Як зберегти тепло в оселі та гроші в кишені?
Опубликовано: Оксана Савицкая
На семінарі під такою назвою експерти Світового банку та Міністерства соціальної політики України розвінчували міфи про субсидії, та пояснювали, як зекономити на комунальних платежах та отримати «теплі кредити».
За словами експерта із питань соціального захисту, консультанта Світового Банку Валентини Войтенко, субсидію сьогодні може отримати більшість українських родин - якщо їх комунальні витрати перевищують у середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Цьогоріч на субсидії уряд виділив 40 млрд. грн. Держава зробила крок назустріч і тим людям, які орендують житло. Такі родини, на підставі угоди про оренду житла, також можуть оформити субсидію – і сплачувати за комунальні послуги значно менше.
Валентина Войтенко пояснила, що субсидія розраховується, виходячи із доходу зареєстрованих у будинку чи квартирі осіб - і оформлюється на будь-кого із членів родини. Важливо те, що наявність заборгованості із оплати житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії. Громадяни, що одержували субсидію протягом минулого сезону, автоматично отримуватимуть її і у цьогорічному опалювальному сезоні.
«Не треба вірити чуткам. Звертайтесь за консультацією – щодо того, як саме отримати субсидію - до органів соціального захисту, детальну інформацію з цього приводу міститься на сайтах Міністерства соціальної політики та Кабінету Міністрів. Не варто платити самотужки, якщо це важко – звертайтесь за підтримкою до держави: у нас в Україні субсидії працюють і захищають», – зазначила Валентина Войтенко. Експерт пояснила, що особливі, нестандартні, випадки надання субсидій вирішує спеціальна комісія у складі експертів ЖКГ, юристів, громадських організацій.
Як зазначив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко, невикористана домогосподарством за місяць субсидія переходить на інший місяць - у межах опалювального сезону. Іншими словами, у виграші залишаються економні родини.
За словами Віталія Музиченка, сьогодні своїм правом на субсидію уже скористались понад 6 мільйонів українських родин.
За словами координатора житлових програм Громадянської мережі «Опора» Тетяни Бойко, люди не повинні акцентуватись на тарифах, адже ціна встановлюється урядом – і споживачі не можуть на них вплинути. Проте, вони мають можливість зробити свої платежі меншими за рахунок утеплення будинків. Стимулювати до цього власників житла покликані державні та місцеві програми із фінансового стимулювання.
Якщо мешканці будинку вирішать утеплити свій будинок, скориставшись кредитною програмою для ОСББ, суми у платівках стануть удвічі меншими. Крім того, суттєвими методами зниження витрат є встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон на металопластикові, тощо.
Добавить комментарий к новости "Як зберегти тепло в оселі та гроші в кишені?"