Упродовж двох годин 4 березня рух центральною частиною міста було заблоковано через акцію “Ні банківському свавіллю”. Автоперевізники та клієнти банків, які взяли кредит на купівлю авто, з плакатами та прапорами на своїх автівках повільно рухалися проспектом Свободи по замкнутому колу від пам’ятника Міцкевичу до Оперного театру.
Із мегафона лунали заклики до всіх охочих підтримати акцію, яка розпочалась о 12.00 перед входом до представництва НБУ у Львівській області. Сюди ж, на вулицю Коперника, під’їхало кілька “маршруток”, а також таксі, що заблокувало рух цією вулицею.
Перед початком акції її організатори спорудили перед входом до представництва НБУ шибеницю, на якій повісили манекен із написом “український народ”. Утім ця акція з шибеницею мала б стати хорошим уроком не лише для досвідчених банківських чиновників, а й для майбутніх банківських службовців, які могли спостерігати за нею з вікон Університету банківської справи.
Основні вимоги пікетників – повернення депозитів, кредитні канікули, реальні умови співпраці для клієнтів банків. Окрім перевізників та автомобілістів, у заході взяли участь і люди, які мають інший бізнес – сільськогосподарський, а також пенсіонери, які теж потерпають від банківського свавілля.
Попри доволі грізний початок, акція відбувалася доволі спокійно й організовано. Ба більше, до пікетників вийшла голова представництва НБУ у Львівській області Марія Могильницька, яка заявила, що готова до конструктивної розмови з ініціативною групою, яку сформують страйкарі. Журналістів вона запевнила, що НБУ добре знайомий із ситуацією й контролює її. Однак проблема в тому, що вимоги пікетників є взаємовиключними, тобто одночасно повернути депозити й оголосити кредитні канікули не вдасться.
Проте підприємці не дуже вірять у добрі наміри банкірів. Наприклад, Роман Ривок, який досі займався нерухомістю, каже: банк, що надав йому кредит, не лише переглянув умови кредиту в бік збільшення ставки, а й розмістив оголошення про продаж його заставленої квартири. При цьому в оголошенні вказано номер телефону підприємця та написано, що можна телефонувати цілодобово. Зараз у нього в заставі вісім квартир, а сума щомісячних відсотків зросла з 5000 доларів до семи-восьми тисяч.
“Я не відмовляюся платити за кредитами, однак зупинився продаж квартир, зараз намагаюся переключитися на інший вид діяльності, однак для цього потрібен час, щоб його “розкрутити”, та банкіри не дають відстрочки”, – поскаржився підприємець.
Інший львівський бізнесмен Данило Ярема, який є керівником одного з великих салонів із продажу автомобілів, зазначив у коментарі “Газеті”: на жаль, ще не всі люди усвідомлюють серйозність ситуації: “Виникає проблема неплатоспроможності юридичних осіб, а це може спричинити ланцюгову реакцію, коли почнуться труднощі з виплатою зарплати бюджетникам”. За його словами, такі акції тільки починаються, і здійснюють їх саме ті люди, яким за видом своєї діяльності найлегше об’єднатися.
Олександр Сирцов
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Шибениця перед філією Нацбанку"