
Вінничани платять за асфальтування дворів та каналізацію у складчину. Із міською владою
Міський бюджет не гумовий, отож – відремонтувати одразу і все у Вінниці просто неможливо. Тим часом, за роки незалежності деякі об’єкти міської інфраструктури взагалі не отримували грошей. Для пересічного вінничанина міська влада починається саме з під’їзду – коли він виходить з дверей квартири і бачить облуплені стіни. Або ж – відремонтовані, частково — і за свої кошти. Мер Вінниці Володимир Гройсман вважає, що подібне співфінансування проектів із міською владою дозволяє людям навчитися берегти отримане. Адже і свою копійчину доклали.
Голова Асоціації квартальних комітетів Вінниці Наталя Панчук підтверджує – співфінансування із міською владою не втрачає своєї популярності і у кризовий 2009 рік. Уже існує навіть конкурс проектів, наприклад, щодо каналізування деяких вулиць у приватному секторі. Бажаючих багато, а міський бюджет цього року економний.
— На каналізування 50 на 50 вулиць в приватному секторі в нас уже черга, — розповідає Наталя Панчук. – Є проект по вулиці Верхарна – там люди підготували проектно-кошторисну документацію. А також вулиця Якіра, але там дуже дороговартісний проект. Треба задіяти півтора мільйона, напевно, будемо розділяти його на два чи три роки. Побачимо, як буде з фінансуванням.
Звенувся і квартальний комітет „Соняшник”, що в районі олієжиркомбінату. А ще – на Старому місті. Тільки там документацію розробляє міська влада. Перша черга буде по вулиці Наливайка, друга – Квітуча і Левадна. Чекають П’ятничани. Там теж дуже дороговартісний проект.
Увійшло до бюджету міста каналізування Пирогова. Поки що розробляють документацію на 375 метрів каналізації. У наступному році її збудують, а потім до неї підключать й інші вулиці. Отже, плани у нас грандіозні.
Шляхом співфінансування реалізуються й інші проекти. Наприклад, асфальтування вулиць у приватному секторі. Адже цього року квартальні комітети не отримали грошей у свій бюджет на капітальні видатки. Отож, асфальтувати без підтримки мешканців цього року не зможуть.
— У 2008 році із залученням коштів мешканців у сумі 100 тисяч гривень частково заасфальтовані вулиці Тельмана, Лермонтова, Волочаєвська, перший провулок Лермонтова, — інформує Наталя Панчук. — Також у 2008 році зробили каналізування вулиць Громова, Паризької комуни, Жуковського, першого провулку Громова, Толбухіна, провулку Підлісного. Загальний обсяг робіт — 408 тисяч гривень. 50% від даної суми – це кошти, здані мешканцями.
Збирати кошти на асфальтування вулиць і каналізацію квартальні комітети будуть і цього року. Незважаючи на кризу. Як каже Наталя Володимирівна – криза у багатьох у голові.
— Також будемо проводити збори вуличні, — говорить голова Асоціації квартальних комітетів. — Де бажають мешканці проводити фінансування 50 на 50 – будемо залучати і їхні кошти, і кошти міської ради на фінансування даних проектів.
Багатоповерхівки також можуть долучатися до співфінансування із міською владою болючих питань їхнього будинку чи двору. Таким чином минулого року ремонтували під’їзди, асфальтували прибудинкові території. Наприклад, на Свердловському масиві.
Юлія ТАРАПАТА
Источник: "Місто" Вінницька щотижнева газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Асфальтуйте двір – я плачу!"