Олександр Мигловець: «Усе більше українських аграріїв розпочинають переходити на світові методи захисту врожаїв»
Опубликовано: Оксана Савицкая
Експерт аграрного ринку розповів про вирішення найбільш актуальної для черкаських аграріїв на сьогодні проблеми.
- Аби забезпечити майбутній врожай, сьогодні аграрії можуть провести контроль забур’яненості полів – не весною, як це зазвичай прийнято робити у нас, а саме восени, як це робить все більше наших високотехнологічних господарств, як це робиться у США та Європі, - зазначає агроексперт Олександр Мигловець. - Це значно ефективніше і дає набагато більші можливості у забезпеченні отримання майбутніх високих врожаїв.
Тож сьогодні, надійним та високоефективним елементом захисту зернових колосових культур від однорічних дводольних та деяких злакових видів бур’янів восени є застосування бакової суміші гербіцидів Голд Стар, ВГ (трибенурон-метил, 750 г/кг) у норм 15 г/га + ПАР Тандем 0,15% та Панда, КЕ (пендиметалін, 330 г/л) за норми 2,5 л/га - у фазі від 3 листків до кінця кущення культури. Така бакова композиція, окрім знищення вегетуючих бур’янів, також попереджає появу нових хвиль бур’янів, за рахунок грунтової дії. Таке рішення найбільш буде оптимальним там, де озимі зернові висіяні після зернобобових, ріпаку, пар та зернових колосових. Додатковою перевагою цієї суміші є ефективний контроль однорічних злакових видів бур’янів та ефективна дія на бур’яни за понижених температур.
Після таких попередників, як соняшник, кукурудза на зерно та силос, оптимальним технологічним рішенням є суміш: Голд Стар, ВГ (трибенурон-метил, 750 г/кг) у норм 15 г/га + ПАР Тандем 0,15% та Антисапа Ліквід, КС (метрибузин, 600 г/л) за норми 0,3 л/га - у фазі від 3 листків до середини кущення культури.
Зазначені бакові суміші гербіцидів уже кілька років поспіль успішно застосовуються у високотехнологічних господарствах, де рівень урожайності становить понад 8-9 т/га. За рахунок відсутності у посівах озимих, зимуючих та інших дводольних видів, усі застосовані азотні добрива рано-навесні надходять виключно для культури, а не для посівних видів. У господарствах із високою культурою землеробства, в більшості випадків необхідність повторного застосування гербіцидів навесні відсутня.
Для надійної профілактики та лікування рослин зернових колосових культур від цілого комплексу хвороб, необхідно застосувати один із фунгіцидів: Ті Рекс, КЕ (пропіконазол, 150 г/л + триадимефон, 150 г/л) за норми 0,4-0,5 л/га, Фундазим, ЗП (беноміл, 500 г/кг) у нормі 0,5 кг/га або Унікаль, КС (тебуконазол, 250 г/л) норма якого становить 0,5-0,7 л/га, який, окрім фунгіцидних властивостей, має ретардантні властивості щодо культурних рослин - що є особливо важливим при їх переростанні за сприятливих погодних умов або ранніх строків сівби.
Через зміни гідро-термічних умов, а також за відсутності у процесі протруювання інсектицидних препаратів, дуже нагальним є проблема шкідників в осінній період. Тому, для високоефективного контрою зазначених шкідників, аграріям рекомендовано застосовувати інсектициди, зокрема: Хлорпірівіт-агро, КЕ (хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л) у нормі 0,75-1,0 л/га, Димевіт, КЕ (диметоат, 400 г/л) за норми 1,0-1,2 л/га та Антиколорад Макс, КС (імідаклоприд, 300 г/л + лямбда-цигалотрин, 100 г/л) у нормах 0,1-0,12 л/га. Вибір одного із зазначених препаратів буде залежати від температурного режиму та переважаючого виду шкідника.
При використанні таких технологічних рішень зернові колосові культури добре перезимовують, відсутнє випадіння і зменшення їх густоти стояння, фітосанітарний стан посівів є найбільш оптимальним, що є основою закладання потенціалу для перезимівлі і формування високої продуктивності кожної рослини.
Ще раз акцентую на перевагах застосування цих препаратів саме в осінній період. Це довготривалий період захисної дії, швидкий вплив на шкідливі організми, суттєве збільшення прибавки врожаю (за багаторічними науковими та виробничими даними на рівні 4-6 ц/га) за рахунок зняття конкуренції з боку бур’янів на початкових етапах органогенезу, відсутність зараження рослин вірусами, підвищення стійкості рослини до умов перезимівлі − констатує агроексперт Олександр Мигловець.
Добавить комментарий к новости "Олександр Мигловець: «Усе більше українських аграріїв розпочинають переходити на світові методи захисту врожаїв»"