Або поради тим, хто вперше виходить на лід
Поява у Вінниці льодових катків стала непоганою альтернативою розвагам у нічних клубах та кафе. Звісно, головними відвідувачами катків стала молодь, яка тут і займається спортом, і знаходить нових друзів, чи просто відпочиває. Хоча люди й постарше не нерідко стають на ковзани, а у якому захваті малеча, годі й говорити.
Вінничанин Віталій Харитонов прийшов на каток із ще п`ятьма однокурсниками. Наодинці, як він зізнався, йому не так весело, тому компанію треба шукати обов`язково, радить він.
- В першу чергу, це - задоволення, яке отримую від ковзанів. Можна забути про всі проблеми, і просто відвести душу після робочого дня. Швидкість, маневри на ковзанах захоплюють. Ну і падіння ефектні виходять, - сміється Віталій. - Катання на катках не таке вже й дороге для мене. Просто замість кафе йду сюди. Ковзани для мене - підходящий вид здорового способу життя. Ось, налаштувався кинути курити, бо усе таки сил не вистачає. Задишка буває.
А от вінничанка Ірина тільки-но знайомиться з ковзанами. Її на каток запросила подруга Наталя, яка й узяла на себе "місію" учителя.
- Усім спочатку страшно. Нічого, сьогодні походимо біля бортика, а наступного разу вже й не відтягнеш з льоду, - кажуть дівчата.
Перший вихід
Зазвичай перше знайомство з ковзанами відбувається уздовж бортика катка, або ж під руку з кимось, хто уже уміє кататись. Чи з інструктором. Нічого соромитись виглядати напроти інших "коровою на льоду". Усе таки до ковзанів треба звикнути.
За порадою, як же правильно й швидко навчитись кататись на ковзанах, ми звернулись до інструкора одного з льодових палаців Вінниці Максима Шило.
- При виході на лід треба правильно тримати рівновагу. Корпус має бути нахиленим уперед, коліна напівзігнуті. Ноги треба требати міцно, щоб не роз`їхались, - інструктує Максим. - Після перших катань може бути крепатура, але вона пройде. Ковзани люблять швидкість, при повільному катанні важко втриматись. Від першого відштовхування ковзани вже самі поїдуть. При поворотах треба слідкувати за рівновагою. Тіло слід нахиляти у бік повороту. Але кут як тіла, так і леза ковзанів має бути не надто гострим. І не забувати, що всі рухи бажано робити плавно.
Взагалі, за словами Максима, сам процес навчання не надто довгий. Хоча тут, як і у інших видах спорту, все індивідуально.
- Є такі, хто у перший же день навчаться. Буває, що й пояснювати не треба, - каже він. - Людина спочатку спостерігає, як роблять інші, а потім стає на лід - і виходить з першого разу. Однак, комусь необхідно і декілька спроб. А навчитися однозначно може кожен. Ще не зустрічав таких, кому б не вдавалося. Катаються у будь якому віці. До нас навіть пенсіонери приходять.
До речі, сам Максим катання на ковзанах влітку суміщає з роликами. Саме навики "роллера" допомогли йому швидко опанувати ковзани, адже, каже, різниця між ними незначна.
Падати... впевнено
Навчитися кататись на ковзанах і при цьому ні разу не впасти - практично нереально. Це підтверджує і Максим. Гулі та синці обов`язково будуть, але для того, щоб їх було менше і не такі дошкульні - треба навчитися правильно... падати.
- Якщо відчуваєш, що падаєш, краще не намагатися з усіх сил втриматись, а спробувати присісти. Тоді й падати доведеться з меншої висоти, а це вже не так боляче, - радить Максим Шило. - Найкраще у такому випадку перегрупуватись і падати уперед. І сподіватися на руки. Головне, щоб не назад головою, інакше може бути серйозна травма.
До речі, про руки: їх під час падіння треба притискати до грудей. Це дуже серйозно, адже якщо їх не прибрати, ризикуєте, що на них хтось наїде лезами своїх ковзанів. А це не тільки боляче, а й може завершитись трагічно.
А ще від багатьох синців врятують налокітники на наколінники. Початківцям без них, за словами Максима Шило, на лід взагалі краще не виходити.
Почувайся вільно!
Зшиті за останнім писком спортивної моди дорогі костюми для катання зовсім не потрібні. Хіба що Ви професійний фігурист. На любительському рівні одяг підійде й скромніший. Головне - щоб його не було багато і щоб він не сковував рухів. Тіло має почуватись вільно. І не забудьте про рукавички! По-перше, руки зігріють, а по-друге - під час падіння збережуть лодоні від порізів крихтами льоду, що залишаються після ковзанів.
Особливу роль грає зав`язування шнурків на ковзанах. Якщо від носка шнурки можуть бути послаблені, то гомілкостоп потрібно зав`язувати міцно. Нога у ковзанах має триматись впевнено.
Віталій МЕЛЬНИК
Источник: "Місто" Вінницька щотижнева газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Поковзаємо!"