Політик, якого називають представником нового покоління, Арсеній Яценюк цього тижня відвідав Львів.
І його приїзд не залишився тут непоміченим. Він устиг поспілкуватися з викладачами та студентами місцевої музичної академії, “Політехніки”, журналістами. А ось перед місцевими “фронтовиками”, себто членами “Фронту змін”, виступив пізно ввечері. Це підштовхує до думки, що пан Яценюк чимось копіює Барака Обаму. Відомо, що Арсеній Яценюк збирає кошти на діяльність своєї політичної сили через інтернет, “розбавляє” свої виступи влучними жартами, демонструючи хороше почуття гумору, й орієнтується на інтелектуальний прошарок електорату.
До слова, машині з працівниками державної охорони, що повсюдно супроводжувала Арсенія Петровича, наказали маскуватися. Адже імідж відкритого й доступного лідера “фронтовиків” – понад усе.
Загалом Львів сприйняв Арсенія Яценюка позитивно. На зустрічі з викладачами та спудеями “Львівської політехніки” в залі ніде було яблуку впасти. У вічі, зокрема, впадало те, що туди не “заганяли” студентів добровільно-примусово в обмін на прогуляну лекцію – зустріч відбувалася у форматі активного діалогу, й аудиторія справді була зацікавленою спілкуванням із представником нової генерації політиків. Окрім того, в залі було чимало підприємців, представників малого й середнього бізнесу, громадських організацій тощо.
Зрештою, така зацікавленість А. Яценюком зрозуміла. Перша й доволі банальна причина цього – бездарність сучасної політичної еліти, яка абсолютно нічим не може привабити українців. Базарні сварки на тлі економічного краху лише підігрівають електоральні симпатії до “розумника Яценюка”. Друга причина – Арсеній Яценюк є першим політиком в Україні, який намагається робити ставку на інтелектуальну еліту. Його нинішні суперники досі орієнтуються насамперед на прошарок малозабезпечених українців. Риторика про пенсії, соціальні виплати, заощадження впродовж тривалого часу гіпнотично діяла на електорат. Але за нинішніх умов їй уже ніхто не йме віри.
Пан Яценюк намагається діяти по-іншому. Він буцім орієнтується на прошарок людей, яких досі політики ігнорували. Політик каже про потребу повернути престижність вищої освіти, дати змогу молодій людині повноцінно реалізуватися та власноруч створити своє майбутнє.
Мабуть, запит на такого рівня політичного лідера вже визрів, чим і скористалися політтехнологи Арсенія Яценюка. Тим паче, сам пан Яценюк є, так би мовити, живим утіленням цих ідей – молодий, багатий, активний.
Виступаючи в “Політехніці”, А. Яценюк насправді лише повторював давно придумані й озвучені “фішки”, конкретику підмінював гарними фразами, буквально напрошуючись на оплески. Зрештою, присутні, схоже, і самі чекали на таку поведінку гостя. Попри це, розмова була жвавою і цікавою – від перспектив України в СОТ і до національності самого Арсенія Яценюка.
До речі, запитання щодо власної національності екс-спікера чомусь відверто роздратувало. “Якої національності могла народитися дитина в батька-українця і в матері-українки? Хочу сказати відверто – я захищатиму представників усіх національностей! Кожен, хто зробив щось для України, незалежно від своєї національної приналежності є повноправним громадянином нашої держави”, – обурено заявив нардеп.
Значна частина розмови стосувалася освіти. “На політичному та державному рівні має бути усвідомлення того, що держава не може бути конкурентною, якщо в неї немає конкурентної освіти”, – вважає пан Яценюк і додає, що час, коли найбагатшими державами ставали ті, які мали ресурси, минув – нафта дешевшає, газ теж. Відтак майбутнє мають ті країни, в яких є інтелектуальний потенціал. Україна ще може зайняти цю нішу, але лише якщо вчасно схаменеться. “За кількістю “вишів” Україна на кілька порядків випереджує Францію – біда тільки з якістю”, – стверджує політик.
Однією з найбільших проблем сучасної освіти Арсеній Яценюк вважає незнання іноземних мов. Наголошуючи на тому, що ні російською, ні українською в Європі не розмовляють, він закликає більше уваги приділяти саме іноземним мовам. “Для мене мовне питання – це питання інтелекту. І нічого не вартує та людина, яка не хоче вивчити другу мову”, – заявляє він.
Не боїться пан Яценюк і непопулярних відповідей. Зокрема, щодо визнання на державному рівні вояків ОУН-УПА нардеп, відзначивши специфічність львівського електорату і те, що політики готові говорити львів’янам те, що ті хочуть почути, все ж заявив: ухвалити нині закон про ОУН-УПА нереально. “В Україні живуть 46 мільйонів людей. Історію недовивчено. Частина українців до просто не готова до ухвалення такого закону. Ми не можемо нині давати привід для розколу українського суспільства. Дайте час державі, дайте змогу попрацювати історикам. Вони вирішать це питання, а час усе розставить на свої місця”, – вважає лідер “Фронту змін”.
Ірина Гамрищак
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Арсеній Яценюк: “Якої національності могла народитися дитина в батька-українця і в матері-українки?”"