан свого здоров’я. Пам’ятати, що ніхто, крім вас самих, нічого не може зробити для його збереження. Поінформованість про можливі ризики захворювань убереже від лиха.


Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Якби знав, де впадеш, солому постелив би"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 16
Новых вестей вчера: 15

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта