Головний державний санітарний лікар затверджує меню та куштує частування для президентів, прем»єр-міністрів та голів Верховної Ради України під час візитів на Вінниччину
Валентина Зайцева на посаді головного санітарного лікаря області працює вже сім років, до того десять років очолювала міську СЕС, а розпочинала кар»єру з посади простого епідеміолога Крижопільської СЕС. Найбільш нервовими і відповідальними для неї були дні візитів перших осіб держави.
- Хвилююся страшенно, «відходжу» від стресу ще три дні після відльоту котрогось із керівників держави, - розповідає Валентина Григорівна. – Свій перший гіпертонічний криз «заробила» після першого візиту Президента Леоніда Кравчука. До відома мене поставили у день прильоту – треба було за кілька годин підготувати обід. Він мав бути в депутатській кімнаті аеропорту. А ще ж усі продукти, воду потрібно було дослідити у лабораторії. Помічник Президента вимагає сертифікатів якості на продукти. Пам»ятаю, травень був, я послала працівників облспоживспілки на базар, вони купили по півкілограма редиски, огірків, помідорів, зелені, а для лабораторних досліджень у бункер треба покласти півкілограма овочів. То ми всього потроху завантажили: нема перевищення норми нітратів, радіонуклеїдів - от і добре. Перевіряли кожен продукт, навіть чай, сіль, перець, усі складові короваю. Словом, встигли все перевірити, і відвезли копії сертифікатів, а також акт «готовності об»єкту до проведення заходу» в аеропорт, помічнику.
Отож «перший млинець» вдався на славу, а далі, як розповіла Валентина Зайцева, було вже легше – про візити перших осіб повідомляли заздалегідь, так що визначалися з місцем обіду чи вечері. Найчастіше vip-персон приймав ресторан «Дубовий гай».
- Найбільш клопітким і найкоротшим був обід Валерія Пустовойтенка, коли він був прем»єром. Ми розраховували на хвилин сорок, як зазвичай буває, а він сказав, що лише 20 хвилин. То я вже допомагала нарізати м»ясо, борщ розливати, адже він був не сам, а з міністрами, «свитою». А одного разу трапився казус - тоді, коли президент Леонід Кучма прилетів з Миколаєва. Там він обідав, а у нас вже вечеряв. Це відбувалось у «обкомівському» будиночку, що за єпархією. На ранок у Леоніда Кучми – алергія. Виявилося, що від червоної риби, котру він їв у Миколаєві.
Валентина Зайцева зауважує, що усі державні діячі невибагливі до їжі, ніяких капризів, особливих побажань. Леонід Кравчук полюбляє борщ з пампушками і підчеревину з часником. Віктор Ющенко, коли прилітав вертольотом у Гайсин, до жодної страви не доторкнувся, навіть бутерброда не з»їв. Наступного разу, в аеропорту «Вінниця», пригощався – десь годину обідав, їв рибні страви, вареники, крученики. Смаків Юлії Тимошенко головний санітарний лікар не знає – вона пила тільки чай в аеропорту. Зазвичай у меню перших осіб – все натуральне: риба смажена, відварна, запечена, тушкована ( ні в якому випадку не фарширована), м»ясне та рибне асорті, сало свіже з часником, бутерброди з салом на бородінському хлібі, крученики з телятини з чорносливом, голубці, вареники, деруни, налисники, млинці з різними начинками, пиріжки, овочі, фрукти. Ніяких салатів, холодців, заливних. На перше – борщ або суп з фрикадельками. П»ють зазвичай горілку ( дуже мало) – Немирівську чи « Українська Рада», подають їм закарпатські коньяки, кримські вина, мінералку негазовану.
Сама Валентина Зайцева також любить все натуральне:
- Практично я не беру напівфабрикати, м»ясо купую на ринку чи супермаркеті. Люблю відбивні, реберця з чорносливом, котлети, шашлики, рибні страви. В основному, це українська кухня. Не їм банани, люблю сливи, яблука. Обожнюю мамин холодець з півника, холодець із риби, борщ. Для читачів «Міста» маю кілька рецептів.
Запечене «порося» в умовах економічної кризи
Готуємо пюре з кілограма картоплі. Додаємо 6 яєць, 4 столових ложки манної крупи, виробляємо тулуб поросяти, голову, «п2ятачок», вуха, хвостик. Замість очей – маслини. Змащуємо збитими яйцями і запікаємо 40 хвилин при температурі 180 градусів у духовці. Можна зробити м»ясну начинку з фаршу чи овочеву.
Салат «Клеопатра»
Півсклянки нарізаних горіхів, 200 г. буженини, нарізаної соломкою, 200 г. сиру теж соломкою, 2-3 свіжих огірка соломкою, 1-2 свіжих помідори – розрізати на 4 частини для прикраси, багато зелені, можна зелений салат. Заправити майонезом.
Салат «Королівський»
Кальмари нарізати соломкою ( попередньо проварені в солоній воді 5-7 хв.), помідори, ананас і варені яйця нарізати кубиками, додати мариновану кукурудзу, все змішати, додати майонез.
М»ясні рулетики
Приготувати тісто на яйцях : 1-2 яйця, додати 1 ст. ложку молока, муку, тонко розкатати. Начинка – м»ясний фарш плюс дрібно порізана цибуля, сіль, перець і дрібно порізаний болгарський перець ( червоний, зелений). На тонко розкатане тісто покласти тонким шаром начинку, закрутити рулетом, порізати на шматочки 5-6 смю, проварити в солоному окропі, розкласти на блюдо. Прикрасити зеленню, полити соусом. Соус: 1 ст. ложка томатної пасти, 1-2 ст. ложки сметани, 1 ст. ложка вершкового масла і 2 ст. ложки води, сіль за смаком.
Підготувала Любов ДОБРИНСЬКА
Источник: "Місто" Вінницька щотижнева газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Без дозволу Валентини Зайцевої навіть президенти не їдять"